ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 07:31

Pompeo në Kairo, kritikon politikat e ish-Presidentit Obama

Pompeo në Kairo, kritikon politikat e ish-Presidentit Obama
EGJIPT Mike Pompeo, ka kritikuar ashpër politikat për Lindjen e Mesme të administratës së ish-Presidentit Barak Obama. Në një fjalim në Universitetin Amerikan të Kajros, ai kritikoi ish-presidentin për një vizion të ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 00:45
EGJIPT Mike Pompeo, ka kritikuar ashpër politikat për Lindjen e Mesme të administratës së ish-Presidentit Barak Obama. Në një fjalim në Universitetin Amerikan të Kajros, ai kritikoi ish-presidentin për një vizion të ...

“SHBA do të dëbojë edhe çizmen e fundit të Iranit nga Siria”
Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. Pompeo paralajmëroi se nuk do të ketë ndihmë nga SHBA për rindërtimin e ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 21:39
Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. Pompeo paralajmëroi se nuk do të ketë ndihmë nga SHBA për rindërtimin e ...

Jep dorëheqjen i dërguari amerikan për zgjidhjen e krizës së Gjirit
Anthony Zinni, i dërguari i SHBA-ve për zgjidhjen e krizës së Gjirit ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë, raportuan burime mediatike në Uashington. Në një intervistë për CBS-in, ai u shpreh se e ndjen që nuk mund ta ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 19:42
Anthony Zinni, i dërguari i SHBA-ve për zgjidhjen e krizës së Gjirit ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë, raportuan burime mediatike në Uashington. Në një intervistë për CBS-in, ai u shpreh se e ndjen që nuk mund ta ...

Pompeo: Trupat amerikane do të tërhiqen nga Siria
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, është ka deklaruar se tërheqja e trupave amerikane nga Siria, e shpallur nga presidenti Donald Trump, muajin e kaluar, do të ndodhë, pavarësisht kritikave. “Vendimi i ...
VizionPlus | 10-Jan-2019 21:59
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, është ka deklaruar se tërheqja e trupave amerikane nga Siria, e shpallur nga presidenti Donald Trump, muajin e kaluar, do të ndodhë, pavarësisht kritikave. “Vendimi i ...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria
Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes sonë të ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 14:12
Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes sonë të ...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria
Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes sonë të ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 13:48
Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes sonë të ...

SHBA-të tërheqin disa pajisje ushtarake nga Siria
Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë filluar të bëjnë tërheqjen e pajisjeve ushtarake nga Siria, konfirmoi një zyrtar nga Pentagoni. Zyrtari, i cili kërkoi të mbetej anonim, tha për Anadolu Agency (AA), se tashmë ...
Shenja | 11-Jan-2019 13:24
Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë filluar të bëjnë tërheqjen e pajisjeve ushtarake nga Siria, konfirmoi një zyrtar nga Pentagoni. Zyrtari, i cili kërkoi të mbetej anonim, tha për Anadolu Agency (AA), se tashmë ...

Pompeo: SHBA “do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit” nga Siria
Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. “Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme] të përfundojnë, ...
Shenja | 11-Jan-2019 13:24
Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. “Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme] të përfundojnë, ...

Pentagon: Filloi tërheqja e pajisjes nga Siria
Ministria amerikane e Mbrojtjes konfirmoi se ka filluar të tërheqë një pjesë të pajisjes nga Siria. “Konfirmoj se filluam me tërheqjen e pajisjes nga Siria”, deklaroi një përfaqësues anonim i Pentagonit. Por, ai nuk ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 12:31
Ministria amerikane e Mbrojtjes konfirmoi se ka filluar të tërheqë një pjesë të pajisjes nga Siria. “Konfirmoj se filluam me tërheqjen e pajisjes nga Siria”, deklaroi një përfaqësues anonim i Pentagonit. Por, ai nuk ...

Pentagon: Filloi tërheqja e pajisjes nga Siria
Uashington, 11 janar – Ministria amerikane e Mbrojtjes konfirmoi se ka filluar të tërheqë një pjesë të pajisjes nga Siria. “Konfirmoj se filluam me tërheqjen e pajisjes nga Siria”, deklaroi një përfaqësues anonim i ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 11:25
Uashington, 11 janar – Ministria amerikane e Mbrojtjes konfirmoi se ka filluar të tërheqë një pjesë të pajisjes nga Siria. “Konfirmoj se filluam me tërheqjen e pajisjes nga Siria”, deklaroi një përfaqësues anonim i ...

Pentagon: Filloi tërheqja e pajisjes nga Siria
Uashington, 11 janar – Ministria amerikane e Mbrojtjes konfirmoi se ka filluar të tërheqë një pjesë të pajisjes nga Siria. “Konfirmoj se filluam me tërheqjen e pajisjes nga Siria”, deklaroi një përfaqësues anonim i ...
Koha.mk | 11-Jan-2019 11:13
Uashington, 11 janar – Ministria amerikane e Mbrojtjes konfirmoi se ka filluar të tërheqë një pjesë të pajisjes nga Siria. “Konfirmoj se filluam me tërheqjen e pajisjes nga Siria”, deklaroi një përfaqësues anonim i ...

SHBA-të tërheqin disa pajisje ushtarake nga Siria
Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë filluar të bëjnë tërheqjen e pajisjeve ushtarake nga Siria, konfirmoi një zyrtar nga Pentagoni. Zyrtari, i cili kërkoi të mbetej anonim, tha për Anadolu Agency (AA), se tashmë ...
Arbresh | 11-Jan-2019 10:11
Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë filluar të bëjnë tërheqjen e pajisjeve ushtarake nga Siria, konfirmoi një zyrtar nga Pentagoni. Zyrtari, i cili kërkoi të mbetej anonim, tha për Anadolu Agency (AA), se tashmë ...

SHBA “moderon” tërheqjen nga Siria
Në përpjekje për të qetësuar aleatët në Lindjen e Mesme, sekretari amerikan i Shtetit ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara nuk do të largohen nga Siria dhe gjithë rajoni pas mposhtur më parë influencën dashakeqe ...
ABCNews | 10-Jan-2019 22:33
Në përpjekje për të qetësuar aleatët në Lindjen e Mesme, sekretari amerikan i Shtetit ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara nuk do të largohen nga Siria dhe gjithë rajoni pas mposhtur më parë influencën dashakeqe ...

Pompeo: Trupat amerikane do të tërhiqen nga Siria
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se tërheqja e trupave amerikane nga Siria, e shpallur nga presidenti Donald Trump, muajin e kaluar, do të ndodhë, pavarësisht kritikave. “Vendimi i presidentit Trump për të ...
Shenja | 11-Jan-2019 08:38
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se tërheqja e trupave amerikane nga Siria, e shpallur nga presidenti Donald Trump, muajin e kaluar, do të ndodhë, pavarësisht kritikave. “Vendimi i presidentit Trump për të ...

Pompeo konfirmon: SHBA do t’i tërheqë trupat nga Siria
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se tërheqja e trupave amerikane nga Siria, e shpallur nga presidenti Donald Trump, muajin e kaluar, do të ndodhë, pavarësisht kritikave. “Vendimi i presidentit Trump për të ...
Java News | 11-Jan-2019 08:33
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se tërheqja e trupave amerikane nga Siria, e shpallur nga presidenti Donald Trump, muajin e kaluar, do të ndodhë, pavarësisht kritikave. “Vendimi i presidentit Trump për të ...

Pompeo rikonfirmon: SHBA do të tërhiqen nga Siria
“Vendimi i Shteteve të Bashkuara dhe presidentit Trump për të tërhequr trupat nga Siria është marrë. Ne do ta bëjmë këtë”, tha Mike Pompeo. Pompeo i bëri këto deklarata gjatë një konference për shtyp në Kajro, përkrah ...
Lajminet | 11-Jan-2019 00:02
“Vendimi i Shteteve të Bashkuara dhe presidentit Trump për të tërhequr trupat nga Siria është marrë. Ne do ta bëjmë këtë”, tha Mike Pompeo. Pompeo i bëri këto deklarata gjatë një konference për shtyp në Kajro, përkrah ...

Sekretari amerikan i Shtetit: SHBA impuls të ri politikës në Lindjen e Mesme
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të përpiqet sot gjatë një fjalimi në Kajro për të dëshmuar se Uashingtoni do të japë një impuls të ri në Lindjen e Mesme, pas një strategjie koherente pavarësisht vendimeve ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 15:58
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të përpiqet sot gjatë një fjalimi në Kajro për të dëshmuar se Uashingtoni do të japë një impuls të ri në Lindjen e Mesme, pas një strategjie koherente pavarësisht vendimeve ...

DEKLARIMET/ Pompeo në Kajro: naivi Obama dhe nevoja për heqjen e çizmes iraniane nga Siria
Në një fjalim në Universitetin Amerikan në Kajro, Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo sulmoi ashpër Iranin, duke shfaqur vizionin e administratës së Presidentit Donald Trump për Lindjen e Mesme. Ai bëri thirrje ...
Tesheshi | 10-Jan-2019 23:21
Në një fjalim në Universitetin Amerikan në Kajro, Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo sulmoi ashpër Iranin, duke shfaqur vizionin e administratës së Presidentit Donald Trump për Lindjen e Mesme. Ai bëri thirrje ...

Emiratet e Bashkuara përshëndesin fjalimin e Pompeo në Kajro
Një zyrtar i lartë i Emirateve të Bashkuara Arabe përshëndeti fjalimin e Sekretarit të Shtetit të SHBA Mike Pompeo në Kajro të enjten, duke thënë se ky fjalim ishte një mesazh mbështetës për aleatët dhe miqtë. –përcjell ...
Arbresh | 10-Jan-2019 23:00
Një zyrtar i lartë i Emirateve të Bashkuara Arabe përshëndeti fjalimin e Sekretarit të Shtetit të SHBA Mike Pompeo në Kajro të enjten, duke thënë se ky fjalim ishte një mesazh mbështetës për aleatët dhe miqtë. –përcjell ...

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo, për Sirinë
Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët për të dëbuar edhe ushtarin e fundit iranian nga Siria. Kjo u deklarua nga sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo gjatë qëndrimit të tij në Kajro të Egjiptit. Pompeo ...
RTSH | 10-Jan-2019 20:50
Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët për të dëbuar edhe ushtarin e fundit iranian nga Siria. Kjo u deklarua nga sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo gjatë qëndrimit të tij në Kajro të Egjiptit. Pompeo ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved