ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 07:31

Maqedoni, Zaev kërkon votat e lëvizjes “Besa”

Maqedoni, Zaev kërkon votat e lëvizjes “Besa”
Parlamenti në Maqedoni mblidhet sërish këtë të premte për të kaluar ndryshimet kushtetuese për emrin e ri të vendit. Por kryeministri Zaev nuk është ende i sigurte për 80 votat e nevojshme për miratimin e amendamenteve. ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 11:17
Parlamenti në Maqedoni mblidhet sërish këtë të premte për të kaluar ndryshimet kushtetuese për emrin e ri të vendit. Por kryeministri Zaev nuk është ende i sigurte për 80 votat e nevojshme për miratimin e amendamenteve. ...

Parlementi maqedonas voton ndryshimet kushtetuese, ç’pritet të ndodh sot
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, dhe Lëvizja Besa e Bilall Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jo zyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e ...
Telegraf | 11-Jan-2019 08:40
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, dhe Lëvizja Besa e Bilall Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jo zyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e ...

Anulohet për në orën 15:00 mbledhja për ndryshimet kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë
Vazhdojnë anulimet për nisjen e seancës për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni. E njejta seancë, e nisur që nga dita e mërkurë (9 janar) ku pati fjalim kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 13:48
Vazhdojnë anulimet për nisjen e seancës për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni. E njejta seancë, e nisur që nga dita e mërkurë (9 janar) ku pati fjalim kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së
Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së. Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht takime për të ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 12:37
Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së. Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht takime për të ...

OBRM-PDUKM: Zaev në mënyrë të dhunshme po ndryshon emrin e Maqedonisë
Nga partia opozitare OBRM-PDUKM akuzojnë kryeministrin Zoran Zaev për ndryshim të dhunshëm të emrit të Maqedonisë dhe se ai këtë e bënë vetëm që të mbajë pushtetin. “Zoran Zaev po shkon kundër vullnetit të popullit, i ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 09:51
Nga partia opozitare OBRM-PDUKM akuzojnë kryeministrin Zoran Zaev për ndryshim të dhunshëm të emrit të Maqedonisë dhe se ai këtë e bënë vetëm që të mbajë pushtetin. “Zoran Zaev po shkon kundër vullnetit të popullit, i ...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese
Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin Kushtetues. Nga ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 08:33
Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin Kushtetues. Nga ...

Zaev ashpërson tonet: Do ketë përgjegjësi nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese
Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i Maqedonisë, Zoran ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 15:14
Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i Maqedonisë, Zoran ...

Zaev mosmarrëveshje me lëvizjen BESA
Parlamenti i Maqedonisë do të vijojë sot në mesditë seancën për fazën përfundimtare të ndryshimeve kushtetuese për çështjen e emrit. Seanca u shty edhe të enjten, pasi kryeministri Zoran Zaev nuk i ka të sigurta 80 ...
TV Klan | 11-Jan-2019 09:35
Parlamenti i Maqedonisë do të vijojë sot në mesditë seancën për fazën përfundimtare të ndryshimeve kushtetuese për çështjen e emrit. Seanca u shty edhe të enjten, pasi kryeministri Zoran Zaev nuk i ka të sigurta 80 ...

“Shtetësia”/ Kërkohet zgjidhje, Zaev: Pse s’rrezikohet identiteti
Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve të nevojshëm ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 13:28
Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve të nevojshëm ...

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese
Shkup, 11 janar - Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:12
Shkup, 11 janar - Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ...

Çupeska për Zhurnal: Do të kemi krizë politike nëse dështon procesi i votimit në Kuvend
Shkup, 11 janar - Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
Shkup, 11 janar - Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i ...

Zaevit i mungon edhe një deputet për të siguruar shumicën e nevojshme prej dy të tretave
Vazhdojnë përpjekjet e kryeministrit Zoran Zaev ta arrijë numrin e 80 deputetëve për ndryshimin e Kushtetutës. Sipas “A1on”, kryeministri deri nuk e ka shumicën e nevojshme. 79 deputetë janë të gatshëm të votojnë ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 18:30
Vazhdojnë përpjekjet e kryeministrit Zoran Zaev ta arrijë numrin e 80 deputetëve për ndryshimin e Kushtetutës. Sipas “A1on”, kryeministri deri nuk e ka shumicën e nevojshme. 79 deputetë janë të gatshëm të votojnë ...

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese
Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ndryshimet kushtetuese ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 13:34
Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ndryshimet kushtetuese ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së
Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së. Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht takime për të ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 13:20
Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së. Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht takime për të ...

Shtyhet senaca për ndryshimet kushtetuese për në ora 15.00
Seanca e fundit e ndryshimeve kushtetuese e cila u paralajmërua për sot në ora 12.00, është shtyrë edhe njëherë për në ora 15.00, jooficialisht mësohet se seanca është shtyrë përshkak të takimit të kryeministrit Zoran ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 13:18
Seanca e fundit e ndryshimeve kushtetuese e cila u paralajmërua për sot në ora 12.00, është shtyrë edhe njëherë për në ora 15.00, jooficialisht mësohet se seanca është shtyrë përshkak të takimit të kryeministrit Zoran ...

Mickoski: Zaev u betua se nuk do ta ndryshojë Kushtetutën
Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot para protestuesve tha se është kundër ndryshimeve kushtetuese dhe se Zaev po kërcënon deputetët. “E di se disa prej jush ndjehen të dëshpëruar me atë se çka po ndodh me ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 17:43
Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot para protestuesve tha se është kundër ndryshimeve kushtetuese dhe se Zaev po kërcënon deputetët. “E di se disa prej jush ndjehen të dëshpëruar me atë se çka po ndodh me ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së
Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së. Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht takime për të ...
Republika | 11-Jan-2019 12:49
Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së. Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht takime për të ...

Seanca për ndryshimet kushtetuese anulohet për ditën e nesërme
Seanca për ndryshimet kushtetuese nuk arriti të mbahet pas disa përpjekjeve dhe ricaktimeve. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, konfirmoi se seanca për ndryshimet kushtetuese është caktuar për ditën e nesërme në orën ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 17:43
Seanca për ndryshimet kushtetuese nuk arriti të mbahet pas disa përpjekjeve dhe ricaktimeve. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, konfirmoi se seanca për ndryshimet kushtetuese është caktuar për ditën e nesërme në orën ...

Neziri për Zhurnal: Nëse dështon votimi, në Maqedoni do të kemi rikthim të krizës në formën më të rrezikshme
Shkup, 11 janar - Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 12:42
Shkup, 11 janar - Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i ...

Zekiri shfaqet me një postim, jep një lajm të rëndësishëm
Deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë në NATO ...
Shprehja | 11-Jan-2019 12:12
Deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë në NATO ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved