ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:32

Refuzimi i Cakajt, Haradinaj refuzon të shprehet: Metën e kam mik

Refuzimi i Cakajt, Haradinaj refuzon të shprehet: Metën e kam mik
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 15:28
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...

“Metën e kam mik”, Haradinaj refuzon të shprehet për refuzimin e Cakajt…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...
Mapo | 11-Jan-2019 15:41
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, ...

“Cakaj”, Haradinaj: Nuk përzihem në emërimet e qeverisë shqiptare, Metën e kam mik por këto nuk janë tema që mund t’i komentoj
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk pranon të komentojë zhvillimet politike në Shqipëri, pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. I pyetur nga mediat në Kosovë, Haradinaj tha preferoi ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 15:06
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk pranon të komentojë zhvillimet politike në Shqipëri, pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. I pyetur nga mediat në Kosovë, Haradinaj tha preferoi ...

Ramush Haradinaj reagon për përplasjen ‘Cakaj’: Metën e kam shumë mik, por…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm, pavarësisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina. “Unë e dua ...
Telegraf | 11-Jan-2019 15:12
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm, pavarësisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina. “Unë e dua ...

Haradinaj nuk e komenton mosdekretimin e Cakajt
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovws, Ramush Haradinaj, nuk i ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë dhe as përplasjet që ka shkaktuar në Shqipëri propozimi e pastaj ...
Illyriapress | 11-Jan-2019 15:47
Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovws, Ramush Haradinaj, nuk i ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë dhe as përplasjet që ka shkaktuar në Shqipëri propozimi e pastaj ...

Mosdekretimi i Gent Cakajt, reagon Haradinaj: Metën e kam…!
Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë të ...
Java News | 11-Jan-2019 15:06
Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë të ...

Haradinaj nuk flet për mosdekretimin e Gent Cakajt, thotë se Metën e ka shumë mik
Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë të riun nga ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 14:31
Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë të riun nga ...

Haradinaj s’përzihet për Gent Cakajn, thotë se e ka shumë mik Ilir Metën
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.
Kosova Press | 11-Jan-2019 13:41
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.

Haradinaj: Qeveria do të ketë fokus ekonominë
Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar që të ketë fokusim më të madh në ekonomi, raporton Ekonomia Online. “Vitin e kaluar e kemi pas një vit të ndishëm, dhe këtë vit një fokusim më të madh ta bëjmë në ekonomi, ta ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 13:13
Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar që të ketë fokusim më të madh në ekonomi, raporton Ekonomia Online. “Vitin e kaluar e kemi pas një vit të ndishëm, dhe këtë vit një fokusim më të madh ta bëjmë në ekonomi, ta ...

Bejta emërohet anëtare e Kryesisë qendrore të AAK-së
Nënkryetarja e Degës së AAK-së në Prishtinë dhe asambleistja e Kuvendit Komunal, Fitnete Bejta është përzgjedhur anëtare e Kryesisë qendrore të kësaj partie. Në një publikim në rrjetin social “Facebook”, ajo bëri të ...
Zeri | 10-Jan-2019 21:10
Nënkryetarja e Degës së AAK-së në Prishtinë dhe asambleistja e Kuvendit Komunal, Fitnete Bejta është përzgjedhur anëtare e Kryesisë qendrore të kësaj partie. Në një publikim në rrjetin social “Facebook”, ajo bëri të ...

Haradinaj tregon pse nuk ka dhënë dorëheqje deputeti Blerim Kuçi
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...
Zhurnal | 10-Jan-2019 20:16
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...

Pse Blerim Kuçi nuk dha dorëheqje? Tregon Ramush Haradinaj
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka arsyetuar mos mbajtjen e premtimit nga deputeti Blerim Kuçi për dorëheqje, duke thënë se baza e partisë në Suharekë ka kërkuar që ai të mos jap dorëheqje, dhe se është ndjerë i ...
Medial | 10-Jan-2019 19:33
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka arsyetuar mos mbajtjen e premtimit nga deputeti Blerim Kuçi për dorëheqje, duke thënë se baza e partisë në Suharekë ka kërkuar që ai të mos jap dorëheqje, dhe se është ndjerë i ...

“Vendimi për Cakajn është çështje e institucioneve të Shqipërisë”
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për shef të diplomacisë shqiptare, nga ana e presidentit Ilir Meta, transmeton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 10-Jan-2019 19:26
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për shef të diplomacisë shqiptare, nga ana e presidentit Ilir Meta, transmeton Klan Kosova. ...

Reagon edhe Haradinaj për mosdekretimin e Cakajt nga Ilir Meta
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një konferencë për ...
Zeri | 10-Jan-2019 18:59
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një konferencë për ...

Haradinaj: 2019-ta do të jetë vit i ekonomisë
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se 2019-ta do të jetë vit i ekonomisë. “Viti 2018 u finalizua me sukses me përmbylljen e arkitekturës së sigurisë së Kosovës, që paraqet kulmin e shtëpisë sonë të përbashkët”. ...
Klan Kosova | 10-Jan-2019 18:59
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se 2019-ta do të jetë vit i ekonomisë. “Viti 2018 u finalizua me sukses me përmbylljen e arkitekturës së sigurisë së Kosovës, që paraqet kulmin e shtëpisë sonë të përbashkët”. ...

?Haradinaj refuzon kërkesën e Kuçit për dorëheqje nga posti i deputetit
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk ka aprovuar kërkesën e Blerim Kuçit, për dorëheqje nga posti i deputetit, i cili më 23 janar të vitit të kaluar kishte deklaruar se nëse deri në fund të vitit 2018 nuk bëhet ...
Kosova Press | 10-Jan-2019 18:37
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk ka aprovuar kërkesën e Blerim Kuçit, për dorëheqje nga posti i deputetit, i cili më 23 janar të vitit të kaluar kishte deklaruar se nëse deri në fund të vitit 2018 nuk bëhet ...

Përfundimisht, AAK nuk e aprovon dorëheqjen e Kuçit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...
Lajm Press | 10-Jan-2019 18:36
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...

Haradinaj tregon pse nuk ka dhënë dorëheqje deputeti Blerim Kuçi
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...
Zeri | 10-Jan-2019 18:34
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...

Përfundimisht, AAK nuk e aprovon dorëheqjen e Kuçit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 18:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi, ndërkohë që nuk ka dashur të komentojë dekretimin e Gent Cakaj për shef të diplomacisë shqiptare ...

Çfarë thotë Ramush Haradinaj për mosdekretimin e Gent Cakajt
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë së Punëve të ...
Gazeta Monitor | 10-Jan-2019 18:34
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë së Punëve të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved