ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:29

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...
Mapo | 11-Jan-2019 10:16
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 06:51
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri ...

Samiti i Davosit, Trump anulon pjesëmarrjen
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik në Davos të Zvicrës që do të mbahet në fund të janarit. Në një postim në Twitter, Trump shprehet se do ta anulojë samitin e ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 09:17
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik në Davos të Zvicrës që do të mbahet në fund të janarit. Në një postim në Twitter, Trump shprehet se do ta anulojë samitin e ...

Trump viziton kufirin, paralajmëron se do të shpallë emergjencën kombëtare
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 08:48
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...

Mbyllja e qeverisë, Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 09:51
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare
Gjatë vizitës në kufi, Trump u shpreh se ka një krizë me trafikimin e drogës dhe krimit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
Gjatë vizitës në kufi, Trump u shpreh se ka një krizë me trafikimin e drogës dhe krimit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në ...

Trumpi në kufi me Meksikën: Nuk ka gjë më të mirë se muri
Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar paralizim të pjesshëm ...
Shenja | 11-Jan-2019 13:24
Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar paralizim të pjesshëm ...

Trump në kufirin me Meksikën: Nuk ka asgjë më të mirë se muri!
Presidenti Donald Trump mbrojti gjatë vizitës në qytetin McAllen, Texas, në kufirin me Meksikën, idenë e tij për ndërtimin e një muri anti-emigrant, i cili ka ndezur debat me demokratët dhe ka shkaktuar paralizë të ...
Tesheshi | 11-Jan-2019 13:18
Presidenti Donald Trump mbrojti gjatë vizitës në qytetin McAllen, Texas, në kufirin me Meksikën, idenë e tij për ndërtimin e një muri anti-emigrant, i cili ka ndezur debat me demokratët dhe ka shkaktuar paralizë të ...

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në kufirin me Meksikën, për të ritheksuar argumentet e tij për ndërtimin e një muri në ...
Lajminet | 11-Jan-2019 12:03
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në kufirin me Meksikën, për të ritheksuar argumentet e tij për ndërtimin e një muri në ...

Trump për murin: Së shpejti mund të shpallë emergjencë kombëtare për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ...
RTSH | 11-Jan-2019 11:06
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit Janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...
ABCNews | 11-Jan-2019 08:47
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit Janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...
Medial | 11-Jan-2019 10:38
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ka ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 10:05
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ka ...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 10:05
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit Janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...
TV Klan | 11-Jan-2019 08:25
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit Janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë ...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ka ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 10:04
Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri tani, ai e ka ...

Trump viziton kufirin: Së shpejti mund të shpall emergjencë
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...
Java News | 11-Jan-2019 09:08
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të deklaruar një ...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare
Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën.
Kosova Press | 11-Jan-2019 09:02
Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën.

Demokratët refuzojnë financimin e murit me Meksikën. Nervozohet Trump, braktis takimin
Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë e Bardhë për të rihapur dialogun për ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 12:18
Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë e Bardhë për të rihapur dialogun për ...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit
Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane do të përfundojë deri më 22 janar, kohë kjo kur mbahet Forumi, shkruan rel. Presidenti Trump dhe demokratët janë në mosmarrëveshje të thellë sa i përket ...
Lajminet | 11-Jan-2019 08:40
Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane do të përfundojë deri më 22 janar, kohë kjo kur mbahet Forumi, shkruan rel. Presidenti Trump dhe demokratët janë në mosmarrëveshje të thellë sa i përket ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved