ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

Ja ushqimi që të zgjat jetën, por 90 përqind nuk e konsumojnë mjaftueshëm

Ja ushqimi që të zgjat jetën, por 90 përqind nuk e konsumojnë mjaftueshëm
“Nëse të ofroj një superushqim, që të bën të jetosh më gjatë, a je i interesuar?” Kështu pyet gazetari i BBC, James Gallagher, që thotë se bëhet fjalë për një ushqim që redukton në mënyrë natyrale sulmet në zemër, ...
Mapo | 11-Jan-2019 13:13
“Nëse të ofroj një superushqim, që të bën të jetosh më gjatë, a je i interesuar?” Kështu pyet gazetari i BBC, James Gallagher, që thotë se bëhet fjalë për një ushqim që redukton në mënyrë natyrale sulmet në zemër, ...

Një studim fantastik: kërpudhat ulin rrezikun e kancerit të gjirit me 64%
Blerina Bombaj, dietologe Egjiptianët e lashtë besonin se konsumi i kërpudhave sillte jetë të gjatë. Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 20:58
Blerina Bombaj, dietologe Egjiptianët e lashtë besonin se konsumi i kërpudhave sillte jetë të gjatë. Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë ...

Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Është super ushqimi që mund të zgjasë jetën, por që jo të gjithë e konsumojnë sa duhet. Ai redukton në mënyrë të natyrshme shanset e një ataku kardiak dhe hemorragjive cerebrale si dhe ato të sëmundjeve të gjata si ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 12:16
Është super ushqimi që mund të zgjasë jetën, por që jo të gjithë e konsumojnë sa duhet. Ai redukton në mënyrë të natyrshme shanset e një ataku kardiak dhe hemorragjive cerebrale si dhe ato të sëmundjeve të gjata si ...

Ushqimi që ul rrezikun e prekjes nga kanceri i gjirit
Egjiptianët e lashtë besonin se konsumi i kërpudhave sillte jetë të gjatë. Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë Perëndimore, ngritën një kërkim në ...
Flaka | 10-Jan-2019 22:48
Egjiptianët e lashtë besonin se konsumi i kërpudhave sillte jetë të gjatë. Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë Perëndimore, ngritën një kërkim në ...

Ky është ushqimi çudibërës që ul rrezikun e prekjes nga kanceri i gjirit
Egjiptianët e lashtë besonin se konsumi i kërpudhave sillte jetë të gjatë. Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë Perëndimore, ngritën një kërkim në ...
EkonomiaOnline | 10-Jan-2019 14:52
Egjiptianët e lashtë besonin se konsumi i kërpudhave sillte jetë të gjatë. Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë Perëndimore, ngritën një kërkim në ...

Ky është ushqimi çudibërës që ul rrezikun e prekjes nga kanceri i gjirit
Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë Perëndimore, ngritën një kërkim në mbi 2000 gra kineze, gjysma e të cilave vuante nga kanceri i gjirit. Nga ...
Albportali | 10-Jan-2019 14:14
Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë Perëndimore, ngritën një kërkim në mbi 2000 gra kineze, gjysma e të cilave vuante nga kanceri i gjirit. Nga ...

Ky është ushqimi çudibërës që ul rrezikun e prekjes nga kanceri i gjirit
Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë Perëndimore, ngritën një kërkim në mbi 2000 gra kineze, gjysma e të cilave vuante nga kanceri i gjirit. Nga ...
Lajminet | 10-Jan-2019 12:47
Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë këtë besim. Një grup shkencëtarësh të Universitetit të Australisë Perëndimore, ngritën një kërkim në mbi 2000 gra kineze, gjysma e të cilave vuante nga kanceri i gjirit. Nga ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved