ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:44

Dialogu Serbi, Veseli fton sërish në takim opozitën dhe krerët shtetëror

Dialogu Serbi, Veseli fton sërish në takim opozitën dhe krerët shtetëror
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli përmes një letre dërguar krerëve institucional dhe përfaqësuesve të partive opozitare ka kërkuar një takim për ti koordinuar për dialogun. Kjo është një ftesë që i është ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 22:23
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli përmes një letre dërguar krerëve institucional dhe përfaqësuesve të partive opozitare ka kërkuar një takim për ti koordinuar për dialogun. Kjo është një ftesë që i është ...

Kështu e quan LDK-ja takimin e thirrur nga Veseli për dialogun
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë. Në takimin i cili është thirrur për të hënën janë ftuar ...
Zeri | 11-Jan-2019 20:38
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë. Në takimin i cili është thirrur për të hënën janë ftuar ...

LDK e quan farsë takimin për dialog të thirrur nga Veseli
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë. Në takimin i cili është thirrur për të hënën janë ftuar ...
Arbresh | 11-Jan-2019 20:28
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë. Në takimin i cili është thirrur për të hënën janë ftuar ...

LDK e quan farsë takimin për dialog të thirrur nga Veseli
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë. Në takimin i cili është thirrur për të hënën janë ftuar ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 20:22
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë. Në takimin i cili është thirrur për të hënën janë ftuar ...

VV bojkoton sërish ftesën e Veselit për dialog: Këto takime po mbahen për legjitimimin e Thaçit
Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut me Serbinë. Takimi është thirrur për të hënën më ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 19:19
Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut me Serbinë. Takimi është thirrur për të hënën më ...

Kjo është përgjigja e LVV-së për ftesën e Kadri Veselit
Kryeparlamentari Kadri Veseli, sot ka drejtuar një ftesë zyrtare drejt LDK-së dhe përfaqësuesve të tjerë të partive opozitare, për një takim koordinues ku do të merret vendim temat që do të diskutohen në kuadër të ...
Zeri | 11-Jan-2019 19:19
Kryeparlamentari Kadri Veseli, sot ka drejtuar një ftesë zyrtare drejt LDK-së dhe përfaqësuesve të tjerë të partive opozitare, për një takim koordinues ku do të merret vendim temat që do të diskutohen në kuadër të ...

Rexhep Selimi për ftesën nga Kadri Veseli: s’kemi çka të negociojmë
Lëvizja Vetëvendosje nuk do t’i përgjigjet prapë ftesës së përsëritur të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për koordinim rreth Dialogut me Serbinë. Deputeti i kësaj partie, Rexhep Selimi për Gazetën Online Insajderi ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 19:12
Lëvizja Vetëvendosje nuk do t’i përgjigjet prapë ftesës së përsëritur të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për koordinim rreth Dialogut me Serbinë. Deputeti i kësaj partie, Rexhep Selimi për Gazetën Online Insajderi ...

VV bojkoton sërish ftesën e Veselit për dialog: Thotë se këto takime po mbahen për legjitimimin e Thaçit
Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut me Serbinë. Takimi është thirrur për të hënën më ...
Arbresh | 11-Jan-2019 19:04
Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut me Serbinë. Takimi është thirrur për të hënën më ...

Vetëvendosja prapë s’i përgjigjet ftesës së Veselit
Lëvizja Vetëvendosje nuk do t’i përgjigjet prapë ftesës së përsëritur të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për koordinim rreth Dialogut me Serbinë. Deputetja e kësaj partie, Albulena Haxhiu, tha për Koha.net se Kadri ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 18:57
Lëvizja Vetëvendosje nuk do t’i përgjigjet prapë ftesës së përsëritur të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për koordinim rreth Dialogut me Serbinë. Deputetja e kësaj partie, Albulena Haxhiu, tha për Koha.net se Kadri ...

A do të marrë pjesë LDK-ja në takimin e ftuar nga Veseli me ekipin negociator?
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri po e konsideron të panevojshme ftesën e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, ndaj LDK-së për të diskutuar me ekipin negociator për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 18:08
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri po e konsideron të panevojshme ftesën e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, ndaj LDK-së për të diskutuar me ekipin negociator për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. ...

A do të marrë pjesë LDK-ja në takimin e ftuar nga Veseli me ekipin negociator?
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri po e konsideron të panevojshme ftesën e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, ndaj LDK-së për të diskutuar me ekipin negociator për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. ...
Arbresh | 11-Jan-2019 18:07
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri po e konsideron të panevojshme ftesën e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, ndaj LDK-së për të diskutuar me ekipin negociator për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. ...

Veseli fton sërish krerët institucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për dialogun
Veseli fton sërish krerët institucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për Dialogun Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar sërish në një takim të përbashkët Presidentin, ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 16:26
Veseli fton sërish krerët institucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për Dialogun Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar sërish në një takim të përbashkët Presidentin, ...

Veseli fton prapë LDK-në në dialog
Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka bërë prapë ftesë Lidhjes Demokratike të Kosovës për të marrë pjesë në takimin koordinues ku do të merret vendim për temat e dialogut, raporton “Zëri.info”. Veseli përmes një dokumenti ...
Zeri | 11-Jan-2019 16:51
Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka bërë prapë ftesë Lidhjes Demokratike të Kosovës për të marrë pjesë në takimin koordinues ku do të merret vendim për temat e dialogut, raporton “Zëri.info”. Veseli përmes një dokumenti ...

Kjo është ftesa ku Kadri Veseli fton Avdullah Hotin në takimin e përbashkët për dialogun (FOTO)
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ftoi për të hënën e 14 janarit, sërish në një takim të përbashkët presidentin, kryeministrin dhe ekipin negociator për t’u dakorduar për dialogun. Po ashtu ftesë të tillë ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 16:44
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ftoi për të hënën e 14 janarit, sërish në një takim të përbashkët presidentin, kryeministrin dhe ekipin negociator për t’u dakorduar për dialogun. Po ashtu ftesë të tillë ...

Hoti: Ekipi negociator, Thaçi e Veseli me vlerësime kontraverse për marrëveshjen me Serbinë
Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë sot se Ekipi negociator siç e quajti ai dekorues, presidenti e kryetari i Kuvendit po japin vlerësime kontraverse për marrëveshjen me ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 12:52
Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë sot se Ekipi negociator siç e quajti ai dekorues, presidenti e kryetari i Kuvendit po japin vlerësime kontraverse për marrëveshjen me ...

Veseli përpiqet të bashkojë të gjitha forcat politike për dialogun me Serbinë
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish krerët e institucioneve më të larta shtetërore dhe liderët politikë të vendit që të harmonizojnë qëndrimet dhe veprimet në ...
Illyriapress | 11-Jan-2019 16:43
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish krerët e institucioneve më të larta shtetërore dhe liderët politikë të vendit që të harmonizojnë qëndrimet dhe veprimet në ...

Kadri Veseli fton në takim LDK-në dhe VV-në për të hënën
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar sërish në një takim të përbashkët Presidentin, Kryeministrin, Ekipin Negociator, si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga partitë opozitare ende ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 16:39
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar sërish në një takim të përbashkët Presidentin, Kryeministrin, Ekipin Negociator, si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga partitë opozitare ende ...

Hoti: “Ekipi Dekorues” nuk i përfaqëson shqiptarët në dialog
Avdullah Hoti, Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, nuk e vlerëson të duhur mënyrën se si po përfaqësohet Kosova në dialogun me Serbinë. Ai tha se Kosova ka institucione që e marrin mandatin përmes votës për ta ...
Telegrafi | 09-Jan-2019 19:01
Avdullah Hoti, Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, nuk e vlerëson të duhur mënyrën se si po përfaqësohet Kosova në dialogun me Serbinë. Ai tha se Kosova ka institucione që e marrin mandatin përmes votës për ta ...

Veseli fton sërish krerët institucional dhe opozitën për t’u koordinuar për dialogun
?Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish në një takim të përbashkët presidentin, kryeministrin, ekipin negociator, si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga partitë opozitare ...
Kosova Press | 11-Jan-2019 16:38
?Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish në një takim të përbashkët presidentin, kryeministrin, ekipin negociator, si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga partitë opozitare ...

Kadri Veseli fton sërish krerët institucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u dakorduar për dialogun
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish në një takim të përbashkët Presidentin, Kryeministrin, Ekipin Negociator, si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga partitë opozitare ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 16:35
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish në një takim të përbashkët Presidentin, Kryeministrin, Ekipin Negociator, si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga partitë opozitare ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved