ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:39

Dua me katër, Rita me dy nominime në Brit Awards – këngët, kategoritë dhe konkurrentët

Dua me katër, Rita me dy nominime në Brit Awards – këngët, kategoritë dhe konkurrentët
Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, janë përfshirë në listën e të nominuarve në edicionin e sivjetmë të Brit Awards. 23-vjeçarja Dua udhëheq konkurrimin me katër nominime në dy kategori – për ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 21:55
Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, janë përfshirë në listën e të nominuarve në edicionin e sivjetmë të Brit Awards. 23-vjeçarja Dua udhëheq konkurrimin me katër nominime në dy kategori – për ...

Dua Lipa udhëheq “Brit Awards” me katër nominime, Rita Ora në garë për një çmim
Dua Lipa këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien, që ka gjithashtu katër nominime, raporton BBC. Këngëtarja me prejardhje nga Prishtina në të gjitha nominimet përfaqësohet me këngët “IDGAF” ...
Koha.mk | 12-Jan-2019 22:11
Dua Lipa këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien, që ka gjithashtu katër nominime, raporton BBC. Këngëtarja me prejardhje nga Prishtina në të gjitha nominimet përfaqësohet me këngët “IDGAF” ...

Edhe Rita Ora me dy nominime në “Brit Awards 2019”
Edhe, Rita Ora është nominuar në "Brit Awards 2019". Listës së nominimeve në “Brit Awards 2019”, nuk i ka munguar as artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net. Këngëtarja Lipa, është përfshirë në ...
Zeri | 12-Jan-2019 22:03
Edhe, Rita Ora është nominuar në "Brit Awards 2019". Listës së nominimeve në “Brit Awards 2019”, nuk i ka munguar as artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net. Këngëtarja Lipa, është përfshirë në ...

Rita Ora me dy nominime në ‘Brit Awards 2019’
Emri i Rita Orës nuk mungon në listën e të nominuarve për edicionin e sivjetmë të Brit Awards. Këngëtarja shqiptare është përfshirë në garë për ‘Videoklipin më të mirë britanik’ me dy këngë, “Let You Love Me” dhe “For ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 21:27
Emri i Rita Orës nuk mungon në listën e të nominuarve për edicionin e sivjetmë të Brit Awards. Këngëtarja shqiptare është përfshirë në garë për ‘Videoklipin më të mirë britanik’ me dy këngë, “Let You Love Me” dhe “For ...

Brit Awards 2019: Lista e plotë e nominimeve
Sot janë shpallur nominimet e ngjarjes së madhe të vitit “Brit Awards 2019”, dhe më poshtë mund t’i shikoni të gjitha, shkruan lajmi.net. Albumi britanik i vitit The 1975 – A Brief Inquiry Into Online Relationships ...
Albportali | 12-Jan-2019 21:59
Sot janë shpallur nominimet e ngjarjes së madhe të vitit “Brit Awards 2019”, dhe më poshtë mund t’i shikoni të gjitha, shkruan lajmi.net. Albumi britanik i vitit The 1975 – A Brief Inquiry Into Online Relationships ...

Rita Ora me dy nominime në ‘Brit Awards 2019’
Emri i Rita Orës nuk mungon në listën e të nominuarve për edicionin e sivjetmë të Brit Awards. Këngëtarja shqiptare është përfshirë në garë për ‘Videoklipin më të mirë britanik’ me dy këngë, “Let You Love Me” dhe “For ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 21:56
Emri i Rita Orës nuk mungon në listën e të nominuarve për edicionin e sivjetmë të Brit Awards. Këngëtarja shqiptare është përfshirë në garë për ‘Videoklipin më të mirë britanik’ me dy këngë, “Let You Love Me” dhe “For ...

Edhe Rita Ora me dy nominime në “Brit Awards 2019”
Listës së nominimeve në “Brit Awards 2019”, nuk i ka munguar as artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan . Këngëtarja Lipa, është përfshirë në garë për “Videoklipin më të mirë britanik” me dy këngë “Let ...
Lajminet | 12-Jan-2019 21:31
Listës së nominimeve në “Brit Awards 2019”, nuk i ka munguar as artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan . Këngëtarja Lipa, është përfshirë në garë për “Videoklipin më të mirë britanik” me dy këngë “Let ...

Rita Ora me dy nominime në ‘Brit Awards 2019’
Emri i Rita Orës nuk mungon në listën e të nominuarve për edicionin e sivjetmë të Brit Awards. Këngëtarja shqiptare është përfshirë në garë për ‘Videoklipin më të mirë britanik’ me dy këngë, “Let You Love Me” dhe “For ...
Arbresh | 12-Jan-2019 21:26
Emri i Rita Orës nuk mungon në listën e të nominuarve për edicionin e sivjetmë të Brit Awards. Këngëtarja shqiptare është përfshirë në garë për ‘Videoklipin më të mirë britanik’ me dy këngë, “Let You Love Me” dhe “For ...

Brit Awards 2019: Lista e plotë e nominimeve
Sot janë shpallur nominimet e ngjarjes së madhe të vitit “Brit Awards 2019”, dhe më poshtë mund t’i shikoni të gjitha, shkruan . Albumi britanik i vitit The 1975 – A Brief Inquiry Into Online Relationships Anne-Marie – ...
Lajminet | 12-Jan-2019 21:15
Sot janë shpallur nominimet e ngjarjes së madhe të vitit “Brit Awards 2019”, dhe më poshtë mund t’i shikoni të gjitha, shkruan . Albumi britanik i vitit The 1975 – A Brief Inquiry Into Online Relationships Anne-Marie – ...

Brit Awards: Dua Lipa këngëtarja më e nominuar, Rita Ora në garë për një çmim
Janë bërë të ditur nominimet për Brit Awards 2019. Dua Lipa dhe Rita Ora janë pjesë e këtyre nominimeve. Dua Lipa është këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien me nga katër nominime. ...
Medial | 12-Jan-2019 21:09
Janë bërë të ditur nominimet për Brit Awards 2019. Dua Lipa dhe Rita Ora janë pjesë e këtyre nominimeve. Dua Lipa është këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien me nga katër nominime. ...

Brit Awards: Dua Lipa këngëtarja më e nominuar, Rita Ora në garë për çmim
Janë bërë të ditur nominimet për Brit Awards 2019. Dua Lipa dhe Rita Ora janë pjesë e këtyre nominimeve. Dua Lipa është këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien me nga katër nominime. ...
Alsat-M | 12-Jan-2019 20:53
Janë bërë të ditur nominimet për Brit Awards 2019. Dua Lipa dhe Rita Ora janë pjesë e këtyre nominimeve. Dua Lipa është këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien me nga katër nominime. ...

Me nga dy nominime në dy kategori, Dua Lipa bën historinë në BRIT Awards
Dua Lipa edhe këtë vit me nominime për çmimet më të rëndësishme të muzikës në Britani. Vitin e kaluar ajo ishte kryefjala e ceremonisë së BRIT Awards, ku ishte nominuar pesë herë dhe ka fituar dy çmime të rëndësishme. ...
Lajm Press | 12-Jan-2019 20:32
Dua Lipa edhe këtë vit me nominime për çmimet më të rëndësishme të muzikës në Britani. Vitin e kaluar ajo ishte kryefjala e ceremonisë së BRIT Awards, ku ishte nominuar pesë herë dhe ka fituar dy çmime të rëndësishme. ...

Me nga dy nominime në dy kategori, Dua Lipa bën historinë në BRIT Awards
Dua Lipa edhe këtë vit me nominime për çmimet më të rëndësishme të muzikës në Britani. Vitin e kaluar ajo ishte kryefjala e ceremonisë së BRIT Awards, ku ishte nominuar pesë herë dhe ka fituar dy çmime të rëndësishme. ...
Arbresh | 12-Jan-2019 20:26
Dua Lipa edhe këtë vit me nominime për çmimet më të rëndësishme të muzikës në Britani. Vitin e kaluar ajo ishte kryefjala e ceremonisë së BRIT Awards, ku ishte nominuar pesë herë dhe ka fituar dy çmime të rëndësishme. ...

Camila ia kalon Adele (VIDEO)
Camila Cabello është mbretëresha e re e muzikës më të dëgjuar! Hiti i 21-vjeçares “Havana”, është bërë kënga më e dëgjuar online e të gjitha kohërave nga një artiste femër. Tani “Havana” numëron mbi 3.4 miliardë dëgjues ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 09:03
Camila Cabello është mbretëresha e re e muzikës më të dëgjuar! Hiti i 21-vjeçares “Havana”, është bërë kënga më e dëgjuar online e të gjitha kohërave nga një artiste femër. Tani “Havana” numëron mbi 3.4 miliardë dëgjues ...

Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndalet
Tiranë, 10 janar – Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndalet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe 2 nominime. Pas dy nominimeve në Grammy, Dua goditi në iHeart ...
Koha.mk | 10-Jan-2019 20:12
Tiranë, 10 janar – Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndalet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe 2 nominime. Pas dy nominimeve në Grammy, Dua goditi në iHeart ...

Dua Lipa dhe Bebe Rexha arrijnë një sukses tjetër
Për Duan dhe Beben sukseset nuk kanë të ndalur Sukseset për këngëtaret me origjinë shqiptare si duket nuk kanë të ndalur, dyshja janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe 2 nominime. Pas dy nominimeve në ...
Ina-Online | 10-Jan-2019 17:44
Për Duan dhe Beben sukseset nuk kanë të ndalur Sukseset për këngëtaret me origjinë shqiptare si duket nuk kanë të ndalur, dyshja janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe 2 nominime. Pas dy nominimeve në ...

Dua Lipa dhe Bebe Rexha vazhdojnë sukseset
Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndalet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe 2 nominime.
Kosova Press | 10-Jan-2019 14:31
Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndalet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe 2 nominime.

Mihrije Braha e kthen në tallava hitin “Despacito” (Video)
Despacito është kënga e famshme e njohur në mbarë botën.Kjo sepse, videoja e Despacitos është edhe më e shikuara ndonjëherë në YouTube. Si duket, kjo e ka motivuar Mihrije Brahën që ta bëjë një version tallava të kësaj ...
Zhurnal | 10-Jan-2019 14:08
Despacito është kënga e famshme e njohur në mbarë botën.Kjo sepse, videoja e Despacitos është edhe më e shikuara ndonjëherë në YouTube. Si duket, kjo e ka motivuar Mihrije Brahën që ta bëjë një version tallava të kësaj ...

Nominimet për ‘iHeart Radio Music Awards 2019’, Bebe Rexha dhe Dua Lipa dominojnë në disa kategori
Një nga festivalet më të mëdha në Amerikë, iHeartRadio Music Awards 2019, do të zhvillohet këtë vit më datë 15 mars, në teatrin “Microsoft”. iHeartMedia dhe FOX kanë zbuluar listën e nominimeve për këtë vit, ndërsa ...
Arbresh | 10-Jan-2019 13:04
Një nga festivalet më të mëdha në Amerikë, iHeartRadio Music Awards 2019, do të zhvillohet këtë vit më datë 15 mars, në teatrin “Microsoft”. iHeartMedia dhe FOX kanë zbuluar listën e nominimeve për këtë vit, ndërsa ...

Dua Lipa dhe Bebe Rexha, një histori suksesi!
Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndahet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe2 nominime. Pas dy nominimeve në Grammy, Dua goditi në iHeart Radio. 23-vjeçarja u ...
Java News | 10-Jan-2019 12:31
Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndahet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe2 nominime. Pas dy nominimeve në Grammy, Dua goditi në iHeart Radio. 23-vjeçarja u ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved