ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 23:36

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë Gent Cakajt, Meta kërkon hetim të DISK

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë Gent Cakajt, Meta kërkon hetim të DISK
Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen e një ...
Top Channel | 11-Jan-2019 12:57
Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen e një ...

Cakaj zv.ministër pa certifikatë sigurie, Meta: Të hetohet DSIK
TIRANE Presidenti Ilir Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kërkesa e Kreut të Shtetit vjen një ditë pas ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 12:27
TIRANE Presidenti Ilir Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kërkesa e Kreut të Shtetit vjen një ditë pas ...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor për veprimtarinë e DSIK
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatës e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 12:47
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatës e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...

Video/Zëdhënësi i Metës: Kandidati i Batonit që do ndryshonte kufijtë
TIRANE Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me debatin e linudr pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm. “Ja kandidati i Batonit në studion e ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 11:10
TIRANE Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me debatin e linudr pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm. “Ja kandidati i Batonit në studion e ...

Meta nuk ndalet: Komision hetimor për DSIK, pajisi Gent Cakajn me…
Presidenti Ilir Meta nuk ndalet. Një ditë pasi refuzoi emrin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm, ai kërkon edhe hetime. Në një letër dërguar drejtuesve të grupeve parlamentare dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Meta ...
Mapo | 11-Jan-2019 12:37
Presidenti Ilir Meta nuk ndalet. Një ditë pasi refuzoi emrin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm, ai kërkon edhe hetime. Në një letër dërguar drejtuesve të grupeve parlamentare dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Meta ...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor Parlamentar për veprimtarinë e DSIK
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kubendit Gramoz Ruçi për ngritjre një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 12:32
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kubendit Gramoz Ruçi për ngritjre një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...

Basha: Cakaj u certifikua brenda 24 orësh me urdhër të Ramës
TIRANE I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i sigurisë i ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 21:26
TIRANE I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i sigurisë i ...

‘Cakaj’/ Bylykbashi: Ramës i është prishur plani antishqiptar
TIRANE Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 21:06
TIRANE Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani ...

Vendi në kaos institucional
Presidenti Ilir Meta rrëzon kandidaturën e Genti Cakajt si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme. Tri motivet se përse kreu i shtetit refuzoi Cakajn, ku më kryesorja ishte se nuk ishte pajisur me certifikatë sigurie. ...
Mapo | 11-Jan-2019 09:03
Presidenti Ilir Meta rrëzon kandidaturën e Genti Cakajt si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme. Tri motivet se përse kreu i shtetit refuzoi Cakajn, ku më kryesorja ishte se nuk ishte pajisur me certifikatë sigurie. ...

I dha certifikatën e sigurisë për 24 orë Cakajt, paditet drejtori (EMRI)
Për këtë arsye, “Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë”, ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për shpërdorim të rëndë detyre për drejtori i DSIK Dorian Tola. Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 20:46
Për këtë arsye, “Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë”, ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për shpërdorim të rëndë detyre për drejtori i DSIK Dorian Tola. Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të ...

Meta në “sulm”, kërkon Komision Hetimor për zv/ministrin Gent Cakaj
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Në një letër drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 13:18
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Në një letër drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz ...

‘Cakaj’/ Bylykbashi: Ramës i është prishur plani antishqiptar
Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani në dëm ...
Mapo | 10-Jan-2019 21:25
Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani në dëm ...

Rasti i Gent Cakajt, Presidenti Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor Parlamentar për…
Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një letre drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit, i kërkon këtij të fundit ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar, për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për ...
Telegraf | 11-Jan-2019 12:32
Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një letre drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit, i kërkon këtij të fundit ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar, për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për ...

Deputeti i LSI: S’duam ministër që plotëson orekset seksuale të Ramës
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 19:26
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...

Zëdhënësi i Metës publikon videon: Kandidati i Batonit që do ndryshonte kufijtë
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me debatin e linudr pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm. “Ja kandidati i Batonit në studion e tij, i ...
Telegraf | 11-Jan-2019 11:13
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me debatin e linudr pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm. “Ja kandidati i Batonit në studion e tij, i ...

Baton Mafja dhe Shqipëria si një OJQ e tij
Argumentimi i Presidentit Meta: Deklaratat e Cakajt për kufijtë, me pasoja të paparashikueshme Presidenti Meta refuzon kandidaturën e Gent Cakës, nuk e dekreton si ministër i Jashtëm: Është i papërgjegjshëm dhe pa ...
Telegraf | 11-Jan-2019 08:40
Argumentimi i Presidentit Meta: Deklaratat e Cakajt për kufijtë, me pasoja të paparashikueshme Presidenti Meta refuzon kandidaturën e Gent Cakës, nuk e dekreton si ministër i Jashtëm: Është i papërgjegjshëm dhe pa ...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 20:08
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...

Shqipëria zhytet në në krizë kushtetuese
Kryeministri Edi Rama e konsideroi vendimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër “antikushtetues” dhe “të turpshëm”, ndërsa Shqipëria hyri në një qorrsokak kushtetues i cili për momentin nuk ...
Mapo | 10-Jan-2019 19:51
Kryeministri Edi Rama e konsideroi vendimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër “antikushtetues” dhe “të turpshëm”, ndërsa Shqipëria hyri në një qorrsokak kushtetues i cili për momentin nuk ...

Salianji: Vendimi i Metës për Gent Cakën është kushtetues
TIRANE Përmes një postimi në Facebook, deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta. Salianji shkruan se Rama dhe ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 18:31
TIRANE Përmes një postimi në Facebook, deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta. Salianji shkruan se Rama dhe ...

Mosdekretimi i Gent Cakaj, Zëri i Amerikës: Ja pse Presidenti e quajti të papranueshme kandidaturën
Zëri i Amerikës, në një shkrim të bërë publik shkruan se Presidenti Ilir Meta kishte dy argumente konkretë, mbi të cilët e quajti emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm si të papranueshëm “Kreu i ...
Mapo | 10-Jan-2019 19:23
Zëri i Amerikës, në një shkrim të bërë publik shkruan se Presidenti Ilir Meta kishte dy argumente konkretë, mbi të cilët e quajti emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm si të papranueshëm “Kreu i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved