ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 05:30

Ulet intensiteti i reshjeve të borës, Rruga e Kombit e kalueshme pa probleme

Ulet intensiteti i reshjeve të borës, Rruga e Kombit e kalueshme pa probleme
Intensiteti i reshjeve te dëborës në Qarkun e Lezhës gjatë natës së kaluar ka qenë më i ulët duke sjellë një përmirësim të situatës.
Top Channel | 11-Jan-2019 14:03
Intensiteti i reshjeve te dëborës në Qarkun e Lezhës gjatë natës së kaluar ka qenë më i ulët duke sjellë një përmirësim të situatës.

Bora zbardh edhe Llogoranë – VIDEO
Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogoraja nuk i ka "shpëtuar".
Top Channel | 11-Jan-2019 13:12
Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogoraja nuk i ka "shpëtuar".

Bora zbardh edhe Llogaranë – VIDEO
Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogaraja nuk i ka "shpëtuar".
Top Channel | 11-Jan-2019 12:29
Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogaraja nuk i ka "shpëtuar".

Pas dëborës, rikthehen reshjet e shiut në Gjirokastër
Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme. Akset nacionale janë të gjitha të kalueshme pa zinxhirë, ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 10:08
Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme. Akset nacionale janë të gjitha të kalueshme pa zinxhirë, ...

Dëbora “mbërthen” vendin, ARRSH: Në disa zona trashësia 1 metër
TIRANË Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 09:59
TIRANË Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët ...

Vijojnë reshjet e borës, ja situata në akset rrugore
Reshjet e dendura të dëborës kanë vijuar kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë duke krijuar probleme në disa akse. Ndërkohë që në disa zona të tjera reshjet e shiut kanë favorizuar largimin e borës nga rruga.
Top Channel | 11-Jan-2019 09:51
Reshjet e dendura të dëborës kanë vijuar kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë duke krijuar probleme në disa akse. Ndërkohë që në disa zona të tjera reshjet e shiut kanë favorizuar largimin e borës nga rruga.

Gjendja e rrugëve – ARRSH: Vijon pastrimi dhe hedhja e kripës. Akset ku duhet të përdorni zinxhirë
Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se vijon puna për pastrimin e rrugëve dhe hedhjen e kripës nga kontraktorët. Sa i takon ...
Mapo | 11-Jan-2019 10:11
Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se vijon puna për pastrimin e rrugëve dhe hedhjen e kripës nga kontraktorët. Sa i takon ...

Reshjet e dëborës, mbeten të bllokuara disa fshatra
Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar.
Top Channel | 11-Jan-2019 08:54
Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar.

Pushojnë reshjet e borës në Dibër, po ndërhyhet për hapjen e rrugëve
Reshjet e borës në Dibër kanë pushuar dhe gjatë natës nuk ka patur situatë të rënduar. Gjatë ditës së sotme pritet ndërhyrja e Emergjencave për të hapur rrugët drejt fshatrave dhe disa rrugë të qytetit, ndërsa një pjesë ...
Mapo | 11-Jan-2019 09:59
Reshjet e borës në Dibër kanë pushuar dhe gjatë natës nuk ka patur situatë të rënduar. Gjatë ditës së sotme pritet ndërhyrja e Emergjencave për të hapur rrugët drejt fshatrave dhe disa rrugë të qytetit, ndërsa një pjesë ...

Rruga e Kombit e kalueshme pa probleme
Intensiteti i reshjeve te dëborës në Qarkun e Lezhës gjatë natës së kaluar ka qenë më i ulët duke sjellë një përmirësim të situatës. Kështu, në Rrugën e Kombit automjetet kanë qarkulluar normalisht, ndërkohe që policia ...
Telegraf | 11-Jan-2019 15:12
Intensiteti i reshjeve te dëborës në Qarkun e Lezhës gjatë natës së kaluar ka qenë më i ulët duke sjellë një përmirësim të situatës. Kështu, në Rrugën e Kombit automjetet kanë qarkulluar normalisht, ndërkohe që policia ...

Përmirësohet moti por jo gjendja e fshatrave të thellë dhe e rrugëve në qarkun Shkodër
Dita e premte ka sjelle, permiresim te kushteve atmosferike ne Shkoder, ku temperaturat kane pesuar rritje. Gjithsesi situata mbetet problematike ne njesite administrative te bashkise se Shkodres. Kjo e fundit, permes ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 13:18
Dita e premte ka sjelle, permiresim te kushteve atmosferike ne Shkoder, ku temperaturat kane pesuar rritje. Gjithsesi situata mbetet problematike ne njesite administrative te bashkise se Shkodres. Kjo e fundit, permes ...

Situata në juglindje/ Akset nacionale të kalueshme, por disa fshatra jane izoluar totalisht
Të gjitha akset nacionale të qarkut të Korçës janë të kalueshme dhe qarkullimi kryhet normalisht, me përjashtim të aksit Boboshticë- Dardhë ku qarkullimi duhet të kryhet me zinxhirë. 27 mjete borëpastruese të firmave ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 13:18
Të gjitha akset nacionale të qarkut të Korçës janë të kalueshme dhe qarkullimi kryhet normalisht, me përjashtim të aksit Boboshticë- Dardhë ku qarkullimi duhet të kryhet me zinxhirë. 27 mjete borëpastruese të firmave ...

Moti i keq, ARRSH: Në këtë aks rrugor ka rënie ortekësh!
TIRANE Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit. ARRSH njofton se ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 17:35
TIRANE Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit. ARRSH njofton se ...

Rënie ortekësh, ARRSH njofton bllokimin e disa akseve
Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar lidhur me gjendjen e akseve kryesore të vendit, në orët e fundit, ku më problemat paraqitet akset Bajram-Curri-Valbonë dhe Qafë Mali-Fierze, ku trashësia e borës është rreth 70 cm ...
Top Channel | 10-Jan-2019 17:33
Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar lidhur me gjendjen e akseve kryesore të vendit, në orët e fundit, ku më problemat paraqitet akset Bajram-Curri-Valbonë dhe Qafë Mali-Fierze, ku trashësia e borës është rreth 70 cm ...

Situata në akset rrugore në vend, ARRSH bën njoftim me rëndësi
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një parantezë të të gjithë situatës në akset rrugore në vend. Në një njoftim në faqen e “Facebook”, ARRSH ka bërë me dije se situata është përkeqësuar akoma më shumë në Qarkun e ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 10:52
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një parantezë të të gjithë situatës në akset rrugore në vend. Në një njoftim në faqen e “Facebook”, ARRSH ka bërë me dije se situata është përkeqësuar akoma më shumë në Qarkun e ...

Të izoluar në dëborë, banorët e Ostrenit apel për ndihmë
BULQIZE Moti i keq që ka mbërthyer vendin prej kohësh, ka bllokuar mijëra banorë në zonat më të thella rurale të vendit. Nga Ostreni i Bulqizës, vjen një apel për ndihmë nga banorët e izoluar nga bora, e cila arrin mbi ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 16:08
BULQIZE Moti i keq që ka mbërthyer vendin prej kohësh, ka bllokuar mijëra banorë në zonat më të thella rurale të vendit. Nga Ostreni i Bulqizës, vjen një apel për ndihmë nga banorët e izoluar nga bora, e cila arrin mbi ...

Pas dëborës, rikthehen reshjet e shiut në Gjirokastër
Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme. Akset nacionale janë të gjitha të kalueshme pa zinxhirë, ...
Telegraf | 11-Jan-2019 10:29
Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme. Akset nacionale janë të gjitha të kalueshme pa zinxhirë, ...

Moti i keq, ARRSH: Në këtë aks rrugor ka rënie ortekësh!
Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit. ARRSH njofton se aksi ...
Mapo | 10-Jan-2019 17:44
Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit. ARRSH njofton se aksi ...

Gjendja e motit, ARRSH: Ja aksi rrugor ku ka rënie ortekësh dhe segmentet ku duhet pasur kujdes
Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit. Ndërkohë, ARRSH njofton ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 17:43
Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit. Ndërkohë, ARRSH njofton ...

Bora paralizon Dibrën, 115 familje në Tërnovë të izoluara
DIBËR Të gjitha njësitë administrative të Qarkut Dibër, janë të izoluara, por më problem mbeten Lura, Kala e Dodës, Selishta, Ostreni, Trebishti, Arras, Martaneshi, Xibri e Macukulli në Mat. Shtabet e emergjencave ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 12:43
DIBËR Të gjitha njësitë administrative të Qarkut Dibër, janë të izoluara, por më problem mbeten Lura, Kala e Dodës, Selishta, Ostreni, Trebishti, Arras, Martaneshi, Xibri e Macukulli në Mat. Shtabet e emergjencave ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved