ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:25

Parashikimi i motit: Ulen temperaturat, pakësohen reshjet

Parashikimi i motit: Ulen temperaturat, pakësohen reshjet
Sot moti do të fillojë të përmirësohet, vranësirat dhe reshjet e shiut do të mbeten të pakëta dhe reshjet e borës do të humbasin intensitet. Era do të jetë me drejtim juglindje me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. ...
Mapo | 11-Jan-2019 07:44
Sot moti do të fillojë të përmirësohet, vranësirat dhe reshjet e shiut do të mbeten të pakëta dhe reshjet e borës do të humbasin intensitet. Era do të jetë me drejtim juglindje me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. ...

Moti për ditën e premte, 11 janar 2019!
Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 07:50
Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të ...

Moti me reshje bore dhe shiu në Shqipëri
Moti për të premten në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh, me përjashtim të zonave malore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 08:33
Moti për të premten në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh, me përjashtim të zonave malore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 07:58
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...

Mbyllen 280 shkolla nga i ftohti, por si paraqitet moti për ditët në vijim
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se, nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së sotme, në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri ...
Telegraf | 10-Jan-2019 19:34
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se, nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së sotme, në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri ...

Nesër rikthehet dielli? Ja parashikimi për të shtunën
Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë me ...
Java News | 11-Jan-2019 14:35
Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë me ...

Në Mavrovë, bora ka arritur një metër
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ka rënë, në Mavrovë ...
Flaka | 11-Jan-2019 11:33
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ka rënë, në Mavrovë ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...
Republika | 11-Jan-2019 10:44
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...

Në Mavrovë bora ka arritur një metër
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike në Maqedoni.
Kosova Press | 11-Jan-2019 09:51
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike në Maqedoni.

Moti sot
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...
IliriaNews | 11-Jan-2019 09:21
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...

Moti i keq, Rama: Situatë e vështirë, strukturat shtetërore angazhim maksimal!
Prej ditësh moti i keq dhe temperaturat e ulëta kanë përfshirë të gjithë vendin, duke sjellë edhe vështirësi në zona të shumta. Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga ndërhyrja në zonë e strukturave ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 09:37
Prej ditësh moti i keq dhe temperaturat e ulëta kanë përfshirë të gjithë vendin, duke sjellë edhe vështirësi në zona të shumta. Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga ndërhyrja në zonë e strukturave ...

Në Mavrovë, bora ka arritur një metër
Shkup, 11 janar - Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 09:17
Shkup, 11 janar - Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 09:14
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...

Mot i ftohtë dhe me ngrica
Shkup, 11 janar - Pas reshjeve të dendura të borës që ka kapluar rajonin dhe Maqedoninë, mëngjesin e sotëm sërish është rikthyer i ftohti polar. Gjatë orëve të para të mëngjesit temperaturat do të sillen nga -9 deri në ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 09:13
Shkup, 11 janar - Pas reshjeve të dendura të borës që ka kapluar rajonin dhe Maqedoninë, mëngjesin e sotëm sërish është rikthyer i ftohti polar. Gjatë orëve të para të mëngjesit temperaturat do të sillen nga -9 deri në ...

Metereologët: Në fundjavë ndërpritet shiu, por do rikthehet acari
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Shqipërinë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së enjte në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri borë. Sipas ...
Lapsi | 10-Jan-2019 20:58
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Shqipërinë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së enjte në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri borë. Sipas ...

Në Mavrovë, bora ka arritur një metër
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ka rënë, në ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 09:13
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ka rënë, në ...

Mos u gënjeni nga rritja e temperaturave
Shqipëria do të mbetet ende nën pushtetin e borës dhe temperaturave të ulta. Sinoptikanët e gazetës “Si” thonë se ajri i ftohtë me origjinë skandinave, nga veriu i Europës, që goditi Ballkanin dhe vendin tonë, do të ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 09:17
Shqipëria do të mbetet ende nën pushtetin e borës dhe temperaturave të ulta. Sinoptikanët e gazetës “Si” thonë se ajri i ftohtë me origjinë skandinave, nga veriu i Europës, që goditi Ballkanin dhe vendin tonë, do të ...

Mos u gënjeni nga rritja e temperaturave, ja çdo të ndodhë nesër
Shqipëria do të mbetet ende nën pushtetin e borës dhe temperaturave të ulta. Sinoptikanët thonë se ajri i ftohtë me origjinë skandinave, nga veriu i Europës, që goditi Ballkanin dhe vendin tonë, do të vazhdojë të jetë ...
Telegraf | 10-Jan-2019 10:36
Shqipëria do të mbetet ende nën pushtetin e borës dhe temperaturave të ulta. Sinoptikanët thonë se ajri i ftohtë me origjinë skandinave, nga veriu i Europës, që goditi Ballkanin dhe vendin tonë, do të vazhdojë të jetë ...

Në Mavrovë një metër borë
Shkup, 11 janar – Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ka ...
Koha.mk | 11-Jan-2019 09:08
Shkup, 11 janar – Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ka ...

Tahirsylaj: Borë deri të premten, nga java tjetër mot më i mirë (Video)
Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një intervistë për Telegrafin me gazetaren Elfije Boletini, ka folur për temperaturat e ulëta si dhe reshjet e borës në vend. Tahirsylaj ka thënë ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 17:43
Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një intervistë për Telegrafin me gazetaren Elfije Boletini, ka folur për temperaturat e ulëta si dhe reshjet e borës në vend. Tahirsylaj ka thënë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved