ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:28

Çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare rriten lehtë

Çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare rriten lehtë
Çmimet e naftës po qëndrojnë në rritje të lehtë në sesionin e fundit të kësaj jave, pas fuqizimit të tregjeve të aksioneve, për shkak të shpresave se SHBA dhe Kina shumë shpejt do të zgjidhin konfliktin tregtar. Edhe ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 15:41
Çmimet e naftës po qëndrojnë në rritje të lehtë në sesionin e fundit të kësaj jave, pas fuqizimit të tregjeve të aksioneve, për shkak të shpresave se SHBA dhe Kina shumë shpejt do të zgjidhin konfliktin tregtar. Edhe ...

Nafta, në rritje të lehtë – Çmimet mbështeten nga rritja e tregjeve të aksioneve
Çmimet e naftës po qendrojnë në rritje të lehtë në sesionin e fundit të kësaj jave, pas fuqizimit të tregjeve të aksioneve, për shkak të shpersave se SHBA dhe Kina shumë shpejt do të zgjidhin konfliktin tregtar. Edhe ...
ScanTv | 11-Jan-2019 14:25
Çmimet e naftës po qendrojnë në rritje të lehtë në sesionin e fundit të kësaj jave, pas fuqizimit të tregjeve të aksioneve, për shkak të shpersave se SHBA dhe Kina shumë shpejt do të zgjidhin konfliktin tregtar. Edhe ...

Çmimi i naftës, Bjellorusia kërcënon Rusinë
Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko paralajmëroi Rusinë se mund të humbasë aleatin e saj nëse nuk ofron kompensim për rritjen e çmimeve të naftës.
Kosova Press | 10-Jan-2019 18:02
Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko paralajmëroi Rusinë se mund të humbasë aleatin e saj nëse nuk ofron kompensim për rritjen e çmimeve të naftës.

Nafta i rikthehet humbjeve – Investitorët, paqartësi për marrëveshjen tregtare SHBA-Kinë
Çmimet e naftës i janë rikthyer humbjeve në sesionin e sotëm, pas 8 ditësh në rritje, për shkak të paqartësive në lidhje me ndonjë rezolutë të nënshkruar mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara, pas bisedimeve 3-ditore mbi ...
ScanTv | 10-Jan-2019 13:45
Çmimet e naftës i janë rikthyer humbjeve në sesionin e sotëm, pas 8 ditësh në rritje, për shkak të paqartësive në lidhje me ndonjë rezolutë të nënshkruar mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara, pas bisedimeve 3-ditore mbi ...

Ulet çmimi i naftës për vitin 2019
Kompania amerikane e investimeve Morgan Stanley, i është bashkuar gjigantëve tjerë të kësaj fushe duke ulur çmimin e parashikuar të naftës së papërpunuar për vitin 2019, nga shkaku i pritshmërive të dobëta të rritjes ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 13:30
Kompania amerikane e investimeve Morgan Stanley, i është bashkuar gjigantëve tjerë të kësaj fushe duke ulur çmimin e parashikuar të naftës së papërpunuar për vitin 2019, nga shkaku i pritshmërive të dobëta të rritjes ...

Shqetësimet nga mbifurnizmi ulin çmimin e naftës
Çmimi i naftës së papërpunuara ka shënuar rënie si pasojë e shqetësimit të cilin e kanë investitorët nga mbifurnizimi i tregut global, pavarësisht shkurtimit të prodhimit që bëri eksportuesi më i madh, Arabia Saudite, ...
Shenja | 10-Jan-2019 12:15
Çmimi i naftës së papërpunuara ka shënuar rënie si pasojë e shqetësimit të cilin e kanë investitorët nga mbifurnizimi i tregut global, pavarësisht shkurtimit të prodhimit që bëri eksportuesi më i madh, Arabia Saudite, ...

‘Goldman Sachs’ ul parashikimin e çmimit të naftës për vitin 2019
Një nga bankat më të mëdha të investimeve në SHBA, “Goldman Sachs”, ka bërë ulje të parashikimit për çmimet e naftës gjatë vitit 2019, duke marrë për bazë rritjen e prodhimit dhe kërkesën e vogël, transmeton AA. Në ...
Shenja | 10-Jan-2019 12:13
Një nga bankat më të mëdha të investimeve në SHBA, “Goldman Sachs”, ka bërë ulje të parashikimit për çmimet e naftës gjatë vitit 2019, duke marrë për bazë rritjen e prodhimit dhe kërkesën e vogël, transmeton AA. Në ...

Morgan Stanley ul çmimin e parashikuar të naftës për vitin 2019
Kompania amerikane e investimeve bankare që njëherit ofron edhe shërbime financiare, Morgan Stanley i është bashkuar gjigantëve tjerë të kësaj fushe duke ulur çmimin e parashikuar të naftës së papërpunuar për vitin ...
Arbresh | 10-Jan-2019 10:50
Kompania amerikane e investimeve bankare që njëherit ofron edhe shërbime financiare, Morgan Stanley i është bashkuar gjigantëve tjerë të kësaj fushe duke ulur çmimin e parashikuar të naftës së papërpunuar për vitin ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved