ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:53

“Cakaj”, Haradinaj: E kam mik, nuk i komentoj vendimet e Metës

“Cakaj”, Haradinaj: E kam mik, nuk i komentoj vendimet e Metës
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Ai ka thënë se ka shumë mik Ilir Metën, ...
Gazeta Dita | 11-Jan-2019 20:45
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Ai ka thënë se ka shumë mik Ilir Metën, ...

Rasti Cakaj, Haradinaj “qep gojën”: Metën e kam mik…
Kryeministri Haradinaj ka “qepur gojën” në lidhje me rastin Cakaj, të riut kosovar që u refuzua nga presidenti Meta për të qenë në krye të diplomacisë shqiptare në qeverinë Rama. “ Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e ...
Tesheshi | 11-Jan-2019 17:21
Kryeministri Haradinaj ka “qepur gojën” në lidhje me rastin Cakaj, të riut kosovar që u refuzua nga presidenti Meta për të qenë në krye të diplomacisë shqiptare në qeverinë Rama. “ Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e ...

“Cakaj”, Islami: Maskë e Ramës, problemi më i madh. Manja: Vendimi i Metës, politik
Kastriot Islami, ish-ministër i Jashtëm, ishte i ftuar në “Ditarin” e orës 13:00 në “A2” duke komentuar mosdekretimin e zotit Cakaj si ministër të Jashtëm. Islami u shpreh se kjo ngjarje që përplasi Metën me Ramën është ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 16:27
Kastriot Islami, ish-ministër i Jashtëm, ishte i ftuar në “Ditarin” e orës 13:00 në “A2” duke komentuar mosdekretimin e zotit Cakaj si ministër të Jashtëm. Islami u shpreh se kjo ngjarje që përplasi Metën me Ramën është ...

Haradinaj s’përzihet për Gent Cakajn, thotë se e ka shumë mik Ilir Metën
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 16:13
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam ...

Haradinaj nuk pranon të komentojë mosdekretimin e Cakajt
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka pranuar të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i Shqipërisë, nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Haradinaj u shpreh se e do Shqipërinë pa ...
ABCNews | 11-Jan-2019 16:11
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka pranuar të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i Shqipërisë, nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Haradinaj u shpreh se e do Shqipërinë pa ...

Mosdekretimi i Cakajt/ Haradinaj refuzon të shprehet: Metën e kam mik
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të ...
Lapsi | 11-Jan-2019 16:03
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të ...

Refuzimi i Cakajt, Haradinaj refuzon të shprehet: Metën e kam mik
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 15:28
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...

“Cakaj”, Haradinaj: Nuk përzihem në emërimet e qeverisë shqiptare, Metën e kam mik por këto nuk janë tema që mund t’i komentoj
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk pranon të komentojë zhvillimet politike në Shqipëri, pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. I pyetur nga mediat në Kosovë, Haradinaj tha preferoi ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 15:06
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk pranon të komentojë zhvillimet politike në Shqipëri, pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. I pyetur nga mediat në Kosovë, Haradinaj tha preferoi ...

“E dua Shqipërinë pa kushte”, Haradinaj refuzon të shprehet për Cakajn
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...
Gazeta Dita | 11-Jan-2019 15:51
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...

Ramush Haradinaj reagon për përplasjen ‘Cakaj’: Metën e kam shumë mik, por…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm, pavarësisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina. “Unë e dua ...
Telegraf | 11-Jan-2019 15:12
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm, pavarësisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina. “Unë e dua ...

“Metën e kam mik”, Haradinaj refuzon të shprehet për refuzimin e Cakajt…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...
Mapo | 11-Jan-2019 15:41
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...

Haradinaj nuk e komenton mosdekretimin e Cakajt
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovws, Ramush Haradinaj, nuk i ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë dhe as përplasjet që ka shkaktuar në Shqipëri propozimi e pastaj ...
Illyriapress | 11-Jan-2019 15:47
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovws, Ramush Haradinaj, nuk i ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë dhe as përplasjet që ka shkaktuar në Shqipëri propozimi e pastaj ...

Mosdekretimi i Gent Cakajt, reagon Haradinaj: Metën e kam…!
Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë të ...
Java News | 11-Jan-2019 15:06
Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë të ...

Haradinaj nuk flet për mosdekretimin e Gent Cakajt, thotë se Metën e ka shumë mik
Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë të riun nga ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 14:31
Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë të riun nga ...

Përfundimisht, AAK nuk e aprovon dorëheqjen e Kuçit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 18:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...

Haradinaj s’përzihet për Gent Cakajn, thotë se e ka shumë mik Ilir Metën
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.
Kosova Press | 11-Jan-2019 13:41
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.

Bejta emërohet anëtare e Kryesisë qendrore të AAK-së
Nënkryetarja e Degës së AAK-së në Prishtinë dhe asambleistja e Kuvendit Komunal, Fitnete Bejta është përzgjedhur anëtare e Kryesisë qendrore të kësaj partie. Në një publikim në rrjetin social “Facebook”, ajo bëri të ...
Zeri | 10-Jan-2019 21:10
Nënkryetarja e Degës së AAK-së në Prishtinë dhe asambleistja e Kuvendit Komunal, Fitnete Bejta është përzgjedhur anëtare e Kryesisë qendrore të kësaj partie. Në një publikim në rrjetin social “Facebook”, ajo bëri të ...

Haradinaj tregon pse nuk ka dhënë dorëheqje deputeti Blerim Kuçi
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...
Zhurnal | 10-Jan-2019 20:16
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...

Pse Blerim Kuçi nuk dha dorëheqje? Tregon Ramush Haradinaj
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka arsyetuar mos mbajtjen e premtimit nga deputeti Blerim Kuçi për dorëheqje, duke thënë se baza e partisë në Suharekë ka kërkuar që ai të mos jap dorëheqje, dhe se është ndjerë i ...
Medial | 10-Jan-2019 19:33
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka arsyetuar mos mbajtjen e premtimit nga deputeti Blerim Kuçi për dorëheqje, duke thënë se baza e partisë në Suharekë ka kërkuar që ai të mos jap dorëheqje, dhe se është ndjerë i ...

“Vendimi për Cakajn është çështje e institucioneve të Shqipërisë”
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për shef të diplomacisë shqiptare, nga ana e presidentit Ilir Meta, transmeton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 10-Jan-2019 19:26
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për shef të diplomacisë shqiptare, nga ana e presidentit Ilir Meta, transmeton Klan Kosova. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved