ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:39

“E majta” kërkon shpërbërjen e Kuvendit dhe zgjedhje të parakohshme kuvendare

“E majta” kërkon shpërbërjen e Kuvendit dhe zgjedhje të parakohshme kuvendare
Partia politike “E majta” nëpërmjet një kumtese shprehin revoltën e tyre ndaj procesit të miratimit të ndryshimeve kushtetuese. Nga kjo parti kërkojnë shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 19:40
Partia politike “E majta” nëpërmjet një kumtese shprehin revoltën e tyre ndaj procesit të miratimit të ndryshimeve kushtetuese. Nga kjo parti kërkojnë shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme ...

Zaev: Maqedonia e Veriut i tha po anëtarësimit në NATO e BE
“Pas vendimit historik të Parlamentit të Maqedonisë konfirmuam se bashkë jemi duke e çuar vendin drejt ardhmërisë së dëshiruar në familjen evropiane”, tha Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev një ditë pasi u miratuan ...
TV Klan | 12-Jan-2019 20:22
“Pas vendimit historik të Parlamentit të Maqedonisë konfirmuam se bashkë jemi duke e çuar vendin drejt ardhmërisë së dëshiruar në familjen evropiane”, tha Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev një ditë pasi u miratuan ...

“E majta” kërkon shpërbërjen e Kuvendit dhe zgjedhje të parakohshme kuvendare
Partia politike “E majta” nëpërmjet një kumtese shprehin revoltën e tyre ndaj procesit të miratimit të ndryshimeve kushtetuese. Nga kjo parti kërkojnë shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 21:35
Partia politike “E majta” nëpërmjet një kumtese shprehin revoltën e tyre ndaj procesit të miratimit të ndryshimeve kushtetuese. Nga kjo parti kërkojnë shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme ...

“E majta” kërkon shpërbërjen e Kuvendit dhe zgjedhje të parakohshme kuvendare
Partia politike “E majta” nëpërmjet një kumtese shprehin revoltën e tyre ndaj procesit të miratimit të ndryshimeve kushtetuese. Nga kjo parti kërkojnë shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme ...
Shprehja | 12-Jan-2019 20:07
Partia politike “E majta” nëpërmjet një kumtese shprehin revoltën e tyre ndaj procesit të miratimit të ndryshimeve kushtetuese. Nga kjo parti kërkojnë shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme ...

Mickoski: Të shkojmë në zgjedhje të parakohshme kuvendare
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp tha se kërkoi shpërbërjen e Kuvendit dhe caktimin e zgjedhjeve të reja kuvendare së bashku me zgjedhjet për kryetar shteti. Mickoski akuzoi deputetët ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 14:51
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp tha se kërkoi shpërbërjen e Kuvendit dhe caktimin e zgjedhjeve të reja kuvendare së bashku me zgjedhjet për kryetar shteti. Mickoski akuzoi deputetët ...

“E majta” kërkon shpërbërjen e Kuvendit dhe zgjedhje të parakohshme kuvendare
Partia politike “E majta” nëpërmjet një kumtese shprehin revoltën e tyre ndaj procesit të miratimit të ndryshimeve kushtetuese. Nga kjo parti kërkojnë shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme ...
Arbresh | 12-Jan-2019 19:53
Partia politike “E majta” nëpërmjet një kumtese shprehin revoltën e tyre ndaj procesit të miratimit të ndryshimeve kushtetuese. Nga kjo parti kërkojnë shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje të parakohshme ...

Zaev mbron emrin e ri Maqedonia e Veriut, opozita kërkon zgjedhje
Pas votimit të ndryshimeve kushtetuese në Kuvend për emrin e ri të shtetit, Maqedonia e Veriut, kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e parë para opinionit vendimin e ka quajtur historik ndërsa në vlerësimet e dhëna disa ...
Arbresh | 12-Jan-2019 17:20
Pas votimit të ndryshimeve kushtetuese në Kuvend për emrin e ri të shtetit, Maqedonia e Veriut, kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e parë para opinionit vendimin e ka quajtur historik ndërsa në vlerësimet e dhëna disa ...

Zaev mbron emrin e ri Maqedonia e Veriut, opozita kërkon zgjedhje
“Për këtë moment historik, falënderoj çdo deputet dhe deputete. E di sa ishte e vështirë. Unë e kuptoj hidhërimin dhe zemërimin e disave që nuk e pranojnë rezultatin e votimit, por i kuptoj edhe ata që janë të lumtur ...
Lajminet | 12-Jan-2019 17:10
“Për këtë moment historik, falënderoj çdo deputet dhe deputete. E di sa ishte e vështirë. Unë e kuptoj hidhërimin dhe zemërimin e disave që nuk e pranojnë rezultatin e votimit, por i kuptoj edhe ata që janë të lumtur ...

Ndryshimet kushtetuese, menjëherë në Gazetën Zyrtare
Krenarë për guximin e deputetëve, i vetëdijshëm për hidhërimin e një pjese të qytetarëve, por edhe i bindur për një të ardhme më të mirë, kryeministri Zoran Zaev, një ditë pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në ...
Alsat-M | 12-Jan-2019 16:31
Krenarë për guximin e deputetëve, i vetëdijshëm për hidhërimin e një pjese të qytetarëve, por edhe i bindur për një të ardhme më të mirë, kryeministri Zoran Zaev, një ditë pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në ...

Zaev: Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet që mos të pranojmë
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-DPMNE-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së bashku me ato presidenciale. “Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 15:59
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-DPMNE-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së bashku me ato presidenciale. “Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet ...

Mickoski: Do ta përmirësojmë këtë padrejtësi
VMRO-DPMNE-ja e konsideron të turpshëm faktin që kryeministri Zaev flet me emrin e ri të shtetit, akoma pa hyrë marrëveshja në fuqi. Kreu i kësaj partie Hristijan Mickoski edhe një herë përsëriti kërkesën për zgjedhje ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 15:59
VMRO-DPMNE-ja e konsideron të turpshëm faktin që kryeministri Zaev flet me emrin e ri të shtetit, akoma pa hyrë marrëveshja në fuqi. Kreu i kësaj partie Hristijan Mickoski edhe një herë përsëriti kërkesën për zgjedhje ...

Mickoski: Së bashku me zgjedhjet presidenciale të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare
Shkup, 12 janar 2019 (MEDIAL) – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sot në konferencë shtypi kërkoi që të hënën të shpërbëhet Kuvendi. Vlerësoi se ka kohë të mjaftueshme që të organizohet cikël zgjedhor korrekt ...
Medial | 12-Jan-2019 15:35
Shkup, 12 janar 2019 (MEDIAL) – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sot në konferencë shtypi kërkoi që të hënën të shpërbëhet Kuvendi. Vlerësoi se ka kohë të mjaftueshme që të organizohet cikël zgjedhor korrekt ...

Mickoski: Së bashku me zgjedhjet presidenciale të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sot në konferencë shtypi kërkoi që të hënën të shpërbëhet Kuvendi. Vlerësoi se ka kohë të mjaftueshme që të organizohet cikël zgjedhor korrekt në pajtim me Ligjin në ...
Koha.mk | 12-Jan-2019 15:14
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sot në konferencë shtypi kërkoi që të hënën të shpërbëhet Kuvendi. Vlerësoi se ka kohë të mjaftueshme që të organizohet cikël zgjedhor korrekt në pajtim me Ligjin në ...

Mickoski: Do ta përmirësojmë këtë padrejtësi
VMRO-DPMNE-ja e konsideron të turpshëm faktin që kryeministri Zaev flet me emrin e ri të shtetit, akoma pa hyrë marrëveshja në fuqi. Kreu i kësaj partie Hristijan Mickoski edhe një herë përsëriti kërkesën për zgjedhje ...
Alsat-M | 12-Jan-2019 15:14
VMRO-DPMNE-ja e konsideron të turpshëm faktin që kryeministri Zaev flet me emrin e ri të shtetit, akoma pa hyrë marrëveshja në fuqi. Kreu i kësaj partie Hristijan Mickoski edhe një herë përsëriti kërkesën për zgjedhje ...

Zaev: Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet që mos të pranojmë
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-DPMNE-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së bashku me ato presidenciale. “Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet ...
Alsat-M | 12-Jan-2019 15:14
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-DPMNE-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së bashku me ato presidenciale. “Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet ...

Mickoski: Të shkojmë në zgjedhje të parakohshme kuvendare
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp tha se kërkoi shpërbërjen e Kuvendit dhe caktimin e zgjedhjeve të reja kuvendare së bashku me zgjedhjet për kryetar shteti. Mickoski akuzoi deputetët ...
Shprehja | 12-Jan-2019 15:01
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp tha se kërkoi shpërbërjen e Kuvendit dhe caktimin e zgjedhjeve të reja kuvendare së bashku me zgjedhjet për kryetar shteti. Mickoski akuzoi deputetët ...

A do të ketë zgjedhje të reja, ja çfarë thotë Zaevi
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ai ka thënë se do të duhet ta shqyrtojë këtë çështje pasi që është ...
Shprehja | 12-Jan-2019 14:51
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ai ka thënë se do të duhet ta shqyrtojë këtë çështje pasi që është ...

ZAEV: Nuk u frikësohemi zgjedhjeve
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ai ka thënë se do të duhet ta shqyrtojë këtë çështje pasi që është ...
Medial | 12-Jan-2019 14:39
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ai ka thënë se do të duhet ta shqyrtojë këtë çështje pasi që është ...

A do të ketë zgjedhje të reja, ja çfarë thotë Zaevi
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ai ka thënë se do të duhet ta shqyrtojë këtë çështje pasi që është ...
Ina-Online | 12-Jan-2019 14:37
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ai ka thënë se do të duhet ta shqyrtojë këtë çështje pasi që është ...

Zaev: Nuk i frikësohemi zgjedhjeve, por janë të kushtueshme dhe pengojnë proceset
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, raporton TV SHENJA. Ai ka thënë se do të duhet ta shqyrtojë këtë çështje ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 14:12
Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, raporton TV SHENJA. Ai ka thënë se do të duhet ta shqyrtojë këtë çështje ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved