ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 07:31

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...
Mapo | 11-Jan-2019 10:16
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 06:51
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...

Trump viziton kufirin, paralajmëron se do të shpallë emergjencën kombëtare
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 08:48
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...

Shtëpia e Bardhë kërkon të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme
Mediat amerikane raportojnë se Shtëpia e Bardhë mund të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për emigrantët, për të përdorur fondin e fatkeqësive natyrore për të ndërtuar murin në kufi me Meksikën. Në këtë mënyrë nuk do ...
ABCNews | 11-Jan-2019 10:51
Mediat amerikane raportojnë se Shtëpia e Bardhë mund të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për emigrantët, për të përdorur fondin e fatkeqësive natyrore për të ndërtuar murin në kufi me Meksikën. Në këtë mënyrë nuk do ...

Demokratët refuzojnë financimin e murit me Meksikën. Nervozohet Trump, braktis takimin
Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë e Bardhë për të rihapur dialogun për ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 12:18
Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë e Bardhë për të rihapur dialogun për ...

SHBA, bisedimet për rihapjen e qeverisë përsëri në rrugë pa krye
Në Uashington, bisedimet për rihapjen e qeverisë hynë përsëri në rrugë pa krye të mërkurën, pas një takimi që Presidenti Donald Trump pati në Shtëpinë e Bardhë me udhëheqësit demokratë të Kongresit. Në një koment në ...
Mapo | 10-Jan-2019 10:37
Në Uashington, bisedimet për rihapjen e qeverisë hynë përsëri në rrugë pa krye të mërkurën, pas një takimi që Presidenti Donald Trump pati në Shtëpinë e Bardhë me udhëheqësit demokratë të Kongresit. Në një koment në ...

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare
Gjatë vizitës në kufi, Trump u shpreh se ka një krizë me trafikimin e drogës dhe krimit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
Gjatë vizitës në kufi, Trump u shpreh se ka një krizë me trafikimin e drogës dhe krimit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në ...

Trumpi në kufi me Meksikën: Nuk ka gjë më të mirë se muri
Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar paralizim të pjesshëm ...
Shenja | 11-Jan-2019 13:24
Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar paralizim të pjesshëm ...

Trump në kufirin me Meksikën: Nuk ka asgjë më të mirë se muri!
Presidenti Donald Trump mbrojti gjatë vizitës në qytetin McAllen, Texas, në kufirin me Meksikën, idenë e tij për ndërtimin e një muri anti-emigrant, i cili ka ndezur debat me demokratët dhe ka shkaktuar paralizë të ...
Tesheshi | 11-Jan-2019 13:18
Presidenti Donald Trump mbrojti gjatë vizitës në qytetin McAllen, Texas, në kufirin me Meksikën, idenë e tij për ndërtimin e një muri anti-emigrant, i cili ka ndezur debat me demokratët dhe ka shkaktuar paralizë të ...

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në kufirin me Meksikën, për të ritheksuar argumentet e tij për ndërtimin e një muri në ...
Lajminet | 11-Jan-2019 12:03
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në kufirin me Meksikën, për të ritheksuar argumentet e tij për ndërtimin e një muri në ...

Trump për murin: Së shpejti mund të shpallë emergjencë kombëtare për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ...
RTSH | 11-Jan-2019 11:06
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ka ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 10:05
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ka ...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ka ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 10:04
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ka ...

Trump viziton kufirin: Së shpejti mund të shpall emergjencë
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...
Java News | 11-Jan-2019 09:08
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën.
Kosova Press | 11-Jan-2019 09:02
Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën.

Vijon përplasja për “murin”, Trump braktis dialogun
Përfundoi ende pa nisur takimi i Donald Trump me krerët demokratë të Kongresit. Refuzimit të Nensi Pelosit dhe Chuck Schume për financimin e murit në kufi me Meksikën, presidenti iu përgjigj prerë, me një “mirupafshim”, ...
TV Klan | 10-Jan-2019 13:23
Përfundoi ende pa nisur takimi i Donald Trump me krerët demokratë të Kongresit. Refuzimit të Nensi Pelosit dhe Chuck Schume për financimin e murit në kufi me Meksikën, presidenti iu përgjigj prerë, me një “mirupafshim”, ...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i ShBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 08:19
Presidenti i ShBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...

Presidenti Trump, vizitë në kufirin me Meksikën
Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shkojë të enjten në kufirin jugor me Meksikën si pjesë e fushatës së tij për të fituar mbështetje publike për ndërtimin e një muri, mosmarrëveshjet për të cilin kanë çuar në ...
Medial | 10-Jan-2019 20:15
Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shkojë të enjten në kufirin jugor me Meksikën si pjesë e fushatës së tij për të fituar mbështetje publike për ndërtimin e një muri, mosmarrëveshjet për të cilin kanë çuar në ...

Tramp: SHBA-ja ka sukses të madh në negociatat tregtare me Kinën
Uashington, 10 janar – Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi sot se SHBA-ja ka sukses të madh në negociatat tregtare me Kinën, vetëm një ditë pasi që persona zyrtarë amerikanë dhe kinezë e përfunduan mbledhjen ...
Koha.mk | 10-Jan-2019 20:12
Uashington, 10 janar – Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi sot se SHBA-ja ka sukses të madh në negociatat tregtare me Kinën, vetëm një ditë pasi që persona zyrtarë amerikanë dhe kinezë e përfunduan mbledhjen ...

Trump: SHBA ka sukses të jashtëzakonshëm në bisedimet tregtare me Kinën
Presidenti Donald Trump tha të enjten se Shtetet e Bashkuara janë duke pasur sukses të jashtëzakonshëm në negociatat e tyre tregtare me Kinën, një ditë pasi zyrtarët amerikanë dhe kinez përfunduan bisedimet tre ditore ...
Arbresh | 10-Jan-2019 17:18
Presidenti Donald Trump tha të enjten se Shtetet e Bashkuara janë duke pasur sukses të jashtëzakonshëm në negociatat e tyre tregtare me Kinën, një ditë pasi zyrtarët amerikanë dhe kinez përfunduan bisedimet tre ditore ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved