ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:39

Maqedoni, Zaev kërkon votat e lëvizjes “Besa”

Maqedoni, Zaev kërkon votat e lëvizjes “Besa”
Parlamenti në Maqedoni mblidhet sërish këtë të premte për të kaluar ndryshimet kushtetuese për emrin e ri të vendit. Por kryeministri Zaev nuk është ende i sigurte për 80 votat e nevojshme për miratimin e amendamenteve. ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 11:17
Parlamenti në Maqedoni mblidhet sërish këtë të premte për të kaluar ndryshimet kushtetuese për emrin e ri të vendit. Por kryeministri Zaev nuk është ende i sigurte për 80 votat e nevojshme për miratimin e amendamenteve. ...

Para Kuvendit të Maqedonisë protestohet kundër ndryshimeve kushtetuese
Për disa ditë me radhë para Kuvendit të Maqedonisë po zhvillohen protesta kundër ndryshimeve kushtetuese. Disa organizata të shoqërisë civile që kanë protestuar kundër ndryshimit të emrit kushtetues dhe kanë dalë para ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 14:31
Për disa ditë me radhë para Kuvendit të Maqedonisë po zhvillohen protesta kundër ndryshimeve kushtetuese. Disa organizata të shoqërisë civile që kanë protestuar kundër ndryshimit të emrit kushtetues dhe kanë dalë para ...

Parlementi maqedonas voton ndryshimet kushtetuese, ç’pritet të ndodh sot
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, dhe Lëvizja Besa e Bilall Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jo zyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e ...
Telegraf | 11-Jan-2019 08:40
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, dhe Lëvizja Besa e Bilall Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jo zyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e ...

Anulohet për në orën 15:00 mbledhja për ndryshimet kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë
Vazhdojnë anulimet për nisjen e seancës për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni. E njejta seancë, e nisur që nga dita e mërkurë (9 janar) ku pati fjalim kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 13:48
Vazhdojnë anulimet për nisjen e seancës për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni. E njejta seancë, e nisur që nga dita e mërkurë (9 janar) ku pati fjalim kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ...

Hoxha: Ende s’ka marrëveshje Besa – Zaev, por kjo nuk nënkupton se procesi është bllokuar
Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes BESA, Arianit Hoxha dhe një nga negociatorët e kësaj partie për negociata me ekipin e kryeministrit Zoran Zaev për amendamentet e parashtruara mbi ndryshimet Kushtetuese, ka deklaruar ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 09:13
Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes BESA, Arianit Hoxha dhe një nga negociatorët e kësaj partie për negociata me ekipin e kryeministrit Zoran Zaev për amendamentet e parashtruara mbi ndryshimet Kushtetuese, ka deklaruar ...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese
Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin Kushtetues. Nga ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 08:33
Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin Kushtetues. Nga ...

Zaev mosmarrëveshje me lëvizjen BESA
Parlamenti i Maqedonisë do të vijojë sot në mesditë seancën për fazën përfundimtare të ndryshimeve kushtetuese për çështjen e emrit. Seanca u shty edhe të enjten, pasi kryeministri Zoran Zaev nuk i ka të sigurta 80 ...
TV Klan | 11-Jan-2019 09:35
Parlamenti i Maqedonisë do të vijojë sot në mesditë seancën për fazën përfundimtare të ndryshimeve kushtetuese për çështjen e emrit. Seanca u shty edhe të enjten, pasi kryeministri Zoran Zaev nuk i ka të sigurta 80 ...

Muki beson te Zaevi, Maqedoninë do ta çojmë në NATO dhe BE
Deputeti shqiptarë i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë në NATO ...
Albportali | 11-Jan-2019 14:34
Deputeti shqiptarë i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë në NATO ...

Zaev ashpërson tonet: Do ketë përgjegjësi nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese
Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i Maqedonisë, Zoran ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 15:14
Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i Maqedonisë, Zoran ...

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese
Shkup, 11 janar - Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:12
Shkup, 11 janar - Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ...

Çupeska për Zhurnal: Do të kemi krizë politike nëse dështon procesi i votimit në Kuvend
Shkup, 11 janar - Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
Shkup, 11 janar - Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i ...

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese
Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ndryshimet kushtetuese ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 13:34
Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ndryshimet kushtetuese ...

Shkup, dështojnë negociatat Zaev-“Besa”
Kanë dështuar në Shkup negociatat mes kryeministrit Zoran Zaev dhe përfaqësuesve të partisë shqiptare “Besa” mbi ndryshimet kushtetuese që rrjedhin nga marrëveshja e Prespës. Sipas mediave maqedonase, pika e përplasjes ...
ABCNews | 10-Jan-2019 22:54
Kanë dështuar në Shkup negociatat mes kryeministrit Zoran Zaev dhe përfaqësuesve të partisë shqiptare “Besa” mbi ndryshimet kushtetuese që rrjedhin nga marrëveshja e Prespës. Sipas mediave maqedonase, pika e përplasjes ...

Shtyhet senaca për ndryshimet kushtetuese për në ora 15.00
Seanca e fundit e ndryshimeve kushtetuese e cila u paralajmërua për sot në ora 12.00, është shtyrë edhe njëherë për në ora 15.00, jooficialisht mësohet se seanca është shtyrë përshkak të takimit të kryeministrit Zoran ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 13:18
Seanca e fundit e ndryshimeve kushtetuese e cila u paralajmërua për sot në ora 12.00, është shtyrë edhe njëherë për në ora 15.00, jooficialisht mësohet se seanca është shtyrë përshkak të takimit të kryeministrit Zoran ...

Neziri për Zhurnal: Nëse dështon votimi, në Maqedoni do të kemi rikthim të krizës në formën më të rrezikshme
Shkup, 11 janar - Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 12:42
Shkup, 11 janar - Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i ...

Zekiri shfaqet me një postim, jep një lajm të rëndësishëm
Deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë në NATO ...
Shprehja | 11-Jan-2019 12:12
Deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë në NATO ...

Në Maqedoni problem për votat e ndryshimeve kushtetuese
Seanca e Parlamentit të Maqedonisë e caktuar për të enjten ku duhej të shqyrtoheshin propozim-amendamentet për ndryshimet kushtetuese nuk filloi as pas dy shtyrjeve gjatë ditës nga kryetari i parlamentit, Talat Xhaferi, ...
Java News | 11-Jan-2019 12:04
Seanca e Parlamentit të Maqedonisë e caktuar për të enjten ku duhej të shqyrtoheshin propozim-amendamentet për ndryshimet kushtetuese nuk filloi as pas dy shtyrjeve gjatë ditës nga kryetari i parlamentit, Talat Xhaferi, ...

Zekiri shfaqet me një postim, jep një lajm të rëndësishëm
Deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë në NATO ...
Ina-Online | 11-Jan-2019 11:56
Deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë në NATO ...

Zaevit i mungon edhe një deputet për të siguruar shumicën e nevojshme prej dy të tretave
Vazhdojnë përpjekjet e kryeministrit Zoran Zaev ta arrijë numrin e 80 deputetëve për ndryshimin e Kushtetutës. Sipas “A1on”, kryeministri deri nuk e ka shumicën e nevojshme. 79 deputetë janë të gatshëm të votojnë ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 18:30
Vazhdojnë përpjekjet e kryeministrit Zoran Zaev ta arrijë numrin e 80 deputetëve për ndryshimin e Kushtetutës. Sipas “A1on”, kryeministri deri nuk e ka shumicën e nevojshme. 79 deputetë janë të gatshëm të votojnë ...

Hoxha: Ende s’ka marrëveshje Besa – Zaev, por kjo nuk nënkupton se procesi është bllokuar
Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes BESA, Arianit Hoxha dhe një nga negociatorët e kësaj partie për negociata me ekipin e kryeministrit Zoran Zaev për amendamentet e parashtruara mbi ndryshimet Kushtetuese, ka deklaruar ...
Albportali | 11-Jan-2019 11:24
Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes BESA, Arianit Hoxha dhe një nga negociatorët e kësaj partie për negociata me ekipin e kryeministrit Zoran Zaev për amendamentet e parashtruara mbi ndryshimet Kushtetuese, ka deklaruar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved