ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:10

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 09:44
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...

Bora dhe i ftohti bllokojnë Elbasanin, mbi 3 mijë familje, pa energji elektrike
Moti i acartë dhe temperaturat e ulëta kanë mbërthyer një pjesë të mirë të vendit duke krijuar problem të shumta. Bëhet e ditur se mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe ...
Telegraf | 11-Jan-2019 10:15
Moti i acartë dhe temperaturat e ulëta kanë mbërthyer një pjesë të mirë të vendit duke krijuar problem të shumta. Bëhet e ditur se mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe ...

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Raportohet se 3299 familje në fshatrat malore të ...
Telegraf | 11-Jan-2019 10:03
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Raportohet se 3299 familje në fshatrat malore të ...

Pezullohet mësimi në më shumë se gjysmën e shkollave të vendit
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa shkolla. ...
VizionPlus | 10-Jan-2019 17:43
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa shkolla. ...

Mbi tre mijë familje pa energji elektrike në zonat e thella të Elbasanit
Më shumë se tre mijë familje në fshatrat malorë të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe Prrenjasit kanë mbetur pa energji elektrike. Grupet e OSHEE-së ndodhen në terren. Në disa shkolla të zonave të thella mësimi nuk ...
ABCNews | 11-Jan-2019 12:11
Më shumë se tre mijë familje në fshatrat malorë të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe Prrenjasit kanë mbetur pa energji elektrike. Grupet e OSHEE-së ndodhen në terren. Në disa shkolla të zonave të thella mësimi nuk ...

Moti i keq, pezullohet mësimi në disa shkolla
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë me dije se pasojë e motit të keq disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa shkolla. Nga informacionet e ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 12:18
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë me dije se pasojë e motit të keq disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa shkolla. Nga informacionet e ...

Bora dhe acari bllokojnë Elbasanin, mbi 3 mijë familje pa energji elektrike
Mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe Prrenjasit kanë mbetur pa energji elektrike. Në këto rrethe, një numër i madh shkollash vijojnë të jenë të mbyllura për shkak të motit. ...
Lapsi | 11-Jan-2019 10:30
Mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe Prrenjasit kanë mbetur pa energji elektrike. Në këto rrethe, një numër i madh shkollash vijojnë të jenë të mbyllura për shkak të motit. ...

Bora mbyll 280 shkolla në veri dhe juglindje të vendit
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019 disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...
Gazeta Shqip | 10-Jan-2019 17:45
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019 disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...

Moti i keq, MAS njofton mbylljen e disa shkollave
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019, disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...
Top Channel | 10-Jan-2019 11:49
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019, disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...

Moti: Zjarrfikësja transporton fëmijën e sëmurë, pezullohet mësimi në 280 shkolla
Prej disa ditësh tashmë vendi është nën pushtetin e borës dhe motit të ftohtë, ndërsa disa fshatra mbeten të bllokuara, duke sjellë dhe rreziqe për jetën e personave që kanë probleme me shëndetin. Kështu së fundi ...
Mapo | 10-Jan-2019 11:49
Prej disa ditësh tashmë vendi është nën pushtetin e borës dhe motit të ftohtë, ndërsa disa fshatra mbeten të bllokuara, duke sjellë dhe rreziqe për jetën e personave që kanë probleme me shëndetin. Kështu së fundi ...

Bora bllokon fshatrat e Elbasanit
I ftohti dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme të mëdha me furnizimin me energji elektrike të mjaft zonave të vendit. Mësohet se më shumë se 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit ...
Lajmi i Fundit | 11-Jan-2019 11:13
I ftohti dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme të mëdha me furnizimin me energji elektrike të mjaft zonave të vendit. Mësohet se më shumë se 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit ...

Informacioni i plotë: Këto janë shkollat në të gjithë vendin ku është pezulluar mësimi
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019, disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...
Telegraf | 10-Jan-2019 12:03
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019, disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...

Të bllokuar jo vetëm nga bora, por 3299 familje janë pa energji elektrike…
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...
Standard | 11-Jan-2019 10:45
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...

Moti i keq, pezullim të përkohshëm të mësimit në disa shkolla
Pas urdhrit të djeshëm për pezullim të mësimit në 280 shkolla për shkak të motit të keq, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë vjen me një tjetër vendim. Duke marrë shkas nga rëndimi i kushteve atmosferike për disa ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 11:34
Pas urdhrit të djeshëm për pezullim të mësimit në 280 shkolla për shkak të motit të keq, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë vjen me një tjetër vendim. Duke marrë shkas nga rëndimi i kushteve atmosferike për disa ...

Moti i acartë, pezullohet mësimi në shumë shkolla të vendit
Për shkak të temperaturave të ulëta dhe reshjeve të borës 16 drejtori dhe zyra arsimore në Gjirokastër, Librazhd, Pukë, Tepelenë, Përmet, Kukës, Tropojë, Has, Dibër, Mat, Bulqizë, Korçë, Pogradec, Devoll, Mirditë dhe ...
ABCNews | 10-Jan-2019 12:51
Për shkak të temperaturave të ulëta dhe reshjeve të borës 16 drejtori dhe zyra arsimore në Gjirokastër, Librazhd, Pukë, Tepelenë, Përmet, Kukës, Tropojë, Has, Dibër, Mat, Bulqizë, Korçë, Pogradec, Devoll, Mirditë dhe ...

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. 3299 familje në fshatrat malore të bashkive të ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 10:04
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. 3299 familje në fshatrat malore të bashkive të ...

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...
Medial | 11-Jan-2019 09:55
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, deklarata për kushtet e rënduara atmosferike
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019, disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...
RTSH | 10-Jan-2019 19:41
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019, disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...

Moti i keq, bora mbyll shkollat në veri dhe juglindje të vendit
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019 disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...
Gazeta Shqip | 10-Jan-2019 11:49
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019 disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...

Në Librazhd s’zhvillohet fare mësimi; Ja situata në qarkun e Elbasanit
Reshjet e borës në dy ditët e fundit kanë sjellë edhe pezullimin e mësimit në disa shkolla.
Top Channel | 10-Jan-2019 10:04
Reshjet e borës në dy ditët e fundit kanë sjellë edhe pezullimin e mësimit në disa shkolla.

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved