ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 01:49

Ngujohen studentët e Ekonomikut e Juridikut: Të shtyhet sezoni

Ngujohen studentët e Ekonomikut e Juridikut: Të shtyhet sezoni
TIRANË Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të sotëm, ndërsa shprehen se do të qëndrojnë deri në mëngjes të ngujuar. Ata kanë bllokuar hollin dhe derën e ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 13:16
TIRANË Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të sotëm, ndërsa shprehen se do të qëndrojnë deri në mëngjes të ngujuar. Ata kanë bllokuar hollin dhe derën e ...

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve
Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar.
Top Channel | 11-Jan-2019 12:19
Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar.

Lirimi i hapësirave të Juridikut, Strazimiri: Qeveria ka përdhosur tempullin e dijes
Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ndodheshin brenda ...
Mapo | 11-Jan-2019 11:32
Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ndodheshin brenda ...

Lirimi i hapësirave të Juridikut, Strazimiri: Qeveria ka përdhosur tempullin e dijes
Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ndodheshin brenda ...
Top Channel | 11-Jan-2019 10:52
Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ndodheshin brenda ...

VIDEO/ Mëngjesi nis më përleshje mes studentëve dhe policisë tek Juridiku, për të mbrojtur “barrikadën”
Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione dhe përplasje mes ...
Telegraf | 11-Jan-2019 11:55
Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione dhe përplasje mes ...

Video: Tensione te Fakulteti Ekonomik, policia dhunon studentin
Studentët nuk dorëzohen në qëllimin e tyre për të bojkotuar mësimin deri në një zgjidhje të kërkesave të tyre. Ata vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. ...
Mapo | 11-Jan-2019 10:16
Studentët nuk dorëzohen në qëllimin e tyre për të bojkotuar mësimin deri në një zgjidhje të kërkesave të tyre. Ata vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. ...

Policia e Shtetit kërkon të largojë me dhunë studentët tek ‘Ekonomiku’
Studentët nuk dorëzohen në qëllimin e tyre për të bojkotuar mësimin deri në një zgjidhje të kërkesave të tyre. Ata vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 09:28
Studentët nuk dorëzohen në qëllimin e tyre për të bojkotuar mësimin deri në një zgjidhje të kërkesave të tyre. Ata vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. ...

Situatë e tensionuar në disa Fakultete
Studentët janë ngujuar edhe sot në disa në fakultetete duke bojkotuar mësimin. Situatë e tensionuar ka qenë pas mesnate në ambientet e Fakultetit të Drejtësisë, ku studentët ishin të mbledhur brenda sallës. Policia ...
TV Klan | 11-Jan-2019 12:23
Studentët janë ngujuar edhe sot në disa në fakultetete duke bojkotuar mësimin. Situatë e tensionuar ka qenë pas mesnate në ambientet e Fakultetit të Drejtësisë, ku studentët ishin të mbledhur brenda sallës. Policia ...

VIDEO/ Dhunë flagrante, Policia e Shtetit përplaset me studentët
Polfcia e shteteit është përplasur gajte mengjesit të sotshëm me studentët e Ekonomikut U shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh tentuan të hyjnë brenda për të bllokuar hyrjen dhe ...
Telegraf | 11-Jan-2019 10:18
Polfcia e shteteit është përplasur gajte mengjesit të sotshëm me studentët e Ekonomikut U shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh tentuan të hyjnë brenda për të bllokuar hyrjen dhe ...

VIDEO: Tensione te Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private
Është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë gjatë orëve të vona të natës. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke hequr bankat e vendosura nga grupi i studentëve gjatë ditës për të ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 09:25
Është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë gjatë orëve të vona të natës. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke hequr bankat e vendosura nga grupi i studentëve gjatë ditës për të ...

Përplasje tek Ekonomiku, policia private dhe ajo e rendit konfrontohen me studentët
Studentët janë përplasur sërish me rojet e policisë private edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Në Fakultetin e Ekonomikut, studentët teksa kanë kërkuar që të vijohet me bojkotin e procesit mësimor nuk janë lejuar nga ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 09:59
Studentët janë përplasur sërish me rojet e policisë private edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Në Fakultetin e Ekonomikut, studentët teksa kanë kërkuar që të vijohet me bojkotin e procesit mësimor nuk janë lejuar nga ...

Policia private tek Juridiku, përplasje me studentët gjatë natës – VIDEO
Teksa një ditë më parë studentë të Fakultetit të Drejtësisë u izoluan brenda ambienteve të këtij institucionit arsimor duke bllokuar dyert dhe korridoret me banka, policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar ...
Top Channel | 11-Jan-2019 09:02
Teksa një ditë më parë studentë të Fakultetit të Drejtësisë u izoluan brenda ambienteve të këtij institucionit arsimor duke bllokuar dyert dhe korridoret me banka, policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar ...

(VIDEO) Vijon përplasja e studentëve me policinë tek Juridiku dhe Ekonomiku
Përplasja mes studentëve dhe policisë vazhdon ende. Situata është më e tensionuar në fakultetet e Ekonomikut dhe Juridikut. Në tentativën për t’i ndaluar që të ngujohen brenda ambienteve të fakulteteve, forca të shumta ...
Lapsi | 11-Jan-2019 11:09
Përplasja mes studentëve dhe policisë vazhdon ende. Situata është më e tensionuar në fakultetet e Ekonomikut dhe Juridikut. Në tentativën për t’i ndaluar që të ngujohen brenda ambienteve të fakulteteve, forca të shumta ...

Studentët shtrojnë mbulesat, vazhdon ngujimi brenda Ekonomikut (VIDEO)
Grupe studentësh të Fakultetit të Ekonomisë kanë vendosur të ngujohen në hollin e godinës.Të rinjtë shfaqen duke shtruar batanijet në pllaka. Shokë të tyre janë duke u përplasur me Policinë e Shtetit dhe rojet private ...
Lapsi | 11-Jan-2019 10:58
Grupe studentësh të Fakultetit të Ekonomisë kanë vendosur të ngujohen në hollin e godinës.Të rinjtë shfaqen duke shtruar batanijet në pllaka. Shokë të tyre janë duke u përplasur me Policinë e Shtetit dhe rojet private ...

A do funksionojë strategjia e re e studentëve?
Studentë nga fakultete të ndryshme të Tiranës kanë nisur zaptimin e godinave për të theksuar se kërkesat e tyre nuk përmbushen nga kompromisi që u ka ofruar atyre kryeministri Edi Rama. Fakulteti i Shkencave Sociale të ...
Mapo | 11-Jan-2019 09:03
Studentë nga fakultete të ndryshme të Tiranës kanë nisur zaptimin e godinave për të theksuar se kërkesat e tyre nuk përmbushen nga kompromisi që u ka ofruar atyre kryeministri Edi Rama. Fakulteti i Shkencave Sociale të ...

Policia e Shtetit shkel autonominë e Universitetit, studentët e Ekonomikut: Na dhunuan
Sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh tentuan të hyjnë brenda për të ...
Telegraf | 11-Jan-2019 09:50
Sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh tentuan të hyjnë brenda për të ...

Studentët vazhdojnë ‘ngujimin’ tek Juridiku: I kemi duart me gjak
Studentët e juridikut vijojnë të qëndrojnë të “ngujuar” brenda ambjenetve të Fakultetit të Drejtësisë që nga dita e djeshme. Një prej studentëve tha për gazetarin Erjon Skëndaj se ata do të vazhdojnë të mbajnë gjallë ...
Telegraf | 11-Jan-2019 09:08
Studentët e juridikut vijojnë të qëndrojnë të “ngujuar” brenda ambjenetve të Fakultetit të Drejtësisë që nga dita e djeshme. Një prej studentëve tha për gazetarin Erjon Skëndaj se ata do të vazhdojnë të mbajnë gjallë ...

Tensione të Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private (Video)
Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë. Mësohet se policia ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 09:51
Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë. Mësohet se policia ...

Policia private futet me forcë në sallën e studentëve të Juridikut
TIRANE Pak pas mesnate ka ndodhur një përplasje mes rojeve të sigurise private dhe studentëve të Juridikut që janë të ngujuar në Universitet që prej mëngjesit të djeshëm. Gazetari Erjon Skëndaj raporton për BlkanWeb se ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 01:28
TIRANE Pak pas mesnate ka ndodhur një përplasje mes rojeve të sigurise private dhe studentëve të Juridikut që janë të ngujuar në Universitet që prej mëngjesit të djeshëm. Gazetari Erjon Skëndaj raporton për BlkanWeb se ...

Lirimi i hapësirave të Juridikut, Strazimiri: Qeveria ka përdhosur tempullin e dijes
Tiranë, 11 janar - Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 11:21
Tiranë, 11 janar - Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved