ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:28

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar mbi Gent Cakaj-n

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar mbi Gent Cakaj-n
Por, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar deklaroi se Gent Cakaj u pajis me çertifikatë sigurie në përputhje me legjislacionin në fuqi. Sipas Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, ka ...
RTSH | 11-Jan-2019 23:29
Por, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar deklaroi se Gent Cakaj u pajis me çertifikatë sigurie në përputhje me legjislacionin në fuqi. Sipas Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, ka ...

Meta kërkon hetim parlamentar për DSIK, për certifikatën e Cakajt
Tiranë, 11 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kërkon hetim parlamentar për vendimin e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) që të pajisë brenda 24 orësh me certificate sigurie ...
Illyriapress | 11-Jan-2019 21:13
Tiranë, 11 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kërkon hetim parlamentar për vendimin e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) që të pajisë brenda 24 orësh me certificate sigurie ...

Cakaj çertifikatë sigurie për 24 orë, Ahmet Prençi: Është e pamundur!
Ish-drejtori i Policisë, Ahmet Prençi i ftuar në studion e lajmeve të Ora News tha se është e pamundur që një zyrtar të pajiset me çertifikatë sigurie për 24 orë. Me gazetaren Beti Njuma, Prençi tha se mos pajisja e një ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 20:50
Ish-drejtori i Policisë, Ahmet Prençi i ftuar në studion e lajmeve të Ora News tha se është e pamundur që një zyrtar të pajiset me çertifikatë sigurie për 24 orë. Me gazetaren Beti Njuma, Prençi tha se mos pajisja e një ...

Hysi: Përplasja institucionale e padobishme, jemi në prag të hapjes së negociatave
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i ka rritur në maksimum tensionet mes qeverisë dhe presidencës. Perplasja mes Metës dhe Ramës vijoi edhe këtë të premte në rrjetet sociale. Ndërsa në shenjestrën e ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 20:50
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i ka rritur në maksimum tensionet mes qeverisë dhe presidencës. Perplasja mes Metës dhe Ramës vijoi edhe këtë të premte në rrjetet sociale. Ndërsa në shenjestrën e ...

“Zëri i Amerikës”: Ja pse Ilir Meta nuk e shkarkon Ditmir Bushatin
Fakti që për 7 muaj me radhë, në postin zëvendësministrit të Jashtëm, zoti Gent Cakaj kishte shmangur sipas presidentit të Republikës, pajisjen me certifikatë sigurie, ishte një nga shkaqet zyrtare që cuan në vendimin e ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 20:02
Fakti që për 7 muaj me radhë, në postin zëvendësministrit të Jashtëm, zoti Gent Cakaj kishte shmangur sipas presidentit të Republikës, pajisjen me certifikatë sigurie, ishte një nga shkaqet zyrtare që cuan në vendimin e ...

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Ilir Meta gabimisht dha vlerësime politike në rastin e Cakajt
Presidenti i një shteti që funksionon me demokracinë kushtetuese parlamentare nuk guxon të bëjë vlerësime politike me rastin e dekretimit. Kështu thotë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, në ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 20:29
Presidenti i një shteti që funksionon me demokracinë kushtetuese parlamentare nuk guxon të bëjë vlerësime politike me rastin e dekretimit. Kështu thotë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, në ...

“Zëri i Amerikës”: DSIK nuk u dha përgjigje pretendimeve të Presidentit për Cakaj
Nga “Zëri i Amerikës” Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 20:15
Nga “Zëri i Amerikës” Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ...

PD, kërkesë Gramoz Ruçit për hetimin e Ramës për rastin “Cakaj”, pas thirrjes së Metës
Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 18:11
Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si ...

Zëri i Amerikës: Meta nuk po i lë mundësi Ramës që Cakaj të drejtojë diplomacinë
VOA Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ndjekura për ...
Mapo | 11-Jan-2019 19:12
VOA Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ndjekura për ...

PD-LSI, kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin “Cakaj”
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...
Top Channel | 11-Jan-2019 17:48
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...

Certifikata e Cakaj/ Opozita-kuvendit: Hetim ndaj DSKI dhe Ramës
Opozita ka dorëzuar këtë të premte në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 18:11
Opozita ka dorëzuar këtë të premte në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë ...

PD-LSI kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin ‘Cakaj’
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 17:43
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...

‘Cakaj’, PD: Rama e ka shndërruar DSIK në kioskë dezinformuese
TIRANE Deputeti i PD, Flamur Noka thotë se DSIK pranoi vetë si e zeza mbi të bardhë se është në shkelje të ligjit dhe një vegël politike në duart e Edi Rames. Përmes një postimi në Facebook, duke iu referuar rastit ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 17:01
TIRANE Deputeti i PD, Flamur Noka thotë se DSIK pranoi vetë si e zeza mbi të bardhë se është në shkelje të ligjit dhe një vegël politike në duart e Edi Rames. Përmes një postimi në Facebook, duke iu referuar rastit ...

VETTINGU- SPAK/ “Cakaj”, sebep për trinomin President-PD- LSI, për të futur këmbët në DSIK
Nisma e PD- LSI, pas kërkesës së Presidentit Ilir Meta, për ngritjen e një komisioni hetimor për Drejtorinë e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK), lidhur me të ashtëquajturën “çështjen Cakaj”, duket se ...
Java News | 11-Jan-2019 18:32
Nisma e PD- LSI, pas kërkesës së Presidentit Ilir Meta, për ngritjen e një komisioni hetimor për Drejtorinë e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK), lidhur me të ashtëquajturën “çështjen Cakaj”, duket se ...

PD nis mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor për DSIK-në
Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në.
Top Channel | 11-Jan-2019 16:38
Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në.

DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë së Cakajt, sipas ligjit
Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, ...
Top Channel | 11-Jan-2019 15:51
Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, ...

Meta kërkoi hetim për rastin Cakaj, DSIK: Procedura sipas ligjit
TIRANE Pas kërkesës së Presidentit të Republikës, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, në reagimin zyrtar thekson se pajisja me Certifikatën e Sigurimit të për Gent Cakajn është kryer në përputhje me ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 15:42
TIRANE Pas kërkesës së Presidentit të Republikës, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, në reagimin zyrtar thekson se pajisja me Certifikatën e Sigurimit të për Gent Cakajn është kryer në përputhje me ...

PD-LSI kërkojnë Komision Hetimor për DSIK
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë mbështetur Presidentin Ilir Meta për ngritjen e një Komisioni Hetimor për veprimtarin e DSIK, në rastin e pajisjes me çertifikatë sigurie të Gent Cakajt, i ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 18:15
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë mbështetur Presidentin Ilir Meta për ngritjen e një Komisioni Hetimor për veprimtarin e DSIK, në rastin e pajisjes me çertifikatë sigurie të Gent Cakajt, i ...

Kom. Hetimor për DSIK, Basha: Të gjithë në sitë duke nisur nga Rama
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 14:36
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë Gent Cakajt, Meta kërkon hetim të DISK
Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen e një ...
Top Channel | 11-Jan-2019 12:57
Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen e një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved