ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 07:31

Eksportuesit: Qeveria të ndërhyjë për kursin e euros, të rimbursojë TVSH-në

Eksportuesit: Qeveria të ndërhyjë për kursin e euros, të rimbursojë TVSH-në
Euro ka pasur një përmirësim këtë javë, duke kapur kuotën 125.5 lekë të premten, por shoqatat e eksportuesve të bashkuara, fasonistë agropërpunes e bimë medicinale, kërkojnë ndërhyrjen e qeverisë për të stabilizuar ...
Top Channel | 11-Jan-2019 15:47
Euro ka pasur një përmirësim këtë javë, duke kapur kuotën 125.5 lekë të premten, por shoqatat e eksportuesve të bashkuara, fasonistë agropërpunes e bimë medicinale, kërkojnë ndërhyrjen e qeverisë për të stabilizuar ...

Nga “pikiata” drejt kulmit, forcohet euro me ikjen e emigrantëve
Euro vazhdon të forcohet në tregun vendas. Një euro është këmbyer sot me 124.98 lekë me rreth 0.73 pikë më shumë se një ditë më parë. Kjo është rritja ditore më e madhe që prej qershorit të 2018-s. Monedha e përbashkët ...
Gazeta Shqip | 10-Jan-2019 18:45
Euro vazhdon të forcohet në tregun vendas. Një euro është këmbyer sot me 124.98 lekë me rreth 0.73 pikë më shumë se një ditë më parë. Kjo është rritja ditore më e madhe që prej qershorit të 2018-s. Monedha e përbashkët ...

Zusi: Industria në kolaps për shkak të euros, vonesa edhe në rimbursim
Bizneset eksportuese ngrenë alarmin se rënia drastike e euros në kursin e këmbimit valutor po i falimenton. “Mbivleresimi i lekut kundrejt euros ka sjellë një humbje ekstreme për të gjitha ndërmarrjet tona. Të ardhurat ...
RTSH | 11-Jan-2019 13:34
Bizneset eksportuese ngrenë alarmin se rënia drastike e euros në kursin e këmbimit valutor po i falimenton. “Mbivleresimi i lekut kundrejt euros ka sjellë një humbje ekstreme për të gjitha ndërmarrjet tona. Të ardhurat ...

Euro ‘kërcen’ mbi 124 lekë, pritet normalizim pas 20 janarit
Euro ka vijuar rritjen e shpejtë edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 124.25 lekë, duke u rritur me 0.44 lekë në raport me ditën e mëparshme. Që nga data 27 ...
Telegraf | 10-Jan-2019 12:31
Euro ka vijuar rritjen e shpejtë edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 124.25 lekë, duke u rritur me 0.44 lekë në raport me ditën e mëparshme. Që nga data 27 ...

Valutat e huaja “shembin” Lekun – Euro arrin në 124.7 lekë, fuqizohen edhe Dollari e Paundi britanik
Monedha kombëtare, leku, e ka mbyllur javën tejet i zhvlerësuar nga monedhat kryesore ndërkombëtare. Euro ka shënuar një kthesë të madhe gjatë ditës së premte, duke u forcuar me plot 0.7 lekë për njësi kundrejt lekut. ...
ScanTv | 11-Jan-2019 10:15
Monedha kombëtare, leku, e ka mbyllur javën tejet i zhvlerësuar nga monedhat kryesore ndërkombëtare. Euro ka shënuar një kthesë të madhe gjatë ditës së premte, duke u forcuar me plot 0.7 lekë për njësi kundrejt lekut. ...

Euro shënon rritjen më të madhe që nga qershori, ja me sa Lek u këmbye sot
Euro ka shënuar rritjen më të madhe ditën e sotme në tregun e këmbimit valutor në tregun vendas dhe ka nisur të rritet pas një pikiate të ndjeshme. Një euro është këmbyer sot me 124.98 lekë me rreth 0.73 pikë më shumë ...
Koha Jone | 10-Jan-2019 15:14
Euro ka shënuar rritjen më të madhe ditën e sotme në tregun e këmbimit valutor në tregun vendas dhe ka nisur të rritet pas një pikiate të ndjeshme. Një euro është këmbyer sot me 124.98 lekë me rreth 0.73 pikë më shumë ...

Fuqizohet Euro, këmbehet me 124 lekë. Zhvlerësohen Sterlina e Dollari
Dita e enjte ka regjistruar luhatje të mëdha në shportën e monedha ndërkombëtare. Valuta e eurozonës, tashmë që prej fillimit të këtij viti vijon të zhvlerësojë valutën kombëtare, lekun. Euro është rritur sot me plot ...
Medial | 10-Jan-2019 12:39
Dita e enjte ka regjistruar luhatje të mëdha në shportën e monedha ndërkombëtare. Valuta e eurozonës, tashmë që prej fillimit të këtij viti vijon të zhvlerësojë valutën kombëtare, lekun. Euro është rritur sot me plot ...

8 janari pika e kthesës -Çfarë po ndodh me euron në Shqipëri? Pritshmëritë e 2019
Java e dytë e janarit ka nisur me një rikuperim të monedhës euro kundrejt lekut. Në ditët e para të vitit, monedha europiane nuk njohu ndonjë forcim të konsiderueshëm kundrejt lekut duke qendruar në vlera të ...
Lajm Press | 10-Jan-2019 12:33
Java e dytë e janarit ka nisur me një rikuperim të monedhës euro kundrejt lekut. Në ditët e para të vitit, monedha europiane nuk njohu ndonjë forcim të konsiderueshëm kundrejt lekut duke qendruar në vlera të ...

8 janari pika e kthesës -Çfarë po ndodh me euron në Shqipëri?
Java e dytë e janarit ka nisur me një rikuperim të monedhës euro kundrejt lekut, raporton SCAN . Në ditët e para të vitit, monedha europiane nuk njohu ndonjë forcim të konsiderueshëm kundrejt lekut duke qendruar në ...
Mapo | 10-Jan-2019 10:17
Java e dytë e janarit ka nisur me një rikuperim të monedhës euro kundrejt lekut, raporton SCAN . Në ditët e para të vitit, monedha europiane nuk njohu ndonjë forcim të konsiderueshëm kundrejt lekut duke qendruar në ...

8 janari pika e kthesës -Çfarë po ndodh me euron në Shqipëri? Pritshmëritë e 2019
Java e dytë e janarit ka nisur me një rikuperim të monedhës euro kundrejt lekut. Në ditët e para të vitit, monedha europiane nuk njohu ndonjë forcim të konsiderueshëm kundrejt lekut duke qendruar në vlera të ...
Koha Jone | 10-Jan-2019 12:19
Java e dytë e janarit ka nisur me një rikuperim të monedhës euro kundrejt lekut. Në ditët e para të vitit, monedha europiane nuk njohu ndonjë forcim të konsiderueshëm kundrejt lekut duke qendruar në vlera të ...

Fuqizohet Euro, këmbehet me 124 lekë. Zhvlerësohen Sterlina e Dollari
Dita e enjte ka regjistruar luhatje të mëdha në shportën e monedha ndërkombëtare. Valuta e eurozonës, tashmë që prej fillimit të këtij viti vijon të zhvlerësojë valutën kombëtare, lekun. Euro është rritur sot me plot ...
Java News | 10-Jan-2019 12:12
Dita e enjte ka regjistruar luhatje të mëdha në shportën e monedha ndërkombëtare. Valuta e eurozonës, tashmë që prej fillimit të këtij viti vijon të zhvlerësojë valutën kombëtare, lekun. Euro është rritur sot me plot ...

Euro me ecuri pozitive, këmbehet me 124 lekë
Dita e enjte ka regjistruar luhatje të mëdha në shportën e monedha ndërkombëtare. Valuta e eurozonës, tashmë që prej fillimit të këtij viti vijon të zhvlerësojë valutën kombëtare, lekun. Euro është rritur sot me plot ...
Gazeta Dita | 10-Jan-2019 12:04
Dita e enjte ka regjistruar luhatje të mëdha në shportën e monedha ndërkombëtare. Valuta e eurozonës, tashmë që prej fillimit të këtij viti vijon të zhvlerësojë valutën kombëtare, lekun. Euro është rritur sot me plot ...

8 janari pika e kthesës -Çfarë po ndodh me euron në Shqipëri? Pritshmëritë e 2019
Java e dytë e janarit ka nisur me një rikuperim të monedhës euro kundrejt lekut. Në ditët e para të vitit, monedha europiane nuk njohu ndonjë forcim të konsiderueshëm kundrejt lekut duke qendruar në vlera të ...
ScanTv | 10-Jan-2019 10:11
Java e dytë e janarit ka nisur me një rikuperim të monedhës euro kundrejt lekut. Në ditët e para të vitit, monedha europiane nuk njohu ndonjë forcim të konsiderueshëm kundrejt lekut duke qendruar në vlera të ...

Fuqizohet Euro, ngjitet në kuotën e 124 lekëve – Zhvlerësohen Sterlina e Dollari
Dita e enjte ka regjistruar luhatje të mëdha në shportën e monedha ndërkombëtare. Valuta e eurozonës, tashmë që prej fillimit të këtij viti vijon të zhvlerësojë valutën kombëtare, lekun. Euro është rritur sot me plot ...
ScanTv | 10-Jan-2019 09:57
Dita e enjte ka regjistruar luhatje të mëdha në shportën e monedha ndërkombëtare. Valuta e eurozonës, tashmë që prej fillimit të këtij viti vijon të zhvlerësojë valutën kombëtare, lekun. Euro është rritur sot me plot ...

Pas datës 20 janar pritet normalizimi i kursit të këmbimit të euros
Euro ka vijuar rritjen e shpejtë edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 124.25 lekë, duke u rritur me 0.44 lekë në raport me ditën e mëparshme. Që nga data 27 ...
Lapsi | 09-Jan-2019 16:47
Euro ka vijuar rritjen e shpejtë edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 124.25 lekë, duke u rritur me 0.44 lekë në raport me ditën e mëparshme. Që nga data 27 ...

Euro kërcen mbi 124 lekë, pritet normalizim pas kësaj date
Euro ka vijuar rritjen e shpejtë edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 124.25 lekë, duke u rritur me 0.44 lekë në raport me ditën e mëparshme. Që nga data 27 ...
Koha Jone | 09-Jan-2019 16:39
Euro ka vijuar rritjen e shpejtë edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 124.25 lekë, duke u rritur me 0.44 lekë në raport me ditën e mëparshme. Që nga data 27 ...

Zbulohet skema për “groposjen “ e euros. Treshja Rama-Ahmetaj-Sejko, pastrim miliardash…
Ministri i skemave të famshme iku me ceremoni, por duket se i ka përlyer të gjithë. E tillë është skema për “groposjen “ e euros ku duket se edhe kryeministri Edi Rama dhe Guvernatori i BSH Genti Sejko, kanë manipuluar ...
Standard | 09-Jan-2019 10:41
Ministri i skemave të famshme iku me ceremoni, por duket se i ka përlyer të gjithë. E tillë është skema për “groposjen “ e euros ku duket se edhe kryeministri Edi Rama dhe Guvernatori i BSH Genti Sejko, kanë manipuluar ...

Rikuperohet euro, nuk ndal rritjen – Dollari dhe Sterlina qëndrojnë në të njëjtat vlera
Monedha e përbashkët europiane me sa duket ka arritur të rikuperojë humbjet e pësuara prej disa javësh. Tashmë euro ka vijuar rritjen që prej fillimit të këtij viti. Monedha është forcuar me 0.2 lekë për njësi nga dita ...
ScanTv | 09-Jan-2019 10:12
Monedha e përbashkët europiane me sa duket ka arritur të rikuperojë humbjet e pësuara prej disa javësh. Tashmë euro ka vijuar rritjen që prej fillimit të këtij viti. Monedha është forcuar me 0.2 lekë për njësi nga dita ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved