ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 05:18

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar mbi Gent Cakaj-n

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar mbi Gent Cakaj-n
Por, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar deklaroi se Gent Cakaj u pajis me çertifikatë sigurie në përputhje me legjislacionin në fuqi. Sipas Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, ka ...
RTSH | 11-Jan-2019 23:29
Por, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar deklaroi se Gent Cakaj u pajis me çertifikatë sigurie në përputhje me legjislacionin në fuqi. Sipas Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, ka ...

DUBËL-STANDARTI/ Meta, “gëzuar” me një destruktiv e cenues paqeje e sigurie në rajon
Në arsyetimin e një dite më parë rreth refuzimit të emrit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta i qasej dhe çështjes së ndjeshme të korrigjimit të kufijve. E, duke qenë se dhe zhurma më e madhe në ...
Tesheshi | 11-Jan-2019 21:21
Në arsyetimin e një dite më parë rreth refuzimit të emrit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta i qasej dhe çështjes së ndjeshme të korrigjimit të kufijve. E, duke qenë se dhe zhurma më e madhe në ...

Meta kërkon hetim parlamentar për DSIK, për certifikatën e Cakajt
Tiranë, 11 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kërkon hetim parlamentar për vendimin e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) që të pajisë brenda 24 orësh me certificate sigurie ...
Illyriapress | 11-Jan-2019 21:13
Tiranë, 11 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kërkon hetim parlamentar për vendimin e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) që të pajisë brenda 24 orësh me certificate sigurie ...

Hysi: Përplasja institucionale e padobishme, jemi në prag të hapjes së negociatave
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i ka rritur në maksimum tensionet mes qeverisë dhe presidencës. Perplasja mes Metës dhe Ramës vijoi edhe këtë të premte në rrjetet sociale. Ndërsa në shenjestrën e ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 20:50
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i ka rritur në maksimum tensionet mes qeverisë dhe presidencës. Perplasja mes Metës dhe Ramës vijoi edhe këtë të premte në rrjetet sociale. Ndërsa në shenjestrën e ...

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Ilir Meta gabimisht dha vlerësime politike në rastin e Cakajt
Presidenti i një shteti që funksionon me demokracinë kushtetuese parlamentare nuk guxon të bëjë vlerësime politike me rastin e dekretimit. Kështu thotë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, në ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 20:29
Presidenti i një shteti që funksionon me demokracinë kushtetuese parlamentare nuk guxon të bëjë vlerësime politike me rastin e dekretimit. Kështu thotë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, në ...

“Zëri i Amerikës”: Ja pse Ilir Meta nuk e shkarkon Ditmir Bushatin
Fakti që për 7 muaj me radhë, në postin zëvendësministrit të Jashtëm, zoti Gent Cakaj kishte shmangur sipas presidentit të Republikës, pajisjen me certifikatë sigurie, ishte një nga shkaqet zyrtare që cuan në vendimin e ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 20:02
Fakti që për 7 muaj me radhë, në postin zëvendësministrit të Jashtëm, zoti Gent Cakaj kishte shmangur sipas presidentit të Republikës, pajisjen me certifikatë sigurie, ishte një nga shkaqet zyrtare që cuan në vendimin e ...

Radio shtetërore gjermane DW: Meta në të njëjtën linjë me Berlinin, kundër ndryshimit të kufijve
Radio shtetërore gjermane “Deutsche Welle” ka analizuar konfliktin mes Presidencës dhe Kryeministrisë për mos dekretimin e Ministrit të Jashtëm. Në raportimin e saj, DW shton se konflikti ka për bazë qëndrimet lidhur me ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 20:15
Radio shtetërore gjermane “Deutsche Welle” ka analizuar konfliktin mes Presidencës dhe Kryeministrisë për mos dekretimin e Ministrit të Jashtëm. Në raportimin e saj, DW shton se konflikti ka për bazë qëndrimet lidhur me ...

Presidenti Meta dhe ministri Bushati në të njëjtën linjë me Gjermaninë, kundër ndryshimit të kufijve
Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në sipërfaqe është refuzimi i presidentit Ilir Meta për të dekretuar ministër të Jashtëm të ...
Telegraf | 11-Jan-2019 20:14
Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në sipërfaqe është refuzimi i presidentit Ilir Meta për të dekretuar ministër të Jashtëm të ...

“Cakaj”, DW: Krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri.
Top Channel | 11-Jan-2019 19:45
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri.

“Cakaj”, DW: Krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit të ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 19:29
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit të ...

“Zëri i Amerikës”: DSIK nuk u dha përgjigje pretendimeve të Presidentit për Cakaj
Nga “Zëri i Amerikës” Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 20:15
Nga “Zëri i Amerikës” Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ...

DW: Meta në të njëjtën linjë me Gjermaninë, kundër ndryshimit të kufijve
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...
Lajmi i Fundit | 11-Jan-2019 20:14
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...

PD, kërkesë Gramoz Ruçit për hetimin e Ramës për rastin “Cakaj”, pas thirrjes së Metës
Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 18:11
Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si ...

PD-LSI, kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin “Cakaj”
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...
Top Channel | 11-Jan-2019 17:48
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...

PD-LSI kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin ‘Cakaj’
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 17:43
Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të ...

PD nis mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor për DSIK-në
Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në.
Top Channel | 11-Jan-2019 16:38
Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në.

Media gjermane: Krizë institucionale presidencë – kryemninistri?
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...
Lapsi | 11-Jan-2019 19:46
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...

DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë së Cakajt, sipas ligjit
Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, ...
Top Channel | 11-Jan-2019 15:51
Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, ...

Meta kërkoi hetim për rastin Cakaj, DSIK: Procedura sipas ligjit
TIRANE Pas kërkesës së Presidentit të Republikës, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, në reagimin zyrtar thekson se pajisja me Certifikatën e Sigurimit të për Gent Cakajn është kryer në përputhje me ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 15:42
TIRANE Pas kërkesës së Presidentit të Republikës, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, në reagimin zyrtar thekson se pajisja me Certifikatën e Sigurimit të për Gent Cakajn është kryer në përputhje me ...

Certifikata e Cakaj/ Opozita-kuvendit: Hetim ndaj DSKI dhe Ramës
Opozita ka dorëzuar këtë të premte në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 18:11
Opozita ka dorëzuar këtë të premte në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved