ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:20

Franca dhe Gjermania bashkojnë forcat si një superfuqi e vetme

Franca dhe Gjermania bashkojnë forcat si një superfuqi e vetme
Franca dhe Gjermania do të krijojnë politika të përbashkëta për mbrojtjen, punët e jashtme dhe ekonominë, në një binjakëzim të paprecedentë, që shihet si prototipi për të ardhmen e BE’së. Angela Merkel dhe presidenti ...
Medial | 11-Jan-2019 23:39
Franca dhe Gjermania do të krijojnë politika të përbashkëta për mbrojtjen, punët e jashtme dhe ekonominë, në një binjakëzim të paprecedentë, që shihet si prototipi për të ardhmen e BE’së. Angela Merkel dhe presidenti ...

Franca dhe Gjermania bashkojnë forcat si një superfuqi e vetme
Franca dhe Gjermania do të krijojnë politika të përbashkëta për mbrojtjen, punët e jashtme dhe ekonominë, në një binjakëzim të paprecedentë, që shihet si prototipi për të ardhmen e BE’së. Angela Merkel dhe presidenti ...
Arbresh | 11-Jan-2019 22:41
Franca dhe Gjermania do të krijojnë politika të përbashkëta për mbrojtjen, punët e jashtme dhe ekonominë, në një binjakëzim të paprecedentë, që shihet si prototipi për të ardhmen e BE’së. Angela Merkel dhe presidenti ...

Franca dhe Gjermania bashkojnë forcat si një superfuqi e vetme
Angela Merkel dhe presidenti Makron priten të nënshkruajnë një marrëveshje për t’u hapur rrugë fqinjëve që të krijojnë një front të përbashkët diplomatik dhe të veprojnë bashkërisht në misionet paqeruajtëse. Qarqet ...
Lajminet | 11-Jan-2019 22:35
Angela Merkel dhe presidenti Makron priten të nënshkruajnë një marrëveshje për t’u hapur rrugë fqinjëve që të krijojnë një front të përbashkët diplomatik dhe të veprojnë bashkërisht në misionet paqeruajtëse. Qarqet ...

Franca dhe Gjermania bashkojnë forcat si një superfuqi e vetme
Franca dhe Gjermania do të krijojnë politika të përbashkëta për mbrojtjen, punët e jashtme dhe ekonominë, në një binjakëzim të paprecedentë, që shihet si prototipi për të ardhmen e BE-së. Angela Merkel dhe presidenti ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 22:13
Franca dhe Gjermania do të krijojnë politika të përbashkëta për mbrojtjen, punët e jashtme dhe ekonominë, në një binjakëzim të paprecedentë, që shihet si prototipi për të ardhmen e BE-së. Angela Merkel dhe presidenti ...

HISTORIKE/ Gjermani – Francë, marrëveshja e pritshme e dy ish-armiqve për sundimin e BE-së
Franca dhe Gjermania kanë rënë dakord për të zgjatur kontratën e pajtimit të pasluftës në vitin 1963, në një përpjekje për të treguar se boshti i Bashkimit Evropian mbetet i fortë në dritën e rritjes euro-skepticizmit ...
Tesheshi | 10-Jan-2019 13:19
Franca dhe Gjermania kanë rënë dakord për të zgjatur kontratën e pajtimit të pasluftës në vitin 1963, në një përpjekje për të treguar se boshti i Bashkimit Evropian mbetet i fortë në dritën e rritjes euro-skepticizmit ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved