ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 07:31

Qeveria gjermane e dyzuar për çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën

Qeveria gjermane e dyzuar për çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Mga Anila Shuka, DW Një ditë pas deklarimit të ministrit të punëve ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 13:27
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Mga Anila Shuka, DW Një ditë pas deklarimit të ministrit të punëve ...

Heiko Maas: Gjermania e mbështet liberalizimin e vizave për shtetasit e Kosovës
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialpogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 09:22
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialpogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...

Pacolli mirëpret mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë i cili tha se Kosova ka përmbushur të gjitha ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 00:08
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë i cili tha se Kosova ka përmbushur të gjitha ...

Gjermania përkrah fuqishëm Kosovën për liberalizimin e vizave
Sekretari i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, Michael Roth,ka thënë se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Përmes një ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 22:23
Sekretari i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, Michael Roth,ka thënë se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Përmes një ...

Qeveria gjermane e dyzuar për çështjen e liberalizimit të vizave
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Një ditë pas deklarimit të ministrit të punëve të jashtme të ...
Arbresh | 11-Jan-2019 13:40
Ndërsa ministri i jashtëm Heiko Maas del hapur pro liberalizimit të vizave për Kosovën, Ministria e Brendshme e Gjermanisë për DW shprehet me rezerva. Një ditë pas deklarimit të ministrit të punëve të jashtme të ...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Maas: Premtimet e dhëna duhen mbajtur
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 10:30
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Maas: Premtimet e dhëna duhen mbajtur
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...
24 Ore | 11-Jan-2019 10:29
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...

Ministri gjerman flet për liberalizimin e vizave për Kosovën
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...
Zeri | 11-Jan-2019 10:03
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli u takua në Berlin me homologun gjerman Heiko Maas. Në fokus të bisedimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave dhe e ardhmja e dialogut me Serbinë. Ministri i jashtëm i ...

Gjermania: Po Kosovës për liberalizimin e vizave
Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, ka thënë se Kosova, i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Ai madje ...
Java News | 11-Jan-2019 08:41
Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, ka thënë se Kosova, i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Ai madje ...

Platforma do të theksojë parimin se “kufijtë dhe integriteti janë të panegociueshëm”
Përpjekjet e Delegacionit shtetëror për t’i koordinuar veprimet me presidentin rreth dialogut deri më tani kanë rezultuar shterpë. Nuk është përmbushur as zotimi për shkëmbim të informatave dhe dokumentacionit rreth ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 08:00
Përpjekjet e Delegacionit shtetëror për t’i koordinuar veprimet me presidentin rreth dialogut deri më tani kanë rezultuar shterpë. Nuk është përmbushur as zotimi për shkëmbim të informatave dhe dokumentacionit rreth ...

Pacolli: Për taksën vendos Qeveria e Kosovës, askush tjetër
Ai atje ka folur edhe për taksën 100% ndaj produkteve serbe të vendosur nga Qeveria. “Këtë e përmenda edhe sot brenda edhe në konferencën për shtyp. Këtë ta dijnë, veprimi ka qenë i yni dhe i Kosovës, dhe askush nuk ka ...
Shprehja | 11-Jan-2019 05:10
Ai atje ka folur edhe për taksën 100% ndaj produkteve serbe të vendosur nga Qeveria. “Këtë e përmenda edhe sot brenda edhe në konferencën për shtyp. Këtë ta dijnë, veprimi ka qenë i yni dhe i Kosovës, dhe askush nuk ka ...

Gjermania përkrah Kosovën për liberalizimin e vizave, thotë se ka përmbushur të gjitha kushtet
Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, ka thënë se Kosova, i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Ai madje ...
Ina-Online | 11-Jan-2019 01:37
Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, ka thënë se Kosova, i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Ai madje ...

Pacolli: Për taksën vendos qeveria e Kosovës, askush tjetër
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka qëndruar për vizitë zyrtare në Gjermani. Ai atje ka folur edhe për taksën 100% ndaj produkteve serbe të vendosur nga Qeveria. “Këtë e përmenda edhe sot brenda edhe në ...
Ina-Online | 11-Jan-2019 01:37
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka qëndruar për vizitë zyrtare në Gjermani. Ai atje ka folur edhe për taksën 100% ndaj produkteve serbe të vendosur nga Qeveria. “Këtë e përmenda edhe sot brenda edhe në ...

Gjermania përkrah Kosovën për liberalizimin e vizave
Michael Roth, ministër i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, ka thënë se Kosova, i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Ai madje ...
Lajm Press | 10-Jan-2019 23:22
Michael Roth, ministër i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë në qeverinë e kancelares Angela Merkel, ka thënë se Kosova, i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Ai madje ...

Pacolli paralajmëron vizitat e homologëve gjermanë dhe francezë në Kosovë
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka qëndruar për vizitë zyrtare në Gjermani. Ai nga atje ka paralajmëruar edhe vizita të rëndësishme të zyrtarëve nga Gjermania dhe Franca në Kosovë. “Në këtë tremujor do të ...
Lajm Press | 10-Jan-2019 23:22
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka qëndruar për vizitë zyrtare në Gjermani. Ai nga atje ka paralajmëruar edhe vizita të rëndësishme të zyrtarëve nga Gjermania dhe Franca në Kosovë. “Në këtë tremujor do të ...

Pacolli: Mbështetja e Gjermanisë për liberalizimin e vizave, inkurajim se jemi në rrugën e duhur
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë, i cili tha se Kosova ka përmbushur të gjitha ...
Lajm Press | 10-Jan-2019 23:22
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë, i cili tha se Kosova ka përmbushur të gjitha ...

Pacolli mirëpret deklaratat e ministrave gjerman për liberalizimin e vizave
Roth, përmes një postimi të mëhershëm në Tëitter, kishte thënë se Gjermania do të lobojë në Bruksel për liberalizimin e vizave për Kosovën, raporton lajmi.net. Lexo edhe: Ministri gjerman: Në Bruksel do të lobojmë për ...
Shprehja | 10-Jan-2019 23:13
Roth, përmes një postimi të mëhershëm në Tëitter, kishte thënë se Gjermania do të lobojë në Bruksel për liberalizimin e vizave për Kosovën, raporton lajmi.net. Lexo edhe: Ministri gjerman: Në Bruksel do të lobojmë për ...

Pacolli komenton qëndrimin e Gjermanisë për liberalizimin e vizave
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë, i cili tha se Kosova ka përmbushur të gjitha ...
Zeri | 10-Jan-2019 23:10
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Michael Roth, Sekretar i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale të Gjermanisë, i cili tha se Kosova ka përmbushur të gjitha ...

Pacolli mirëpret deklaratat e ministrave gjerman për liberalizimin e vizave
Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli e ka përshëndetur deklraratën e ministrit gjerman për Evropë, Michael Roth, si dhe atë të homologut të tij nga ky shtet për liberalizimin e vizave për Kosovën. Roth, përmes një ...
Gazeta Monitor | 10-Jan-2019 23:05
Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli e ka përshëndetur deklraratën e ministrit gjerman për Evropë, Michael Roth, si dhe atë të homologut të tij nga ky shtet për liberalizimin e vizave për Kosovën. Roth, përmes një ...

Pacolli: Gjermania do marrëveshje Kosovë-Serbi, por jo precedent (VIDEO)
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë ditës së sotme është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heik Maas, ku kanë folur për edhe për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. ...
Klan Kosova | 10-Jan-2019 22:41
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë ditës së sotme është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heik Maas, ku kanë folur për edhe për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved