ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:10

Meta refuzoi ta dekretonte ministër të Jashtëm, Caka përkrah Bushatit në takimin me Ramën

Meta refuzoi ta dekretonte ministër të Jashtëm, Caka përkrah Bushatit në takimin me Ramën
Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin e zëvendës ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 19:30
Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin e zëvendës ...

Rama prezanton Cakajn para ambasadorëve
Refuzimit nga ana e Presidentit Meta, nuk e ka lëkundur vendosmërinë e Ramës për ta parë Genti Cakajn si ministër të Puneve të Jashtme. Përveç se e ka sulmuar Presidentit për këtë hap që e cilëson si avaz i përsëritur i ...
TV Klan | 10-Jan-2019 23:07
Refuzimit nga ana e Presidentit Meta, nuk e ka lëkundur vendosmërinë e Ramës për ta parë Genti Cakajn si ministër të Puneve të Jashtme. Përveç se e ka sulmuar Presidentit për këtë hap që e cilëson si avaz i përsëritur i ...

Rama me trupin e huaj diplomatik mbron zgjedhjen e Gent Cakajt
Kryeministri Rama insiston se propozimi i Gent Cakaj për Ministër të Jashtëm është zgjedhja e duhur, pavarësisht rrëzimit që i bëri presidenti Meta. Shefi i qeverisë mbrojti propozimin e vet, para trupit diplomatik në ...
ABCNews | 10-Jan-2019 22:54
Kryeministri Rama insiston se propozimi i Gent Cakaj për Ministër të Jashtëm është zgjedhja e duhur, pavarësisht rrëzimit që i bëri presidenti Meta. Shefi i qeverisë mbrojti propozimin e vet, para trupit diplomatik në ...

Rama: Injorantët hodhën baltë, ja pse zgjodha Cakajn ministër të Jashtëm…
Kryeministri Edi Rama gjatë një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri pasi sulmoi Presidentin Ilir Meta për çështjen “Cakaj”, e mbrojti të përzgjedhurin e tij për ministër të Jashtëm, duke vlerësuar ...
Gazeta Shqip | 10-Jan-2019 19:50
Kryeministri Edi Rama gjatë një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri pasi sulmoi Presidentin Ilir Meta për çështjen “Cakaj”, e mbrojti të përzgjedhurin e tij për ministër të Jashtëm, duke vlerësuar ...

“Cakaj”, Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Vazhdoi avazin!
Pas betejës së cicërimave në Twitter “lufta” midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në një takim me ...
Gazeta Shqip | 10-Jan-2019 19:50
Pas betejës së cicërimave në Twitter “lufta” midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në një takim me ...

Mosdekretimi i Cakajt/ Rama zbulon arsyet pse e zgjodhi emrin e tij për postin e ministrit të Jashtëm
Gjatë një pritje me trupën diplomatike kryeministri Rama foli edhe për mosdekretimin e emrit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama gjatë fjalës së tij rënditi edhe arsyet se pse e zgjodhi Cakajn për këtë post. “Unë ...
Ina-Online | 11-Jan-2019 01:34
Gjatë një pritje me trupën diplomatike kryeministri Rama foli edhe për mosdekretimin e emrit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama gjatë fjalës së tij rënditi edhe arsyet se pse e zgjodhi Cakajn për këtë post. “Unë ...

Rama: tre arsye pse sulmohet Gent Cakaj
Në një takim me trupin diplomatik në Tiranë, ku prezent qe dhe Gent Cakaj, “njeriu i ditës”, i riu kosovar i emëruar nga Rama si ministër i Jashtëm i refuzuar nga Meta, i pari i qeverisë shqiptare foli sërish me ...
Tesheshi | 10-Jan-2019 21:25
Në një takim me trupin diplomatik në Tiranë, ku prezent qe dhe Gent Cakaj, “njeriu i ditës”, i riu kosovar i emëruar nga Rama si ministër i Jashtëm i refuzuar nga Meta, i pari i qeverisë shqiptare foli sërish me ...

Rama: Ja tre arsyet pse Meta nuk e dekretoi Gent Cekaj-n
Kryeministri Edi Rama, teksa ka mbledhur trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri, ka deklaruar, se mosdekretimi i Gent Cakajt, si ministër i Europës dhe Punëve të Jashtme, nga Presidenti Ilir Meta është tregues, se ...
RTSH | 10-Jan-2019 20:54
Kryeministri Edi Rama, teksa ka mbledhur trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri, ka deklaruar, se mosdekretimi i Gent Cakajt, si ministër i Europës dhe Punëve të Jashtme, nga Presidenti Ilir Meta është tregues, se ...

Të paktën të kishte imituar Ciprasin
Shqipëria është në hall për ministër të Jashtëm. Të paktën kështu duket pas refuzimit të presidentit për të dekretuar Genti Cakën në vend të Ditmir Bushatit. Një hall që në fakt është më shumë në kokën e Edi Ramës, jo ...
Respublica | 10-Jan-2019 20:50
Shqipëria është në hall për ministër të Jashtëm. Të paktën kështu duket pas refuzimit të presidentit për të dekretuar Genti Cakën në vend të Ditmir Bushatit. Një hall që në fakt është më shumë në kokën e Edi Ramës, jo ...

“Cakaj s’ka predikuar ndryshim kufijsh”, ja pse e ka zgjedhur Rama…
Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as si i ri, por si një shqiptar ...
Mapo | 10-Jan-2019 19:07
Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as si i ri, por si një shqiptar ...

Rama: 3 arsyet pse po sulmohet Gent Caka
Kryeministri Edi Rama, gjatë një pritjeje për trupin diplomatik në Shqipëri, renditi 3 arsye pse sipas tij, po sulmohet Gent Caka, i propozuar prej tij për të zëvendësuar Ditmir Bushatin në postin e Ministrit për ...
Arbresh | 10-Jan-2019 20:15
Kryeministri Edi Rama, gjatë një pritjeje për trupin diplomatik në Shqipëri, renditi 3 arsye pse sipas tij, po sulmohet Gent Caka, i propozuar prej tij për të zëvendësuar Ditmir Bushatin në postin e Ministrit për ...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Avazi i vjetër për mosdekretimin e ministrave
Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë. Por e gjithë kryefjala e Ramës u kthye në një sulm ndaj Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakës si ministër ...
Medial | 10-Jan-2019 19:41
Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë. Por e gjithë kryefjala e Ramës u kthye në një sulm ndaj Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakës si ministër ...

Dy ‘pengjet’ e Ilir Metës në krah të njëri-tjetrit
Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin e zëvendës ...
Java News | 10-Jan-2019 19:35
Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin e zëvendës ...

Rama: Cakaj s’ka predikuar ndryshim kufijsh, ja pse e zgjodha
TIRANE Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as si i ri, por si një ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 19:02
TIRANE Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as si i ri, por si një ...

Rama: 3 arsyet pse po sulmohet Genc Caka për Ministër të Jashtëm
Kryeministri Edi Rama ka komentuar publikisht sulmet që po bëhen në adresë të Gent Cakajt, i propozuar nga ana e tij për të zëvendësuar Ditmir Bushatit. Rama ka renditur tre arsyet se pse po ngrihen kaq shumë alibi që ...
ABCNews | 10-Jan-2019 19:30
Kryeministri Edi Rama ka komentuar publikisht sulmet që po bëhen në adresë të Gent Cakajt, i propozuar nga ana e tij për të zëvendësuar Ditmir Bushatit. Rama ka renditur tre arsyet se pse po ngrihen kaq shumë alibi që ...

Edi Rama: Ja pse zgjodha Cakajn
Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn, nuk e ka ...
Zeri | 10-Jan-2019 19:34
Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn, nuk e ka ...

Sali Berisha: Kallam Deshtak, kesaj here do te te ndihmoj une!
Perktheje: edvinllek!!! Te dashur miq, ne nje fjale para trupit diplomatik qe turperon te madh e te vogel ne kete vend, Edvin Kristaq Genjeshtra deklaroi se: “Nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i ...
Sali Berisha | 10-Jan-2019 19:33
Perktheje: edvinllek!!! Te dashur miq, ne nje fjale para trupit diplomatik qe turperon te madh e te vogel ne kete vend, Edvin Kristaq Genjeshtra deklaroi se: “Nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i ...

‘Cakaj’/ Rama takim me ambasadorët: Meta vijon avazin e vjetër
TIRANE Kryeministri Edi Rama ka thënë gjatje një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri se Presidenti i vendit Ilir Meta refuzoi të dekretojë ministrin e ri të jashtëm, Gent Cakajn. “Takimin po e bëjmë jo ...
Medial | 10-Jan-2019 19:33
TIRANE Kryeministri Edi Rama ka thënë gjatje një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri se Presidenti i vendit Ilir Meta refuzoi të dekretojë ministrin e ri të jashtëm, Gent Cakajn. “Takimin po e bëjmë jo ...

“Në pranverë hapim kufijtë me Kosovën”, Rama: Tre arsye të refuzimit të ministrit të ri të Punëve të Jashtme
Kryeministri Rama gjatë takimit me trupën diplomatike të akredituar në Shqipëri, u ka kërkuar këtyre të fundit të vendosin kontakte me ministrat e rinj të qeverisë. Kreu i qeverisë nuk la pa prekur edhe situatën e ...
ScanTv | 10-Jan-2019 19:30
Kryeministri Rama gjatë takimit me trupën diplomatike të akredituar në Shqipëri, u ka kërkuar këtyre të fundit të vendosin kontakte me ministrat e rinj të qeverisë. Kreu i qeverisë nuk la pa prekur edhe situatën e ...

Ramës nuk i ikën ‘inati’ me Metën: Bënë prezantim të rrejshëm, i hodhën baltë pa hapur gojën. Tre arsyet pse injorantët e sulmojnë Cakajn
Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. “ Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri” – tha shefi i qeverisë para ambasadorëve! Ai u bëri thirrje të ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 18:55
Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. “ Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri” – tha shefi i qeverisë para ambasadorëve! Ai u bëri thirrje të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved