ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

“Cakaj”, DW: Krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

“Cakaj”, DW: Krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri.
Top Channel | 11-Jan-2019 19:45
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri.

“Cakaj”, DW: Krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit të ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 19:29
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit të ...

DW: Rama e largoi Bushatin, sepse ai dhe Presidenti janë në të njëjtën linjë me qëndrimin zyrtar të Gjermanisë
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit të ...
Telegraf | 12-Jan-2019 13:07
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit të ...

Deutsche Welle: Shkaku real i krizës, Meta e Bushati janë kundër ndryshimit të kufijve
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Deutsche Welle Një krizë e shpallur publike mes ...
Mapo | 11-Jan-2019 19:33
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Deutsche Welle Një krizë e shpallur publike mes ...

Presidenti Meta dhe ministri Bushati në të njëjtën linjë me Gjermaninë, kundër ndryshimit të kufijve
Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në sipërfaqe është refuzimi i presidentit Ilir Meta për të dekretuar ministër të Jashtëm të ...
Telegraf | 11-Jan-2019 20:14
Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në sipërfaqe është refuzimi i presidentit Ilir Meta për të dekretuar ministër të Jashtëm të ...

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...
Gazeta Shqip | 12-Jan-2019 10:58
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...

Albin Kurti përfshihet në debatin politik të Shqipërisë dhe i bën 7 pyetje Ramës
Në debatin politik shqiptar, pas refuzimit të Ilir Metës për dekretuar si ministër të Jashtën, Gent Cakajn, është përfshirë edhe “Lëvizja Vetëvendosje” e Albin Kurtit, parti nga vjen edhe Caka. Kjo parti në këtë debat ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 11:41
Në debatin politik shqiptar, pas refuzimit të Ilir Metës për dekretuar si ministër të Jashtën, Gent Cakajn, është përfshirë edhe “Lëvizja Vetëvendosje” e Albin Kurtit, parti nga vjen edhe Caka. Kjo parti në këtë debat ...

Albin Kurti i turret Edi Ramës dhe ndërhyn në politikën shqiptare: Kam 7 pyetje
Partia Lëvizja Vetëvendosja në Kosovë është bërë pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Europës dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë. Kjo parti i ka dërguar disa pyetje, ku i ...
Mapo | 11-Jan-2019 11:28
Partia Lëvizja Vetëvendosja në Kosovë është bërë pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Europës dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë. Kjo parti i ka dërguar disa pyetje, ku i ...

Media gjermane: Krizë institucionale presidencë – kryemninistri?
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...
Lapsi | 11-Jan-2019 19:46
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...

Rama ironi me Metën: I ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin
E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 11:15
E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e ...

Vazhdon përplasja Rama-Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt
Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur ky i fundit. Në ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 12:15
Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur ky i fundit. Në ...

“A shkarkoi Thaçi, Bushatin”? VV-ja ofensivë ndaj Ramës me 7 pyetje
I propozuari i kryeministrit Edi Rama për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj është kryefjala e debatit politik në Shqipëri dhe Kosovë, teksa mosdekretimi i tij nga Presidenti Ilir Meta i ka hedhur “benzinë zjarrit” në ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 11:56
I propozuari i kryeministrit Edi Rama për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj është kryefjala e debatit politik në Shqipëri dhe Kosovë, teksa mosdekretimi i tij nga Presidenti Ilir Meta i ka hedhur “benzinë zjarrit” në ...

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës
Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndërhyn në përplasjen mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit të kreut të shtetit për të dekretuar Gent Cakaj si ministër të ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 11:56
Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndërhyn në përplasjen mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit të kreut të shtetit për të dekretuar Gent Cakaj si ministër të ...

Thellohet përplasja Rama-Meta
Mosdekretimi i Gent Cakajt si propozim i kryeministrit për ministër të jashtëm rikthen tensionet mes kreut të Shtetit dhe atij të qeveriseë. Pas deklaratave të një dite më parë në rrjetet sociale nga ana e Ramës, Meta ...
ABCNews | 11-Jan-2019 12:19
Mosdekretimi i Gent Cakajt si propozim i kryeministrit për ministër të jashtëm rikthen tensionet mes kreut të Shtetit dhe atij të qeveriseë. Pas deklaratave të një dite më parë në rrjetet sociale nga ana e Ramës, Meta ...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt si ministër ...
Shenja | 12-Jan-2019 09:07
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt si ministër ...

Radio shtetërore gjermane DW: Meta në të njëjtën linjë me Berlinin, kundër ndryshimit të kufijve
Radio shtetërore gjermane “Deutsche Welle” ka analizuar konfliktin mes Presidencës dhe Kryeministrisë për mos dekretimin e Ministrit të Jashtëm. Në raportimin e saj, DW shton se konflikti ka për bazë qëndrimet lidhur me ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 20:15
Radio shtetërore gjermane “Deutsche Welle” ka analizuar konfliktin mes Presidencës dhe Kryeministrisë për mos dekretimin e Ministrit të Jashtëm. Në raportimin e saj, DW shton se konflikti ka për bazë qëndrimet lidhur me ...

Thellohet përplasja Rama-Meta për Cakajn
Thellohet përplasja mes presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama për mosdekretimin e Genti Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Pas replikave të një dite më parë Meta e Rama kanë vijuar akuzat ...
TV Klan | 11-Jan-2019 12:11
Thellohet përplasja mes presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama për mosdekretimin e Genti Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Pas replikave të një dite më parë Meta e Rama kanë vijuar akuzat ...

DW: Meta në të njëjtën linjë me Gjermaninë, kundër ndryshimit të kufijve
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...
Lajmi i Fundit | 11-Jan-2019 20:14
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të ...

“Cakaj”, DW: Krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit të ...
Medial | 11-Jan-2019 19:59
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit të ...

Lëvizja Vetëvendosje merr në “pyetje” Edi Ramën
KOSOVË Partia Lëvizja Vetëvendosja në Kosovë duke u bërë pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Europës dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, i ka dërguar disa pyetja ku i kërkon ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 11:00
KOSOVË Partia Lëvizja Vetëvendosja në Kosovë duke u bërë pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Europës dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, i ka dërguar disa pyetja ku i kërkon ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved