ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/01/2019 16:25

Rritet numri i rasteve me grip sezonal, trajtohet rasti i parë me influencën A

Rritet numri i rasteve me grip sezonal, trajtohet rasti i parë me influencën A
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 21:42
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...

Rritet numri i rasteve me grip sezonal, trajtohet rasti i parë me influencën A
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 21:33
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...

Rritet numri i rasteve me grip sezonal
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...
Arbresh | 11-Jan-2019 21:14
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...

Rritet numri i rasteve me grip sezonal
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...
Zeri | 11-Jan-2019 20:58
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...

Rritet numri i rasteve me grip sezonal, trajtohet rasti i parë me influencën A (Video)
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 19:46
Sadri Sadria, është një nga pacientët e shumtë që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare nga gripi sezonal. “Për momentin kam ankesa për fytin, hundët dhe gjoksin. Kam edhe një ndjenjë goksimi…”, ...

Gripi, në Shqipëri është duke qarkulluar virusi AH1N1
Rastet e para me grip në vendin tonë janë izoluar tashmë. Ditët e para dhe shumë të ftohta të janarit kanë sjellë me vete edhe virusin e gripit. Deri më tani, Laboratori i Institutit të Shëndetit Publik ka konfirmuar ...
Top Channel | 11-Jan-2019 15:41
Rastet e para me grip në vendin tonë janë izoluar tashmë. Ditët e para dhe shumë të ftohta të janarit kanë sjellë me vete edhe virusin e gripit. Deri më tani, Laboratori i Institutit të Shëndetit Publik ka konfirmuar ...

Rikthehet gripi i derrit në Shqipëri, izolohen 4 pacientë
Ditët e para të janarit është kthyer ne vend gripi i derrit. Laboratori i Institutit të Shëndetit Publik ka konfirmuar se, aktualisht në vendin tonë është duke qarkulluar virusi A/H1N1 (i njohur në zhargon si gripi i ...
Lajmi i Fundit | 11-Jan-2019 18:32
Ditët e para të janarit është kthyer ne vend gripi i derrit. Laboratori i Institutit të Shëndetit Publik ka konfirmuar se, aktualisht në vendin tonë është duke qarkulluar virusi A/H1N1 (i njohur në zhargon si gripi i ...

Gripi, në Shqipëri është duke qarkulluar virusi AH1N1
Rastet e para me grip në vendin tonë janë izoluar tashmë. Ditët e para dhe shumë të ftohta të janarit kanë sjellë me vete edhe virusin e gripit. Deri më tani, Laboratori i Institutit të Shëndetit Publik ka konfirmuar ...
Java News | 11-Jan-2019 16:44
Rastet e para me grip në vendin tonë janë izoluar tashmë. Ditët e para dhe shumë të ftohta të janarit kanë sjellë me vete edhe virusin e gripit. Deri më tani, Laboratori i Institutit të Shëndetit Publik ka konfirmuar ...

Gripi në Shqipëri, po qarkullon virusi AH1N1
Rastet e para me grip në vendin tonë janë izoluar tashmë. Ditët e para dhe shumë të ftohta të janarit kanë sjellë me vete edhe virusin e gripit. Laboratori i Institutit të Shëndetit Publik ka konfirmuar se, aktualisht ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 15:48
Rastet e para me grip në vendin tonë janë izoluar tashmë. Ditët e para dhe shumë të ftohta të janarit kanë sjellë me vete edhe virusin e gripit. Laboratori i Institutit të Shëndetit Publik ka konfirmuar se, aktualisht ...

Vjen gripi në Shqipëri, ISHP izolon katër raste me virusin AH1N1
Insituti i Shëndetit Publik konfirmon zyrtarisht praninë e gripit në vendin tonë. Rasti i parë është izoluar këto ditë të para të janarit, në laboratorin e këtij institucioni. Virusi i izoluar ështeë i tipit AH1N1. ...
RTSH | 11-Jan-2019 15:27
Insituti i Shëndetit Publik konfirmon zyrtarisht praninë e gripit në vendin tonë. Rasti i parë është izoluar këto ditë të para të janarit, në laboratorin e këtij institucioni. Virusi i izoluar ështeë i tipit AH1N1. ...

Ja sa persona kanë marrë vaksinë kundër gripit
Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm të vaksinave të ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 14:19
Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm të vaksinave të ...

Vaksinë kundër gripit kanë marrë 19.942 persona
Shkup, 11 janar - Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
Shkup, 11 janar - Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të ...

Vaksinë kundër gripit kanë marrë 19.942 persona
Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm të vaksinave të ...
Republika | 11-Jan-2019 13:27
Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm të vaksinave të ...

Izolohet rasti i parë i gripit A në Kosovë për këtë sezon
Laboratori i IKSHPK-Qendra Kombëtare e Gripit ka konfirmuar sot një rast pozitiv në influencën A, nga gjithsej 76 mostra të dyshimta në grip. Nga 1 tetori deri më 9 janar 2019 në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë ...
Telegrafi | 09-Jan-2019 17:17
Laboratori i IKSHPK-Qendra Kombëtare e Gripit ka konfirmuar sot një rast pozitiv në influencën A, nga gjithsej 76 mostra të dyshimta në grip. Nga 1 tetori deri më 9 janar 2019 në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë ...

Vaksinë kundër gripit kanë marrë 19.942 persona
Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm të vaksinave të ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 12:48
Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm të vaksinave të ...

Vaksinë kundër gripit kanë marrë 19.942 persona
Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm të vaksinave të ...
Medial | 11-Jan-2019 12:12
Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm të vaksinave të ...

Vaksinë kundër gripit kanë pranuar 19 mijë 942 persona, prej tyre 14 mijë 89 janë të sëmurë kronik
Shkup, 11 janar – Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të ...
Koha.mk | 11-Jan-2019 12:11
Shkup, 11 janar – Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të ...

Shtohet numri i të prekurve nga gripi sezonal, shënohet rasti i parë me influencën A
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë, gjatë ditës së mërkurë, ka konfirmuar një rast pozitiv në Influencën A. Ata kanë dhënë rekomandime të duhura profesionale, që qytetarët të kenë kujdes dhe të mos dalin gjatë në ...
Arbresh | 10-Jan-2019 20:06
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë, gjatë ditës së mërkurë, ka konfirmuar një rast pozitiv në Influencën A. Ata kanë dhënë rekomandime të duhura profesionale, që qytetarët të kenë kujdes dhe të mos dalin gjatë në ...

ISHP: Janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi
Gjatë javës së kaluar (31 dhjetor e deri më 6 janar) në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi, që është ulje për tre për qind, krahasuar me javën para kësaj, kur ishin regjistruar 202 raste, ...
Medial | 10-Jan-2019 17:33
Gjatë javës së kaluar (31 dhjetor e deri më 6 janar) në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi, që është ulje për tre për qind, krahasuar me javën para kësaj, kur ishin regjistruar 202 raste, ...

Janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi
Gjatë javës së kaluar (31 dhjetor e deri më 6 janar) në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi, që është ulje për tre për qind, krahasuar me javën para kësaj, kur ishin regjistruar 202 raste, ...
Lajm Press | 10-Jan-2019 16:51
Gjatë javës së kaluar (31 dhjetor e deri më 6 janar) në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi, që është ulje për tre për qind, krahasuar me javën para kësaj, kur ishin regjistruar 202 raste, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved