ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:10

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984 dëshmuan se ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 12:37
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984 dëshmuan se ...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019” (FOTO)
Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”,? i cili është i 28-ti me ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 14:43
Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”,? i cili është i 28-ti me ...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984 dëshmuan se ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 14:12
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984 dëshmuan se ...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme
Prishtinë, 11 janar - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
Prishtinë, 11 janar - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit ...

Në Gjilan nisi manifestimi “Flaka e Janarit 2019”
Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe te shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili është i 28-ti me radhë ...
Kosova Press | 11-Jan-2019 13:41
Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe te shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili është i 28-ti me radhë ...

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas pretendimeve serbe se e ...
Zeri | 11-Jan-2019 12:23
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas pretendimeve serbe se e ...

Thaçi: Janari, muaji i heronjve që patën ideal çlirimin e Kosovës
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar sot heronjtë dhe të rënët e muajit Janar. Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, ky muaj u regjistrua i heroizmit dhe lavdisë në sajë të sakrificës së vëllezërve ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 12:15
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar sot heronjtë dhe të rënët e muajit Janar. Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, ky muaj u regjistrua i heroizmit dhe lavdisë në sajë të sakrificës së vëllezërve ...

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në llogarinë e tij në facebook se pas pretendimeve serbe se e ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 12:12
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në llogarinë e tij në facebook se pas pretendimeve serbe se e ...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkutjuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën.
Kosova Press | 11-Jan-2019 12:04
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkutjuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën.

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas pretendimeve serbe se e ...
Arbresh | 11-Jan-2019 11:56
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas pretendimeve serbe se e ...

Presidenti Thaçi: Janari, muaji i heronjve që patën ideal çlirimin e Kosovës
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar sot heronjt dhe të rënët e muajit Janar. Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, ky muaj u regjistrua i heroizmit dhe lavdisë në sajë të sakrificës së vëllezërve ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 11:41
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar sot heronjt dhe të rënët e muajit Janar. Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, ky muaj u regjistrua i heroizmit dhe lavdisë në sajë të sakrificës së vëllezërve ...

Thaçi: Në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në 35-vjetorin e rënies së dy veprimtarëve të shquar të lëvizjes kombëtare, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha, ka përkujtuar heronjtë që dhanë jetën për liri. Përmes një postimi në ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 11:25
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në 35-vjetorin e rënies së dy veprimtarëve të shquar të lëvizjes kombëtare, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha, ka përkujtuar heronjtë që dhanë jetën për liri. Përmes një postimi në ...

Thaçi: Janari, muaj i heroizmit dhe lavdisë për Kosovën
Prishtinë, 11 janar - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar muajin janar, si të heroizmit dhe lavdisë për Kosovën. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook ka përmendur rënien e vëllezërve Gërvalla dhe ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 11:25
Prishtinë, 11 janar - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar muajin janar, si të heroizmit dhe lavdisë për Kosovën. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook ka përmendur rënien e vëllezërve Gërvalla dhe ...

Thaçi: Lavdi heronjve të Janarit!
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sakrificën e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës. Thaçi ka thënë se vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka ishin qëndresë heroike përballë aparatit policor serb e jugosllav, ...
Shprehja | 11-Jan-2019 11:14
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sakrificën e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës. Thaçi ka thënë se vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka ishin qëndresë heroike përballë aparatit policor serb e jugosllav, ...

Thaçi: Janari, muaj i heroizmit dhe lavdisë për Kosovën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar muajin janar, si të heroizmit dhe lavdisë për Kosovën. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook ka përmendur rënien e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës në vitin ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 10:52
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar muajin janar, si të heroizmit dhe lavdisë për Kosovën. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook ka përmendur rënien e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës në vitin ...

Thaçi: Janari, muaj i heroizmit dhe lavdisë për Kosovën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar muajin janar, si të heroizmit dhe lavdisë për Kosovën. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook ka përmendur rënien e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës në vitin ...
Zeri | 11-Jan-2019 11:09
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar muajin janar, si të heroizmit dhe lavdisë për Kosovën. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook ka përmendur rënien e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës në vitin ...

Thaçi: Lavdi heronjve të Janarit!
“Rënia e tyre u bë motiv shtesë për brezat që kishin ideal çlirimin e Kosovës.” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sakrificën e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës. Thaçi ka thënë se vëllezërit Gërvalla dhe ...
Arbresh | 11-Jan-2019 11:05
“Rënia e tyre u bë motiv shtesë për brezat që kishin ideal çlirimin e Kosovës.” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sakrificën e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës. Thaçi ka thënë se vëllezërit Gërvalla dhe ...

Thaçi: Në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë
Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë, në saje të sakrificës së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës, më 17 janar 1982.
Kosova Press | 11-Jan-2019 10:45
Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë, në saje të sakrificës së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës, më 17 janar 1982.

Në Gjilan nis “Flaka e Janarit 2019”
Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet të gjithë ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 10:30
Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet të gjithë ...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha
Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student me ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 09:52
Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student me ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved