ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 05:09

“Robotët brenda 15 vitesh do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës”

“Robotët brenda 15 vitesh do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës”
Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë teknologjik të Kinës. Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 10:04
Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë teknologjik të Kinës. Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës ...

Eksperti i teknologjisë: Robotët do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës brenda 15 viteve
Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës Artificiale: Kina dhe Rendi i Ri Botëror, i tha Daily Mail se bota e punësimit po përballet me një krizë të ngjashme si atyre të fermerëve gjatë ...
Lajminet | 10-Jan-2019 22:47
Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës Artificiale: Kina dhe Rendi i Ri Botëror, i tha Daily Mail se bota e punësimit po përballet me një krizë të ngjashme si atyre të fermerëve gjatë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved