ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:45

Rama: Cakaj s’ka predikuar ndryshim kufijsh, ja pse e zgjodha

Rama: Cakaj s’ka predikuar ndryshim kufijsh, ja pse e zgjodha
TIRANE Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as si i ri, por si një ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 19:02
TIRANE Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as si i ri, por si një ...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn
Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit.
Top Channel | 10-Jan-2019 18:52
Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit.

Meta refuzoi ta dekretonte ministër të Jashtëm, Caka përkrah Bushatit në takimin me Ramën
Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin e zëvendës ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 19:30
Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin e zëvendës ...

‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
TIRANE Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 16:59
TIRANE Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys ...

Mosdekretimi i Cakës, “cicërima” Rama-Meta
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ministër të Jashtëm ...
Top Channel | 10-Jan-2019 16:14
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ministër të Jashtëm ...

‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys Mërtiri ...
Mapo | 10-Jan-2019 17:26
Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys Mërtiri ...

Refuzimi i Cakajt, “Rama presion Bushatit të dorëhiqet”
Refuzimi që Presidenti Meta i bëri sot propozimit të kryeministrit Edi Rama për emrin e Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm duket se ka sjellë përplasje mes kabinetit qeveritar. Në një postim në facebook, ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 15:45
Refuzimi që Presidenti Meta i bëri sot propozimit të kryeministrit Edi Rama për emrin e Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm duket se ka sjellë përplasje mes kabinetit qeveritar. Në një postim në facebook, ...

Kabineti i ri rikthen përplasjen Meta-Rama
Presidenti Ilir Meta dekretoi dje katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama, ndërsa mban ende pezull kandidaturën e Genti Cakës në postin e ministrit të Jashtëm. Përse presidenti po refuzon Cakën dhe dilemat ...
Mapo | 10-Jan-2019 09:17
Presidenti Ilir Meta dekretoi dje katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama, ndërsa mban ende pezull kandidaturën e Genti Cakës në postin e ministrit të Jashtëm. Përse presidenti po refuzon Cakën dhe dilemat ...

Çështja ‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
Sociologu Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Me anë të një postimi në facebook, Ergys Mërtiri thotë se Gent Caka mund te jete ...
Telegraf | 10-Jan-2019 17:18
Sociologu Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Me anë të një postimi në facebook, Ergys Mërtiri thotë se Gent Caka mund te jete ...

A mund t’i kërkohet dorëheqja të shkarkuarit?
Klodian Tomorri gazetar në Top Ch Ne keto momente kryeministri i Shqiperise eshte duke i bere presion ministrit te jashtem ne detyre te jape doreheqjen per te futur Gent Caken nga dera mbrapme ne postin e ministrit. ...
Telegraf | 10-Jan-2019 15:36
Klodian Tomorri gazetar në Top Ch Ne keto momente kryeministri i Shqiperise eshte duke i bere presion ministrit te jashtem ne detyre te jape doreheqjen per te futur Gent Caken nga dera mbrapme ne postin e ministrit. ...

Presidenti Meta për dekretimin e Cakajt: Po përmbush detyrimet kushtetuese, presim përgjigjen e institucioneve
Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjigjur interesimit të përfaqësuesve së mediave për aktualitetin politik në vend. Ai gjatë një vizite në Kavajë, ku mori pjesë në një seancë të dhurimit të gjakut nga ...
Telegraf | 10-Jan-2019 10:28
Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjigjur interesimit të përfaqësuesve së mediave për aktualitetin politik në vend. Ai gjatë një vizite në Kavajë, ku mori pjesë në një seancë të dhurimit të gjakut nga ...

Rama: 3 arsyet pse po sulmohet Genc Caka për Ministër të Jashtëm
Kryeministri Edi Rama ka komentuar publikisht sulmet që po bëhen në adresë të Gent Cakajt, i propozuar nga ana e tij për të zëvendësuar Ditmir Bushatit. Rama ka renditur tre arsyet se pse po ngrihen kaq shumë alibi që ...
ABCNews | 10-Jan-2019 19:30
Kryeministri Edi Rama ka komentuar publikisht sulmet që po bëhen në adresë të Gent Cakajt, i propozuar nga ana e tij për të zëvendësuar Ditmir Bushatit. Rama ka renditur tre arsyet se pse po ngrihen kaq shumë alibi që ...

Rama: 3 arsyet pse po sulmohet Genc Caka
Kryeministri Edi Rama, gjatë një pritjeje për trupin diplomatik në Shqipëri, renditi 3 arsye pse sipas tij, po sulmohet Gent Caka, i propozuar prej tij për të zëvendësuar Ditmir Bushatin në postin e Ministrit për ...
TV Klan | 10-Jan-2019 19:06
Kryeministri Edi Rama, gjatë një pritjeje për trupin diplomatik në Shqipëri, renditi 3 arsye pse sipas tij, po sulmohet Gent Caka, i propozuar prej tij për të zëvendësuar Ditmir Bushatin në postin e Ministrit për ...

Mosdekretimi i Cakajt/ Rama zbulon arsyet pse e zgjodhi emrin e tij për postin e ministrit të Jashtëm
Gjatë një pritje me trupën diplomatike kryeministri Rama foli edhe për mosdekretimin e emrit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama gjatë fjalës së tij rënditi edhe arsyet se pse e zgjodhi Cakajn për këtë post. “Unë ...
Ina-Online | 11-Jan-2019 01:34
Gjatë një pritje me trupën diplomatike kryeministri Rama foli edhe për mosdekretimin e emrit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama gjatë fjalës së tij rënditi edhe arsyet se pse e zgjodhi Cakajn për këtë post. “Unë ...

Ilir Meta dekreton 4 ministra, por jo Gent Cakajn. Rama i shkon në zyrë
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e tjerë të rinj, të propozuar nga ana e kryeministrit Edi Rama. Ai ka dekretuar emrin e Anila Denajt si minister e Financave dhe Ekonomisë, Belinda Ballukun si ministre të ...
GazetaTema | 09-Jan-2019 20:15
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e tjerë të rinj, të propozuar nga ana e kryeministrit Edi Rama. Ai ka dekretuar emrin e Anila Denajt si minister e Financave dhe Ekonomisë, Belinda Ballukun si ministre të ...

Dy ‘pengjet’ e Ilir Metës në krah të njëri-tjetrit
Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin e zëvendës ...
Java News | 10-Jan-2019 19:35
Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin e zëvendës ...

Edi Rama: Ja pse zgjodha Cakajn
Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn, nuk e ka ...
Zeri | 10-Jan-2019 19:34
Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn, nuk e ka ...

Meta dekreton 4 ministra të tjerë, por mban “peng” diplomacinë
Mbrëmjen e kësaj të mërkure kryeministri Edi Rama shkoi në presidence ku pati një takim me Ilir Metën. Në fokus të takimit ishte mbajtja pezull e mos lirimit nga detyra të Ministrit Bushati e po ashtu mos dekretimi i ...
VizionPlus | 09-Jan-2019 20:35
Mbrëmjen e kësaj të mërkure kryeministri Edi Rama shkoi në presidence ku pati një takim me Ilir Metën. Në fokus të takimit ishte mbajtja pezull e mos lirimit nga detyra të Ministrit Bushati e po ashtu mos dekretimi i ...

Klajda Gjosha: Pse u largua Bushati? Ministrin i ri nuk e njoh
Për deputeten e LSI-së, Klajda Gjosha, posti i Ministrit të Jashtëm, veçanërisht në këtë periudhë për Shqipërinë, është i një rëndësie të veçantë dhe kërkon eksperiencën e duhur. E ftuar në emisionin “Intervista e ...
Telegraf | 09-Jan-2019 20:29
Për deputeten e LSI-së, Klajda Gjosha, posti i Ministrit të Jashtëm, veçanërisht në këtë periudhë për Shqipërinë, është i një rëndësie të veçantë dhe kërkon eksperiencën e duhur. E ftuar në emisionin “Intervista e ...

Rama po i bën presion Bushatit për të dhënë dorëheqjen, që të fusë Cakën
Nga Klodian Tomorri A mund t’i kerkohet doreheqja te shkarkuarit? Ne keto momente kryeministri i Shqiperise eshte duke i bere presion ministrit te jashtem ne detyre te jape doreheqjen per te futur Gent Caken nga dera ...
Koha Jone | 10-Jan-2019 17:44
Nga Klodian Tomorri A mund t’i kerkohet doreheqja te shkarkuarit? Ne keto momente kryeministri i Shqiperise eshte duke i bere presion ministrit te jashtem ne detyre te jape doreheqjen per te futur Gent Caken nga dera ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved