ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:53

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 09:44
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...

Bora dhe i ftohti bllokojnë Elbasanin, mbi 3 mijë familje, pa energji elektrike
Moti i acartë dhe temperaturat e ulëta kanë mbërthyer një pjesë të mirë të vendit duke krijuar problem të shumta. Bëhet e ditur se mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe ...
Telegraf | 11-Jan-2019 10:15
Moti i acartë dhe temperaturat e ulëta kanë mbërthyer një pjesë të mirë të vendit duke krijuar problem të shumta. Bëhet e ditur se mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe ...

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Raportohet se 3299 familje në fshatrat malore të ...
Telegraf | 11-Jan-2019 10:03
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Raportohet se 3299 familje në fshatrat malore të ...

8 mësues mbeten të ngujuar në Theth: S’kemi ushqime, rrezikon të na shembet çatia e shkollës
8 mësues janë bllokuar në Theth pasi bora kalon mbi 1 metër në këtë zonë. Mësuesit janë ngujuar në shkollën e Shalës ndërsa bëjnë apel për ushqime. Njëri prej tyre Kol Vladaj thotë se jane te bllokuar prej 3 ditesh në ...
Telegraf | 11-Jan-2019 08:32
8 mësues janë bllokuar në Theth pasi bora kalon mbi 1 metër në këtë zonë. Mësuesit janë ngujuar në shkollën e Shalës ndërsa bëjnë apel për ushqime. Njëri prej tyre Kol Vladaj thotë se jane te bllokuar prej 3 ditesh në ...

Dëbora deri në një metër mbyll 280 shkolla. Moti zbutet pas një jave
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit.
Top Channel | 10-Jan-2019 15:29
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit.

Mbyllen 280 shkolla nga i ftohti, por si paraqitet moti për ditët në vijim
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se, nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së sotme, në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri ...
Telegraf | 10-Jan-2019 19:34
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se, nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së sotme, në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri ...

Mbi tre mijë familje pa energji elektrike në zonat e thella të Elbasanit
Më shumë se tre mijë familje në fshatrat malorë të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe Prrenjasit kanë mbetur pa energji elektrike. Grupet e OSHEE-së ndodhen në terren. Në disa shkolla të zonave të thella mësimi nuk ...
ABCNews | 11-Jan-2019 12:11
Më shumë se tre mijë familje në fshatrat malorë të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe Prrenjasit kanë mbetur pa energji elektrike. Grupet e OSHEE-së ndodhen në terren. Në disa shkolla të zonave të thella mësimi nuk ...

Pezullohet mësimi në më shumë se gjysmën e shkollave të vendit
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa shkolla. ...
VizionPlus | 10-Jan-2019 17:43
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa shkolla. ...

Bora dhe acari bllokojnë Elbasanin, mbi 3 mijë familje pa energji elektrike
Mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe Prrenjasit kanë mbetur pa energji elektrike. Në këto rrethe, një numër i madh shkollash vijojnë të jenë të mbyllura për shkak të motit. ...
Lapsi | 11-Jan-2019 10:30
Mbi 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit dhe Prrenjasit kanë mbetur pa energji elektrike. Në këto rrethe, një numër i madh shkollash vijojnë të jenë të mbyllura për shkak të motit. ...

Bora mbyll 280 shkolla në veri dhe juglindje të vendit
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019 disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...
Gazeta Shqip | 10-Jan-2019 17:45
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019 disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...

Metereologët: Në fundjavë ndërpritet shiu, por do rikthehet acari
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Shqipërinë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së enjte në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri borë. Sipas ...
Lapsi | 10-Jan-2019 20:58
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Shqipërinë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së enjte në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri borë. Sipas ...

Bora bllokon fshatrat e Elbasanit
I ftohti dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme të mëdha me furnizimin me energji elektrike të mjaft zonave të vendit. Mësohet se më shumë se 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit ...
Lajmi i Fundit | 11-Jan-2019 11:13
I ftohti dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme të mëdha me furnizimin me energji elektrike të mjaft zonave të vendit. Mësohet se më shumë se 3 mijë familje në fshatrat malore të bashkive të Elbasanit, Librazhdit ...

Moti i keq, pezullohet mësimi në disa shkolla
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë me dije se pasojë e motit të keq disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa shkolla. Nga informacionet e ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 12:18
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë me dije se pasojë e motit të keq disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa shkolla. Nga informacionet e ...

Të bllokuar jo vetëm nga bora, por 3299 familje janë pa energji elektrike…
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...
Standard | 11-Jan-2019 10:45
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...

Bora deri në një metër mbyll 280 shkolla në Shqipëri
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se, nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së sotme, në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 15:52
Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se, nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së sotme, në zonat e thella malore ka rënë gjysmë metri ...

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. 3299 familje në fshatrat malore të bashkive të ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 10:04
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. 3299 familje në fshatrat malore të bashkive të ...

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...
Medial | 11-Jan-2019 09:55
Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të mbyllura në zona e thella. Gazetari i “BalkanWeb”, Fatmir Popja njofton se ...

Moti i keq, MAS njofton mbylljen e disa shkollave
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019, disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...
Top Channel | 10-Jan-2019 11:49
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019, disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë ...

8 mësuesë të bllokuar në shkollë në Dukagjin, apel për ndihmë: Dëbora 1 metër, s`kemi bukë
Reshjet e dendura të dëborës kanë ngujuar brenda ambienteve të shkollës së fshatit Shalë 8 mësuesë në Dukagjin. Njëri nga mësuesit, Kol Vladaj tha në një lidhje telefonike për Report Tv se shkolla rrezikon të shembet ...
Lajmi i Fundit | 10-Jan-2019 23:12
Reshjet e dendura të dëborës kanë ngujuar brenda ambienteve të shkollës së fshatit Shalë 8 mësuesë në Dukagjin. Njëri nga mësuesit, Kol Vladaj tha në një lidhje telefonike për Report Tv se shkolla rrezikon të shembet ...

Moti: Zjarrfikësja transporton fëmijën e sëmurë, pezullohet mësimi në 280 shkolla
Prej disa ditësh tashmë vendi është nën pushtetin e borës dhe motit të ftohtë, ndërsa disa fshatra mbeten të bllokuara, duke sjellë dhe rreziqe për jetën e personave që kanë probleme me shëndetin. Kështu së fundi ...
Mapo | 10-Jan-2019 11:49
Prej disa ditësh tashmë vendi është nën pushtetin e borës dhe motit të ftohtë, ndërsa disa fshatra mbeten të bllokuara, duke sjellë dhe rreziqe për jetën e personave që kanë probleme me shëndetin. Kështu së fundi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved