ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:18

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 13:48
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...

Haradinaj: Marrëveshja Kosovë-Serbi, do të thotë njohje reciproke të dy shteteve
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar këtë të enjte me krerët e ekipit negociator të Kosovës, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pas vizitës që patën në Bruksel, ku u takuan me Përfaqësuesen e Lartë të ...
VizionPlus | 10-Jan-2019 20:55
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar këtë të enjte me krerët e ekipit negociator të Kosovës, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pas vizitës që patën në Bruksel, ku u takuan me Përfaqësuesen e Lartë të ...

Bllokohet dialogu Prishtinë – Beograd, BE sërish kërkesë publike për heqjen e taksës ndaj Serbisë
Dialogu ndërmjet presidentëve Hashim Thaçi e Aleksander Vuçiq nuk parashihet të vazhdojë në një të ardhme të afërt. Një vendim se kur mund të vazhdojnë bisedimet, duhet të merret nga Kosova dhe Serbia. Kështu ka thënë ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 12:18
Dialogu ndërmjet presidentëve Hashim Thaçi e Aleksander Vuçiq nuk parashihet të vazhdojë në një të ardhme të afërt. Një vendim se kur mund të vazhdojnë bisedimet, duhet të merret nga Kosova dhe Serbia. Kështu ka thënë ...

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja (Video)
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian dhe ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 22:47
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian dhe ...

Haradinaj për kërkesat e BE-së: Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet deri në njohje
”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës se si kanë ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 13:48
”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës se si kanë ...

Haradinaj: Nuk i nënshtrohemi Brukselit dhe Serbisë për heqjen e taksës
Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi.
Kosova Press | 11-Jan-2019 13:34
Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi.

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%
Prishtinë, 11 janar - Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 11:25
Prishtinë, 11 janar - Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të ...

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%
Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës, kanë bërë të ditur ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 11:06
Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës, kanë bërë të ditur ...

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%
Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës, kanë bërë të ditur ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 11:06
Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës, kanë bërë të ditur ...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës
Prishtinë, 11 janar - Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 09:59
Prishtinë, 11 janar - Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen ...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 08:33
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...

Bashkimi Evropian përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...
Arbresh | 11-Jan-2019 08:14
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...

Haradinaj sot mban mbledhjen e rregullt të Qeverisë, nuk i intereson çfarë thotë Johannes Hahn
Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrrur nga Kryeministri Ramush Haradinaj, njofton Klan Kosova. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. Ndonëse u tha dje që Bashkimi Europian pret këto ditë ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 08:14
Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrrur nga Kryeministri Ramush Haradinaj, njofton Klan Kosova. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. Ndonëse u tha dje që Bashkimi Europian pret këto ditë ...

Ekipi Negociator e informon Haradinajn për takimin e parë me Mogherinin
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim kryesuesit e Ekipit Negociator, Shpend Ahmetin dhe Fatmir Limajn. Shefi i ekzekutivit kosovar ka bërë të ditur se në këtë takim është informuar për vizitën ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 15:58
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim kryesuesit e Ekipit Negociator, Shpend Ahmetin dhe Fatmir Limajn. Shefi i ekzekutivit kosovar ka bërë të ditur se në këtë takim është informuar për vizitën ...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 08:14
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...
Zeri | 11-Jan-2019 07:52
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...

Taksa ndaj produkteve të Serbisë nuk duhet të largohet pavarësisht presioneve të BE-së
Vendosja e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovë për mallrat që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina para më shumë se një muaji ka dhënë efektet e veta. Përveç reagimeve të Serbisë, taksa ka ngjallur ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 14:15
Vendosja e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovë për mallrat që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina para më shumë se një muaji ka dhënë efektet e veta. Përveç reagimeve të Serbisë, taksa ka ngjallur ...

Kosova: Duhet një Gjykatë Speciale për Serbinë
Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel me Federica ...
Java News | 11-Jan-2019 07:42
Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel me Federica ...

A ka kërkuar Thaçi anulimin e taksës ndaj Serbisë, flet këshilltari i Haradinajt
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian dhe ...
Zeri | 10-Jan-2019 23:44
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian dhe ...

Cilat tema i ngriti në Bruksel Delegacioni Shtetëror, tregon Gashi
Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel me Federica ...
Arbresh | 10-Jan-2019 23:42
Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel me Federica ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved