ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 01:17

Qeverisja e “Milladinëve”

Qeverisja e “Milladinëve”
Shqiptarët duhet të shprehin mirënjohjen për Presidentin Ilir Meta, i cili tregoi mirënjohje dhe vlerat e një shtetari dinjitoz e të përgjegjshëm, duke ndaluar një “kamikaz politik” të dëmtoj çështjen shqiptare. Zoti ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 15:13
Shqiptarët duhet të shprehin mirënjohjen për Presidentin Ilir Meta, i cili tregoi mirënjohje dhe vlerat e një shtetari dinjitoz e të përgjegjshëm, duke ndaluar një “kamikaz politik” të dëmtoj çështjen shqiptare. Zoti ...

Kom. Hetimor për DSIK, Basha: Të gjithë në sitë duke nisur nga Rama
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 14:36
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë Gent Cakajt, Meta kërkon hetim të DISK
Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen e një ...
Top Channel | 11-Jan-2019 12:57
Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen e një ...

Kom. Hetimor për DSIK, Basha: Të gjithë në sitë duke nisur nga Rama
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...
Telegraf | 11-Jan-2019 15:12
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor për veprimtarinë e DSIK
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatës e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 12:47
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatës e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...

Meta nuk ndalet: Komision hetimor për DSIK, pajisi Gent Cakajn me…
Presidenti Ilir Meta nuk ndalet. Një ditë pasi refuzoi emrin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm, ai kërkon edhe hetime. Në një letër dërguar drejtuesve të grupeve parlamentare dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Meta ...
Mapo | 11-Jan-2019 12:37
Presidenti Ilir Meta nuk ndalet. Një ditë pasi refuzoi emrin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm, ai kërkon edhe hetime. Në një letër dërguar drejtuesve të grupeve parlamentare dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Meta ...

Meta në “sulm”, kërkon Komision Hetimor për zv/ministrin Gent Cakaj
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Në një letër drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 13:18
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Në një letër drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz ...

Cakaj zv.ministër pa certifikatë sigurie, Meta: Të hetohet DSIK
TIRANE Presidenti Ilir Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kërkesa e Kreut të Shtetit vjen një ditë pas ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 12:27
TIRANE Presidenti Ilir Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kërkesa e Kreut të Shtetit vjen një ditë pas ...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor Parlamentar për veprimtarinë e DSIK
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kubendit Gramoz Ruçi për ngritjre një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 12:32
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kubendit Gramoz Ruçi për ngritjre një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 13:56
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të ...

Vendi në kaos institucional
Presidenti Ilir Meta rrëzon kandidaturën e Genti Cakajt si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme. Tri motivet se përse kreu i shtetit refuzoi Cakajn, ku më kryesorja ishte se nuk ishte pajisur me certifikatë sigurie. ...
Mapo | 11-Jan-2019 09:03
Presidenti Ilir Meta rrëzon kandidaturën e Genti Cakajt si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme. Tri motivet se përse kreu i shtetit refuzoi Cakajn, ku më kryesorja ishte se nuk ishte pajisur me certifikatë sigurie. ...

Rasti i Gent Cakajt, Presidenti Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor Parlamentar për…
Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një letre drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit, i kërkon këtij të fundit ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar, për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për ...
Telegraf | 11-Jan-2019 12:32
Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një letre drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit, i kërkon këtij të fundit ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar, për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për ...

Basha akuza DSIK: 120 oficerë policie janë hequr nga puna
TIRANE Kreu i PD, Luzim Basha ka akuzuar Drejtorinë e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) se po vepron mbi bazën e urdhrave politikë. I ftuar në emisionin ‘Opinion’, Basha tha se 120 oficerë policie janë ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 22:23
TIRANE Kreu i PD, Luzim Basha ka akuzuar Drejtorinë e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) se po vepron mbi bazën e urdhrave politikë. I ftuar në emisionin ‘Opinion’, Basha tha se 120 oficerë policie janë ...

Meta: Cakaj nuk kishte çertifikatë sigurie, kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kjo kërkesë e Metës vjen një ditë pas mosdekretimit ...
Lapsi | 11-Jan-2019 13:04
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kjo kërkesë e Metës vjen një ditë pas mosdekretimit ...

Presidenti Meta kërkon hetim parlamentar për veprimtarinë e DSIK
Hetim parlamentar për veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar gjatë procesit të çertifikimit të sigurisë për Gent Cakajn. Është kjo kërkesa e Kreut të Shtetit Ilir Meta drejtuar kreut të ...
ABCNews | 11-Jan-2019 12:58
Hetim parlamentar për veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar gjatë procesit të çertifikimit të sigurisë për Gent Cakajn. Është kjo kërkesa e Kreut të Shtetit Ilir Meta drejtuar kreut të ...

Baton Mafja dhe Shqipëria si një OJQ e tij
Argumentimi i Presidentit Meta: Deklaratat e Cakajt për kufijtë, me pasoja të paparashikueshme Presidenti Meta refuzon kandidaturën e Gent Cakës, nuk e dekreton si ministër i Jashtëm: Është i papërgjegjshëm dhe pa ...
Telegraf | 11-Jan-2019 08:40
Argumentimi i Presidentit Meta: Deklaratat e Cakajt për kufijtë, me pasoja të paparashikueshme Presidenti Meta refuzon kandidaturën e Gent Cakës, nuk e dekreton si ministër i Jashtëm: Është i papërgjegjshëm dhe pa ...

Basha: Cakaj kandidaturë e papërshtatshme, ka thyer ligjin
Basha ka folur rreth debatit të hapur sot për mosdekretimin e Gent Cakës si Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme nga Presidenti Ilir Meta në emisionin Opinion. Basha tha se nga faktet e bëra publike, Cakaj nuk është ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 22:07
Basha ka folur rreth debatit të hapur sot për mosdekretimin e Gent Cakës si Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme nga Presidenti Ilir Meta në emisionin Opinion. Basha tha se nga faktet e bëra publike, Cakaj nuk është ...

Basha: Cakaj kandidaturë e papërshtatshme, ka thyer ligjin
Basha ka folur rreth debatit të hapur sot për mosdekretimin e Gent Cakës si Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme nga Presidenti Ilir Meta në emisionin Opinion. Basha tha se nga faktet e bëra publike, Cakaj nuk është ...
Mapo | 10-Jan-2019 22:18
Basha ka folur rreth debatit të hapur sot për mosdekretimin e Gent Cakës si Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme nga Presidenti Ilir Meta në emisionin Opinion. Basha tha se nga faktet e bëra publike, Cakaj nuk është ...

Meta: Cakaj nuk kishte çertifikatë sigurie, kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK), transmeton Klan Kosova. Kjo kërkesë e Metës vjen ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 15:06
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK), transmeton Klan Kosova. Kjo kërkesë e Metës vjen ...

Basha mbështet kërkesën e Presidentit për hetimin e DSIK: Të verifikohet edhe Rama dhe SHISH
Pas kërkesës së presidentit Ilir Meta për hetim parlamentar të DSIK, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se opozita ka nisur punën për të hetuar të gjithë mënyrat si është dhënë certifikata e sigurisë ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 14:35
Pas kërkesës së presidentit Ilir Meta për hetim parlamentar të DSIK, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se opozita ka nisur punën për të hetuar të gjithë mënyrat si është dhënë certifikata e sigurisë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved