ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:20

Maratona në vendin më të ftohtë në botë, asnjë pjesëmarrës nuk arrin vijën e “finishit” për shkak të temperaturave të ulëta – minus 60 gradë celsius (Foto/Video)

Maratona në vendin më të ftohtë në botë, asnjë pjesëmarrës nuk arrin vijën e “finishit” për shkak të temperaturave të ulëta – minus 60 gradë celsius (Foto/Video)
Është testi përfundimtar për të gjithë adhuruesit e maratonës – gara në vendin më të ftohtë në botë. Asnjëri prej 16 pjesëmarrësve nuk ka arritur të arrij vijën e finishit, edhe pse fytyrën e kishin të mbuluar me kapela ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 22:36
Është testi përfundimtar për të gjithë adhuruesit e maratonës – gara në vendin më të ftohtë në botë. Asnjëri prej 16 pjesëmarrësve nuk ka arritur të arrij vijën e finishit, edhe pse fytyrën e kishin të mbuluar me kapela ...

Moti gjatë vikendit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se pas këtyre reshjeve të borës, të shtunën dhe të dielën, vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.
Kosova Press | 11-Jan-2019 16:26
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se pas këtyre reshjeve të borës, të shtunën dhe të dielën, vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Vikendi me vranësira dhe intervale të shkurta me diell
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas këtyre reshjeve të borës vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e ...
Arbresh | 11-Jan-2019 16:19
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas këtyre reshjeve të borës vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e ...

Vikendi me vranësira dhe intervale të shkurta me diell
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas këtyre reshjeve të borës vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 16:19
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas këtyre reshjeve të borës vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e ...

Nesër rikthehet dielli? Ja parashikimi për të shtunën
Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë me ...
Java News | 11-Jan-2019 14:35
Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë me ...

Në Mavrovë, bora ka arritur një metër
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ka rënë, në Mavrovë ...
Flaka | 11-Jan-2019 11:33
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ka rënë, në Mavrovë ...

Në Mavrovë 95, në Kodrën e Diellit 50 centimetra borë
Nga ora shtatë të mëngjesit sot janë matur trashësi më të mëdha të borës në Mavrovë, Pozharan dhe Kodrën e Diellit. Siç njoftojnë nga DPHM sot në mëngjes në Mavrovë janë matur 95 centimetra borë, 57 centimetra janë ...
Shenja | 11-Jan-2019 11:00
Nga ora shtatë të mëngjesit sot janë matur trashësi më të mëdha të borës në Mavrovë, Pozharan dhe Kodrën e Diellit. Siç njoftojnë nga DPHM sot në mëngjes në Mavrovë janë matur 95 centimetra borë, 57 centimetra janë ...

Në Mavrovë 95, në Kodrën e Diellit 50 centimetra borë
Nga ora shtatë të mëngjesit sot janë matur trashësi më të mëdha të borës në Mavrovë, Pozharan dhe Kodrën e Diellit. Siç njoftojnë nga EHM sot në mëngjes në Mavrovë janë matur 95 centimetra borë, 57 centimetra janë matur ...
Republika | 11-Jan-2019 10:45
Nga ora shtatë të mëngjesit sot janë matur trashësi më të mëdha të borës në Mavrovë, Pozharan dhe Kodrën e Diellit. Siç njoftojnë nga EHM sot në mëngjes në Mavrovë janë matur 95 centimetra borë, 57 centimetra janë matur ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...
Republika | 11-Jan-2019 10:44
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...

Në Mavrovë 95, në Kodrën e Diellit 50 centimetra borë
Nga ora shtatë të mëngjesit sot janë matur trashësi më të mëdha të borës në Mavrovë, Pozharan dhe Kodrën e Diellit. Siç njoftojnë nga EHM sot në mëngjes në Mavrovë janë matur 95 centimetra borë, 57 centimetra janë matur ...
Albportali | 11-Jan-2019 10:29
Nga ora shtatë të mëngjesit sot janë matur trashësi më të mëdha të borës në Mavrovë, Pozharan dhe Kodrën e Diellit. Siç njoftojnë nga EHM sot në mëngjes në Mavrovë janë matur 95 centimetra borë, 57 centimetra janë matur ...

Reshjet e borës/ Rama: Strukturat shtetërore angazhim maksimal
TIRANE Kryeministri Edi Rama ashtu si për çdo ditë ka publikuar mëngjesin e sotëm disa foto ku shihen punonjës të OSHEE në krye të detyrës, pavarësisht se punojnë në kushte ekstreme të motit. Rama theksoi se strukturat ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 09:06
TIRANE Kryeministri Edi Rama ashtu si për çdo ditë ka publikuar mëngjesin e sotëm disa foto ku shihen punonjës të OSHEE në krye të detyrës, pavarësisht se punojnë në kushte ekstreme të motit. Rama theksoi se strukturat ...

Në Mavrovë 95, në Kodrën e Diellit 50 centimetra borë
Nga ora shtatë të mëngjesit sot janë matur trashësi më të mëdha të borës në Mavrovë, Pozharan dhe Kodrën e Diellit. Siç njoftojnë nga EHM sot në mëngjes në Mavrovë janë matur 95 centimetra borë, 57 centimetra janë matur ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 09:13
Nga ora shtatë të mëngjesit sot janë matur trashësi më të mëdha të borës në Mavrovë, Pozharan dhe Kodrën e Diellit. Siç njoftojnë nga EHM sot në mëngjes në Mavrovë janë matur 95 centimetra borë, 57 centimetra janë matur ...

Në Mavrovë bora ka arritur një metër
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike në Maqedoni.
Kosova Press | 11-Jan-2019 09:51
Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike në Maqedoni.

Moti i keq, Rama: Situatë e vështirë, strukturat shtetërore angazhim maksimal!
Prej ditësh moti i keq dhe temperaturat e ulëta kanë përfshirë të gjithë vendin, duke sjellë edhe vështirësi në zona të shumta. Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga ndërhyrja në zonë e strukturave ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 09:37
Prej ditësh moti i keq dhe temperaturat e ulëta kanë përfshirë të gjithë vendin, duke sjellë edhe vështirësi në zona të shumta. Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga ndërhyrja në zonë e strukturave ...

Mos u gënjeni nga rritja e temperaturave
Shqipëria do të mbetet ende nën pushtetin e borës dhe temperaturave të ulta. Sinoptikanët e gazetës “Si” thonë se ajri i ftohtë me origjinë skandinave, nga veriu i Europës, që goditi Ballkanin dhe vendin tonë, do të ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 09:17
Shqipëria do të mbetet ende nën pushtetin e borës dhe temperaturave të ulta. Sinoptikanët e gazetës “Si” thonë se ajri i ftohtë me origjinë skandinave, nga veriu i Europës, që goditi Ballkanin dhe vendin tonë, do të ...

Moti për ditën e premte, 11 janar 2019!
Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 07:50
Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të ...

Moti sot
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...
IliriaNews | 11-Jan-2019 09:21
Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në pjesët tjera të vendit moti do të jetë me diell dhe vranësira. Temperatura ...

Në Mavrovë, bora ka arritur një metër
Shkup, 11 janar - Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 09:17
Shkup, 11 janar - Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron për ditën e sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Bora që në ditët e fundit në mënyrë intensive ...

Mos u gënjeni nga rritja e temperaturave, ja çdo të ndodhë nesër
Shqipëria do të mbetet ende nën pushtetin e borës dhe temperaturave të ulta. Sinoptikanët thonë se ajri i ftohtë me origjinë skandinave, nga veriu i Europës, që goditi Ballkanin dhe vendin tonë, do të vazhdojë të jetë ...
Telegraf | 10-Jan-2019 10:36
Shqipëria do të mbetet ende nën pushtetin e borës dhe temperaturave të ulta. Sinoptikanët thonë se ajri i ftohtë me origjinë skandinave, nga veriu i Europës, që goditi Ballkanin dhe vendin tonë, do të vazhdojë të jetë ...

Moti me reshje bore dhe shiu në Shqipëri
Moti për të premten në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh, me përjashtim të zonave malore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 08:33
Moti për të premten në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh, me përjashtim të zonave malore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved