ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:39

Mosdekretimi i Cakës, “cicërima” Rama-Meta

Mosdekretimi i Cakës, “cicërima” Rama-Meta
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ministër të Jashtëm ...
Top Channel | 10-Jan-2019 16:14
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ministër të Jashtëm ...

Kabineti i ri rikthen përplasjen Meta-Rama
Presidenti Ilir Meta dekretoi dje katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama, ndërsa mban ende pezull kandidaturën e Genti Cakës në postin e ministrit të Jashtëm. Përse presidenti po refuzon Cakën dhe dilemat ...
Mapo | 10-Jan-2019 09:17
Presidenti Ilir Meta dekretoi dje katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama, ndërsa mban ende pezull kandidaturën e Genti Cakës në postin e ministrit të Jashtëm. Përse presidenti po refuzon Cakën dhe dilemat ...

Presidenti Meta për dekretimin e Cakajt: Po përmbush detyrimet kushtetuese, presim përgjigjen e institucioneve
Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjigjur interesimit të përfaqësuesve së mediave për aktualitetin politik në vend. Ai gjatë një vizite në Kavajë, ku mori pjesë në një seancë të dhurimit të gjakut nga ...
Telegraf | 10-Jan-2019 10:28
Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjigjur interesimit të përfaqësuesve së mediave për aktualitetin politik në vend. Ai gjatë një vizite në Kavajë, ku mori pjesë në një seancë të dhurimit të gjakut nga ...

Ilir Meta dekreton 4 ministra, por jo Gent Cakajn. Rama i shkon në zyrë
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e tjerë të rinj, të propozuar nga ana e kryeministrit Edi Rama. Ai ka dekretuar emrin e Anila Denajt si minister e Financave dhe Ekonomisë, Belinda Ballukun si ministre të ...
GazetaTema | 09-Jan-2019 20:15
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e tjerë të rinj, të propozuar nga ana e kryeministrit Edi Rama. Ai ka dekretuar emrin e Anila Denajt si minister e Financave dhe Ekonomisë, Belinda Ballukun si ministre të ...

Meta dekreton 4 ministra të tjerë, por mban “peng” diplomacinë
Mbrëmjen e kësaj të mërkure kryeministri Edi Rama shkoi në presidence ku pati një takim me Ilir Metën. Në fokus të takimit ishte mbajtja pezull e mos lirimit nga detyra të Ministrit Bushati e po ashtu mos dekretimi i ...
VizionPlus | 09-Jan-2019 20:35
Mbrëmjen e kësaj të mërkure kryeministri Edi Rama shkoi në presidence ku pati një takim me Ilir Metën. Në fokus të takimit ishte mbajtja pezull e mos lirimit nga detyra të Ministrit Bushati e po ashtu mos dekretimi i ...

Klajda Gjosha: Pse u largua Bushati? Ministrin i ri nuk e njoh
Për deputeten e LSI-së, Klajda Gjosha, posti i Ministrit të Jashtëm, veçanërisht në këtë periudhë për Shqipërinë, është i një rëndësie të veçantë dhe kërkon eksperiencën e duhur. E ftuar në emisionin “Intervista e ...
Telegraf | 09-Jan-2019 20:29
Për deputeten e LSI-së, Klajda Gjosha, posti i Ministrit të Jashtëm, veçanërisht në këtë periudhë për Shqipërinë, është i një rëndësie të veçantë dhe kërkon eksperiencën e duhur. E ftuar në emisionin “Intervista e ...

Meta dekreton 4 ministria të rinj
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka hedhur firmën për 4 ministra të rinj të propozuar nga Kryeministri Edi Rama. Kreu i shtetit shpalli dekretet për emërimin e Anila Denajt në vend të Arben Ahmetajt, si Ministre e ...
TV Klan | 09-Jan-2019 23:11
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka hedhur firmën për 4 ministra të rinj të propozuar nga Kryeministri Edi Rama. Kreu i shtetit shpalli dekretet për emërimin e Anila Denajt në vend të Arben Ahmetajt, si Ministre e ...

Vizita e Ramës jep fryte, Meta dekreton disa ministra
Mbrëmjen e kësaj të mërkure kryeministri Edi Rama shkoi në presidence ku pati një takim me Ilir Metën. Në fokus të takimit ishte mbajtja pezull e mos lirimit nga detyra të Ministrit Bushati e po ashtu mos dekretimi i ...
VizionPlus | 09-Jan-2019 20:15
Mbrëmjen e kësaj të mërkure kryeministri Edi Rama shkoi në presidence ku pati një takim me Ilir Metën. Në fokus të takimit ishte mbajtja pezull e mos lirimit nga detyra të Ministrit Bushati e po ashtu mos dekretimi i ...

Meta dekreton ministrat e rinj, por jo edhe Gent Cakajn
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot katër ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë, Besa ...
Telegrafi | 09-Jan-2019 20:42
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot katër ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë, Besa ...

Meta dekreton 4 ministra, lë në pritje vetëm…
Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama.
Top Channel | 09-Jan-2019 20:12
Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama.

Klajda Gjosha: Nuk kam dëgjuar kurrë për Cakajn…
Për deputeten e LSI-së, Klajda Gjosha, posti i Ministrit të Jashtëm, veçanërisht në këtë periudhë për Shqipërinë, është i një rëndësie të veçantë dhe kërkon eksperiencën e duhur. E ftuar në emisionin “Intervista e ...
Standard | 10-Jan-2019 10:43
Për deputeten e LSI-së, Klajda Gjosha, posti i Ministrit të Jashtëm, veçanërisht në këtë periudhë për Shqipërinë, është i një rëndësie të veçantë dhe kërkon eksperiencën e duhur. E ftuar në emisionin “Intervista e ...

Meta dekreton ministrat e rinj, asnjë vendim për Ditmir Bushatin…
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu, kreu i shtetit ka dekretuar 4 ministrat e rinj, ndërsa nuk ka ende një vendim për Gent Cakajn, i propozuar për ministër ...
Standard | 10-Jan-2019 10:43
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu, kreu i shtetit ka dekretuar 4 ministrat e rinj, ndërsa nuk ka ende një vendim për Gent Cakajn, i propozuar për ministër ...

Ja si u zgjua Puka sot
Shqipëria 10 janar 2019 Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e ...
Medial | 10-Jan-2019 08:58
Shqipëria 10 janar 2019 Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e ...

Meta dekreton 4 ministra, por jo Cakajn
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama.
Kosova Press | 10-Jan-2019 07:57
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama.

Meta dekretoi edhe katër ministra të rinj, por jo edhe Gent Cakajn
Tiranë, 9 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, dekretoi të mërkurën në mbrëmje 4 zonja si ministre të Qeverisë Rama, por e la sërish jashtë të propozuarin për ministët të jashtëm. Belinda Balluku u dekretua ...
Illyriapress | 09-Jan-2019 23:53
Tiranë, 9 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, dekretoi të mërkurën në mbrëmje 4 zonja si ministre të Qeverisë Rama, por e la sërish jashtë të propozuarin për ministët të jashtëm. Belinda Balluku u dekretua ...

Meta po zvarrit dekretimin e ministrit të ri të jashtëm
Presidenti Ilir Meta sapo ka firmosur dekretet për 4 ministrat e rinj të propozuar nga Rama. Ai ka dekretuar Elva Margaritin, Ministre E Kulturës, Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit Dhe Rinisë, Anila Denaj, ...
Ina-Online | 09-Jan-2019 23:08
Presidenti Ilir Meta sapo ka firmosur dekretet për 4 ministrat e rinj të propozuar nga Rama. Ai ka dekretuar Elva Margaritin, Ministre E Kulturës, Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit Dhe Rinisë, Anila Denaj, ...

Qytetarët mirëpresin vendimin e Ramës për dy ministra nga Kosova
Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike mendojnë se ...
Arbresh | 09-Jan-2019 23:08
Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike mendojnë se ...

Dy ministra nga Kosova, analistët dhe qytetarët kosovarë mirëpresin vendimin e Ramës
Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike mendojnë se ...
Java News | 09-Jan-2019 23:04
Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike mendojnë se ...

Gent Cakaj, ministri nga Kosova, i vetmi që nuk u dekretua nga Ilir Meta
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë, Besa ...
Gazeta Monitor | 09-Jan-2019 22:43
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë, Besa ...

Presidenti Meta dekreton emërimin e katër ministrave të rinj
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar këtë të mërkurë emërimin në detyrë të katër ministrave të rinj të kabinetit Rama, transmeton Klan Kosova. Në dekretin e datës 9 Janar, Meta tha se “Zonja Anila Denaj, ...
Klan Kosova | 09-Jan-2019 22:17
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar këtë të mërkurë emërimin në detyrë të katër ministrave të rinj të kabinetit Rama, transmeton Klan Kosova. Në dekretin e datës 9 Janar, Meta tha se “Zonja Anila Denaj, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved