ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 13:48
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit të Kosovës të mos ...

Haradinaj: Kosova nuk i nënshtrohet presionit të BE-së dhe Serbisë për taksën
Qëndrimi Bashkimit Evropian karshi kushtëzimit nga ana e Serbisë për të mos marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi, derisa të shfuqizohet taksa e Qeverisës 100 përqind për prodhimet e Serbisë, kryeministri Ramush ...
Kosova Press | 11-Jan-2019 14:57
Qëndrimi Bashkimit Evropian karshi kushtëzimit nga ana e Serbisë për të mos marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi, derisa të shfuqizohet taksa e Qeverisës 100 përqind për prodhimet e Serbisë, kryeministri Ramush ...

Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...
Gazeta Monitor | 11-Jan-2019 14:43
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...

Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 14:31
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...

Kryeministri Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...
Arbresh | 11-Jan-2019 14:25
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova akoma merr trupa ...

Qeveria do të diskutojë për taksën me Serbinë
Në mbledhjen e sotme të qeverisë u parapa të diskutohet edhe për masën doganore ndaj produkteve serbe dhe boshnjake që hyjnë në Kosovë. Megjithatë u vendos që të shtyhet për në mbledhjen e ardhshme Pika e diskutimit ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 14:13
Në mbledhjen e sotme të qeverisë u parapa të diskutohet edhe për masën doganore ndaj produkteve serbe dhe boshnjake që hyjnë në Kosovë. Megjithatë u vendos që të shtyhet për në mbledhjen e ardhshme Pika e diskutimit ...

“Sherr” ndërmjet ministrave për taksën
Qeveria e Kosovës ka shtyer për miratim shqyrtimin e propozim vendimit lidhur me mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga ...
Arbresh | 11-Jan-2019 14:12
Qeveria e Kosovës ka shtyer për miratim shqyrtimin e propozim vendimit lidhur me mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga ...

Haradinaj për kërkesat e BE-së: Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet deri në njohje
”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës se si kanë ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 13:48
”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës se si kanë ...

Bllokohet dialogu Prishtinë – Beograd, BE sërish kërkesë publike për heqjen e taksës ndaj Serbisë
Dialogu ndërmjet presidentëve Hashim Thaçi e Aleksander Vuçiq nuk parashihet të vazhdojë në një të ardhme të afërt. Një vendim se kur mund të vazhdojnë bisedimet, duhet të merret nga Kosova dhe Serbia. Kështu ka thënë ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 12:18
Dialogu ndërmjet presidentëve Hashim Thaçi e Aleksander Vuçiq nuk parashihet të vazhdojë në një të ardhme të afërt. Një vendim se kur mund të vazhdojnë bisedimet, duhet të merret nga Kosova dhe Serbia. Kështu ka thënë ...

Haradinaj: Nuk i nënshtrohemi Brukselit dhe Serbisë për heqjen e taksës
Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi.
Kosova Press | 11-Jan-2019 13:34
Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi.

Hamza e Tahiri përplasen për mallrat që kanë hyrë në Kosovë para vendosjes së taksës
Kryeministri Ramush Haradinaj tha sot se mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovia kanë mbetur ...
Zeri | 11-Jan-2019 13:27
Kryeministri Ramush Haradinaj tha sot se mallrat që kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës para vendosjes së masës prej 100% për produktet e importuara me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovia kanë mbetur ...

Haradinaj fton LDK-në dhe VV-në: Nuk duhet të dobësohet kombëtarja
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka komentuar qëndrimet e Serbisë karshi Kosovës, sa i përket taksës për mallrat serbe, raporton Ekonomia Online. Haradinaj thotë se edhe po të kthehen në qëndrimet të ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 13:27
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka komentuar qëndrimet e Serbisë karshi Kosovës, sa i përket taksës për mallrat serbe, raporton Ekonomia Online. Haradinaj thotë se edhe po të kthehen në qëndrimet të ...

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%
Prishtinë, 11 janar - Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 11:25
Prishtinë, 11 janar - Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të ...

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%
Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës, kanë bërë të ditur ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 11:06
Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës, kanë bërë të ditur ...

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja (Video)
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian dhe ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 22:47
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian dhe ...

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%
Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës, kanë bërë të ditur ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 11:06
Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës, kanë bërë të ditur ...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës
Prishtinë, 11 janar - Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 09:59
Prishtinë, 11 janar - Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen ...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 08:33
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...

Bashkimi Evropian përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...
Arbresh | 11-Jan-2019 08:14
Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj ...

Taksa ndaj produkteve të Serbisë nuk duhet të largohet pavarësisht presioneve të BE-së
Vendosja e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovë për mallrat që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina para më shumë se një muaji ka dhënë efektet e veta. Përveç reagimeve të Serbisë, taksa ka ngjallur ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 14:15
Vendosja e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovë për mallrat që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina para më shumë se një muaji ka dhënë efektet e veta. Përveç reagimeve të Serbisë, taksa ka ngjallur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved