ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:44

Mënyrat natyrale për të luftuar gripin në këto ditë të ftohta

Mënyrat natyrale për të luftuar gripin në këto ditë të ftohta
Ditët e ftohta të dimrit janë shkaktar i sëmundjeve të ndryshme. Gripi është një prej tyre dhe përmes këtij artikulli duam t’u japim disa këshilla të gjithë njerëzve. Në farmaci ju japin ilaçe të ndryshme, por ju mund ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 21:42
Ditët e ftohta të dimrit janë shkaktar i sëmundjeve të ndryshme. Gripi është një prej tyre dhe përmes këtij artikulli duam t’u japim disa këshilla të gjithë njerëzve. Në farmaci ju japin ilaçe të ndryshme, por ju mund ...

Sëmundjet sezonale, mjetet natyrore për fëmijët
Gjeni se si të keni një ndihmë të vlefshme për të parandaluar kollën dhe të ftohtin, duke forcuar sistemin imunitar të fëmijëve I ftohti dhe sëmundjet: duket një kombinim i pamundur për t’u ndarë, por të përpiqesh të ...
Medial | 11-Jan-2019 18:11
Gjeni se si të keni një ndihmë të vlefshme për të parandaluar kollën dhe të ftohtin, duke forcuar sistemin imunitar të fëmijëve I ftohti dhe sëmundjet: duket një kombinim i pamundur për t’u ndarë, por të përpiqesh të ...

Vitamina C dëmton keq veshkat
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C?Kur është fjala për mbrojtje ...
Java News | 11-Jan-2019 13:13
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C?Kur është fjala për mbrojtje ...

Brokoli, një nga perimet ideale për këto ditë të ftohta
Përmban vetëm 35 kalori në 100 gr, ndërkohë që përmban shumë vlera ushqyese. – Brokoli ka veti anti-tumorale, 2 substancat më të njohura janë I3C (indole-3-carbinol) dhe sulforafane (sulforaphane). -Përforcues i ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 10:38
Përmban vetëm 35 kalori në 100 gr, ndërkohë që përmban shumë vlera ushqyese. – Brokoli ka veti anti-tumorale, 2 substancat më të njohura janë I3C (indole-3-carbinol) dhe sulforafane (sulforaphane). -Përforcues i ...

Këshilla: Ushqimet që luftojnë ftohjen dhe gripin
Temperaturat e ulëta por edhe mungesa e rrezeve të diellit janë dy faktorët që ulin rezistencën dhe dobësojnë sistemin imunitar. Dietologët tregojnë ushqimet që luftojnë ftohjen dhe gripin, arrijnë të forcojnë ...
Mapo | 11-Jan-2019 09:17
Temperaturat e ulëta por edhe mungesa e rrezeve të diellit janë dy faktorët që ulin rezistencën dhe dobësojnë sistemin imunitar. Dietologët tregojnë ushqimet që luftojnë ftohjen dhe gripin, arrijnë të forcojnë ...

Mungesa E Hekurit Apo Sëmundjet Kronike – Si Të Dalloni Shkakun E Anemisë
Të dhënat tregojnë se përhapja e anemisë është më e lartë në zonat rurale se sa në zonat urbane. Foto: Flickr Anemia është një problem shëndetësor që ka të bëjë me numrin tepër të ulët të rruazave të kuqe të gjakut ose ...
Medial | 10-Jan-2019 14:31
Të dhënat tregojnë se përhapja e anemisë është më e lartë në zonat rurale se sa në zonat urbane. Foto: Flickr Anemia është një problem shëndetësor që ka të bëjë me numrin tepër të ulët të rruazave të kuqe të gjakut ose ...

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...
Flaka | 10-Jan-2019 11:56
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...
Lajm Press | 10-Jan-2019 10:59
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 09:58
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...
Zhurnal | 10-Jan-2019 10:48
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...

Nuk duhet ta teproni me vitaminën C, mësoni arsyet
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...
EkonomiaOnline | 10-Jan-2019 10:43
Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e mundshme të teprohet me vitaminën C? Kur është fjala për mbrojtje ...

Sekretet e trajtimit të gripit në mënyrë natyrale
Ushqimi Këshillohet përdorimi në sasi të frutave dhe perimeve, të cilat janë të pasura me vitaminë, të pasura me ujë, i cili bën dezintoksikimin e organizmit dhe të pasura me kripëra minerali, të cilat rrisin imunitetin ...
EkonomiaOnline | 10-Jan-2019 09:17
Ushqimi Këshillohet përdorimi në sasi të frutave dhe perimeve, të cilat janë të pasura me vitaminë, të pasura me ujë, i cili bën dezintoksikimin e organizmit dhe të pasura me kripëra minerali, të cilat rrisin imunitetin ...

Sekretet e trajtimit të gripit në mënyrë natyrale
Ushqimi Këshillohet përdorimi në sasi të frutave dhe perimeve, të cilat janë të pasura me vitaminë, të pasura me ujë, i cili bën dezintoksikimin e organizmit dhe të pasura me kripëra minerali, të cilat rrisin imunitetin ...
Klan Kosova | 10-Jan-2019 08:53
Ushqimi Këshillohet përdorimi në sasi të frutave dhe perimeve, të cilat janë të pasura me vitaminë, të pasura me ujë, i cili bën dezintoksikimin e organizmit dhe të pasura me kripëra minerali, të cilat rrisin imunitetin ...

Ushqimi i vetëm që parandalon gripin, sipas një mjeku
Shumë nga ne njohin dikë që duket sikur nuk sëmuret kurrë. Ndoshta është pastor që nuk e kap asnjëherë gripi pavarësisht se shtrëngon qindra duar çdo të diel. Ose është mësuese e fillores, që edhe nëse është me kollë ...
Gazeta Monitor | 09-Jan-2019 23:09
Shumë nga ne njohin dikë që duket sikur nuk sëmuret kurrë. Ndoshta është pastor që nuk e kap asnjëherë gripi pavarësisht se shtrëngon qindra duar çdo të diel. Ose është mësuese e fillores, që edhe nëse është me kollë ...

Si ta luftojmë të ftohtin me dimrit me… ushqime!
Vala e ftohtë ka ardhur, me dëborë, erë dhe temperatura të ftohta. Për t’u përballur me goditjen përfundimtare të këtij dimri, ne duhet të japim trupin tonë ushqime më të përshtatshme për ta ndihmuar atë të përgatitet ...
Java News | 09-Jan-2019 15:31
Vala e ftohtë ka ardhur, me dëborë, erë dhe temperatura të ftohta. Për t’u përballur me goditjen përfundimtare të këtij dimri, ne duhet të japim trupin tonë ushqime më të përshtatshme për ta ndihmuar atë të përgatitet ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved