ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 02:51

Juncker: Në luftën kundër korrupsionit kompromisi nuk ekziston

Juncker: Në luftën kundër korrupsionit kompromisi nuk ekziston
BE është krijuar me kompromis, por kur është fjala për sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupsioni, kompromiset nuk janë të mundshme, theksoi presidenti i Komisionit Europian Jean Claude Juncker, në fjalimin e tij ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 14:05
BE është krijuar me kompromis, por kur është fjala për sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupsioni, kompromiset nuk janë të mundshme, theksoi presidenti i Komisionit Europian Jean Claude Juncker, në fjalimin e tij ...

FËRKIMET/ Presidenca rumune e BE-së, Bukureshti mërzitet me Juncker
Zyrtarët rumunë, të përballur me kritika se qeveria e tyre nuk është e përgatitur për udhëheqjen e presidencës së radhës të Bashkimit Evropian, theksaun se ata janë të përgatitur mirë dhe se ndarjet e brendshme politike ...
Tesheshi | 11-Jan-2019 13:18
Zyrtarët rumunë, të përballur me kritika se qeveria e tyre nuk është e përgatitur për udhëheqjen e presidencës së radhës të Bashkimit Evropian, theksaun se ata janë të përgatitur mirë dhe se ndarjet e brendshme politike ...

Juncker: Në luftën kundër korrupsionit kompromisi nuk ekziston
BE është krijuar me kompromis, por kur është fjala për sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupsioni, kompromiset nuk janë të mundshme, theksoi presidenti i Komisionit Europian Jean Claude Juncker, në fjalimin e tij ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 12:42
BE është krijuar me kompromis, por kur është fjala për sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupsioni, kompromiset nuk janë të mundshme, theksoi presidenti i Komisionit Europian Jean Claude Juncker, në fjalimin e tij ...

Dancila: Rumania do të drejtojë BE-në me dinjitet
Rumania do e drejtojë Këshillin e BE-së me dinjitet, deklaroi kryeministrja rumune, Viorica Dancila. “Sot, rumunët janë të lumtur që mbajmë presidencën e Këshillit të BE-së, duke zënë vendin që meritojnë në Europë, ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 12:23
Rumania do e drejtojë Këshillin e BE-së me dinjitet, deklaroi kryeministrja rumune, Viorica Dancila. “Sot, rumunët janë të lumtur që mbajmë presidencën e Këshillit të BE-së, duke zënë vendin që meritojnë në Europë, ...

Rumania mori zyrtarisht kryesimin me Bashkimin Evropian
Rumania të enjten mori zyrtarisht kryesimin me Bashkimin Evropian (BE) nga Austria e cila kryesoi gjashtë muajt e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA). Ceremonia e marrjes së presidencës së BE-së, u mbajt në kryeqytetin ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 11:25
Rumania të enjten mori zyrtarisht kryesimin me Bashkimin Evropian (BE) nga Austria e cila kryesoi gjashtë muajt e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA). Ceremonia e marrjes së presidencës së BE-së, u mbajt në kryeqytetin ...

Rumania jep garanci për presidencën e BE-së
Ndarjet politike nuk do të minojnë presidencën gjashtë-mujore të BE-së, deklaruan zyrtarë të lartë nga Bukureshti, pasi Komisioni Evropian shprehu shqetësime rreth faktit nëse vendi ishte gati të udhëheqë bllokun deri ...
RTSH | 11-Jan-2019 11:17
Ndarjet politike nuk do të minojnë presidencën gjashtë-mujore të BE-së, deklaruan zyrtarë të lartë nga Bukureshti, pasi Komisioni Evropian shprehu shqetësime rreth faktit nëse vendi ishte gati të udhëheqë bllokun deri ...

Rumania mori zyrtarisht kryesimin me Bashkimin Evropian
Rumania të enjten mori zyrtarisht kryesimin me Bashkimin Evropian (BE) nga Austria e cila kryesoi gjashtë muajt e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA). Ceremonia e marrjes së presidencës së BE-së, u mbajt në kryeqytetin ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 11:11
Rumania të enjten mori zyrtarisht kryesimin me Bashkimin Evropian (BE) nga Austria e cila kryesoi gjashtë muajt e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA). Ceremonia e marrjes së presidencës së BE-së, u mbajt në kryeqytetin ...

Rumania merr zyrtarisht kryesimin e Bashkimit Evropian
Rumania të enjten mori zyrtarisht kryesimin me Bashkimin Evropian (BE) nga Austria e cila kryesoi gjashtë muajt e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA). Ceremonia e marrjes së presidencës së BE-së, u mbajt në kryeqytetin ...
Arbresh | 11-Jan-2019 10:37
Rumania të enjten mori zyrtarisht kryesimin me Bashkimin Evropian (BE) nga Austria e cila kryesoi gjashtë muajt e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA). Ceremonia e marrjes së presidencës së BE-së, u mbajt në kryeqytetin ...

Rumania jep garanci për presidencën e BE-së: Armiqësitë politike nuk do ta pengojnë
Ndarjet politike nuk do të minojnë presidencën gjashtë-mujore të BE-së, deklaruan të enjten zyrtarë të lartë nga Bukureshti, pasi Komisioni Evropian shprehu shqetësime rreth faktit nëse vendi ishte gati të udhëheqë ...
24 Ore | 11-Jan-2019 10:29
Ndarjet politike nuk do të minojnë presidencën gjashtë-mujore të BE-së, deklaruan të enjten zyrtarë të lartë nga Bukureshti, pasi Komisioni Evropian shprehu shqetësime rreth faktit nëse vendi ishte gati të udhëheqë ...

Rumania jep garanci për presidencën e BE-së: Armiqësitë politike nuk do ta pengojnë
Ndarjet politike nuk do të minojnë presidencën gjashtë-mujore të BE-së, deklaruan të enjten zyrtarë të lartë nga Bukureshti, pasi Komisioni Evropian shprehu shqetësime rreth faktit nëse vendi ishte gati të udhëheqë ...
Kosova Press | 11-Jan-2019 08:14
Ndarjet politike nuk do të minojnë presidencën gjashtë-mujore të BE-së, deklaruan të enjten zyrtarë të lartë nga Bukureshti, pasi Komisioni Evropian shprehu shqetësime rreth faktit nëse vendi ishte gati të udhëheqë ...

Rumania merr presidencën e BE-së: Armiqësitë politike nuk do ta pengojnë
Ndarjet politike nuk do të minojnë presidencën gjashtë-mujore të BE-së, deklaruan të enjten zyrtarë të lartë nga Bukureshti, pasi Komisioni Evropian shprehu shqetësime rreth faktit nëse vendi ishte gati të udhëheqë ...
Java News | 11-Jan-2019 07:50
Ndarjet politike nuk do të minojnë presidencën gjashtë-mujore të BE-së, deklaruan të enjten zyrtarë të lartë nga Bukureshti, pasi Komisioni Evropian shprehu shqetësime rreth faktit nëse vendi ishte gati të udhëheqë ...

Rumania jep garanci për presidencën e BE-së: Armiqësitë politike nuk do ta pengojnë
Në hapin e parë të tij në krye të Bashkimit Evropian, Rumania përballet me Brexit-in në mars, zgjedhjet e Parlamentit Europian në maj dhe bisedimet e ashpra mbi buxhetin e ardhshëm afatgjatë të unionit. Por vendi i dytë ...
Lajminet | 11-Jan-2019 07:48
Në hapin e parë të tij në krye të Bashkimit Evropian, Rumania përballet me Brexit-in në mars, zgjedhjet e Parlamentit Europian në maj dhe bisedimet e ashpra mbi buxhetin e ardhshëm afatgjatë të unionit. Por vendi i dytë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved