ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 07:31

Vendi në kaos institucional

Vendi në kaos institucional
Presidenti Ilir Meta rrëzon kandidaturën e Genti Cakajt si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme. Tri motivet se përse kreu i shtetit refuzoi Cakajn, ku më kryesorja ishte se nuk ishte pajisur me certifikatë sigurie. ...
Mapo | 11-Jan-2019 09:03
Presidenti Ilir Meta rrëzon kandidaturën e Genti Cakajt si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme. Tri motivet se përse kreu i shtetit refuzoi Cakajn, ku më kryesorja ishte se nuk ishte pajisur me certifikatë sigurie. ...

“Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës”
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 21:59
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij ...

Detaje të tjera të takimit kokë më kokë Meta-Rama: Ndiq shembullin e Tsipras në Greqi, ministrin e Jashtëm bëje vetë
Vendimi i Presidentit, Ilir Meta, për të refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, ka ardhur pas takimit që kreu i shtetit zhvilloi një ditë më parë me Kryeministrin Edi Rama. Bënet e ditur se vendimin ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 23:42
Vendimi i Presidentit, Ilir Meta, për të refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, ka ardhur pas takimit që kreu i shtetit zhvilloi një ditë më parë me Kryeministrin Edi Rama. Bënet e ditur se vendimin ...

‘Cakaj’/ Bylykbashi: Ramës i është prishur plani antishqiptar
TIRANE Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 21:06
TIRANE Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani ...

Prapaskenat, drejtori i kabinetit të Metës: Presidenti i sugjeroi Kryeministrit ta bëjë Cakajn ministër Kulture
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij dhe deklaratat e tij pro ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 21:59
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij dhe deklaratat e tij pro ...

‘Cakaj’/ Bylykbashi: Ramës i është prishur plani antishqiptar
Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani në dëm ...
Mapo | 10-Jan-2019 21:25
Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani në dëm ...

Deputeti i LSI: S’duam ministër që plotëson orekset seksuale të Ramës
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 19:26
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...

Baton Mafja dhe Shqipëria si një OJQ e tij
Argumentimi i Presidentit Meta: Deklaratat e Cakajt për kufijtë, me pasoja të paparashikueshme Presidenti Meta refuzon kandidaturën e Gent Cakës, nuk e dekreton si ministër i Jashtëm: Është i papërgjegjshëm dhe pa ...
Telegraf | 11-Jan-2019 08:40
Argumentimi i Presidentit Meta: Deklaratat e Cakajt për kufijtë, me pasoja të paparashikueshme Presidenti Meta refuzon kandidaturën e Gent Cakës, nuk e dekreton si ministër i Jashtëm: Është i papërgjegjshëm dhe pa ...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 20:08
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...

Shefi i Kabinetit të Presidentit: Meta i propozoi Ramës ta bëjë Cakajn Ministër të Kulturës
Drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës, Arben Cici, gjatë një prononcimi në emisionin “Pressing” të televizionin “T7” ka folur në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin e ...
Telegraf | 10-Jan-2019 22:54
Drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës, Arben Cici, gjatë një prononcimi në emisionin “Pressing” të televizionin “T7” ka folur në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin e ...

‘Cakaj’/ Ngjela: Gjithë problemi është tek ndryshimi i kufijve
TIRANE I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, avokati Spartak Ngjela komentoi vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatin e shkaktuar. Ngjela tha se i gjithë ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 18:16
TIRANE I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, avokati Spartak Ngjela komentoi vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatin e shkaktuar. Ngjela tha se i gjithë ...

Shqipëria zhytet në në krizë kushtetuese
Kryeministri Edi Rama e konsideroi vendimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër “antikushtetues” dhe “të turpshëm”, ndërsa Shqipëria hyri në një qorrsokak kushtetues i cili për momentin nuk ...
Mapo | 10-Jan-2019 19:51
Kryeministri Edi Rama e konsideroi vendimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër “antikushtetues” dhe “të turpshëm”, ndërsa Shqipëria hyri në një qorrsokak kushtetues i cili për momentin nuk ...

Cici: Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij ...
Telegraf | 10-Jan-2019 22:01
Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij ...

‘Cakaj’/ Deputeti kosovar mesazh Metës: Ke bërë gjënë e duhur!
KOSOVE Naser Rugova, deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës shpreh mbështetjen e tij, ndaj Presidentit Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në faqen e tij ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 17:44
KOSOVE Naser Rugova, deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës shpreh mbështetjen e tij, ndaj Presidentit Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në faqen e tij ...

Oerd Bylykbashi: Caka ministër kundër interesit kombëtar
Deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi është shprehur se propozimi i Ramës për emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm, nuk është në interes kombëtar. Sipas tij, Shqipëria nuk e ka luksin që të përfaqësohet ...
Telegraf | 10-Jan-2019 20:58
Deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi është shprehur se propozimi i Ramës për emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm, nuk është në interes kombëtar. Sipas tij, Shqipëria nuk e ka luksin që të përfaqësohet ...

Deklarata e Gent Cakajt për ndryshimin e kufijve në Ballkan, për të cilën supozohet se presidenti Meta nuk e dekretoi (Video)
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor në një emision televiziv, “supozohet” se ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 14:26
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor në një emision televiziv, “supozohet” se ...

“Cakaj”, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka “trazuar ujërat” në politikën shqiptare duke futur në “luftë” Kryeministrin Edi Rama me Presidentin ilir Meta, por edhe “repartet” respektive. Në krahun e Ramës janë ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 11:56
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka “trazuar ujërat” në politikën shqiptare duke futur në “luftë” Kryeministrin Edi Rama me Presidentin ilir Meta, por edhe “repartet” respektive. Në krahun e Ramës janë ...

‘Cakaj’/ Analisti nga Kosova: Baton Haxhiu, këlyshi i Stanishiçit
TIRANE Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatit të krijuar. Baton Haxhiu i dërguar letër ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 17:41
TIRANE Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatit të krijuar. Baton Haxhiu i dërguar letër ...

Braimllari: Nuk na duhet një Ministër që plotëson orekset seksuale të Edi Ramës
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar propzimin e Edi Ramës, Gent Cakaj, për Ministër të Jashtëm dhe kryeministri nuk e priti mirë duke reaguar në Twitter, ku e quan turp. Ja statusi i plotë i Brahimllarit Edi Rama me ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:41
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar propzimin e Edi Ramës, Gent Cakaj, për Ministër të Jashtëm dhe kryeministri nuk e priti mirë duke reaguar në Twitter, ku e quan turp. Ja statusi i plotë i Brahimllarit Edi Rama me ...

‘Cakaj’/ Deputeti kosovar, Naser Rugova mesazh Metës: Ke bërë gjënë e duhur!
Naser Rugova, deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës shpreh mbështetjen e tij, ndaj Presidentit Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në faqen e tij të ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:04
Naser Rugova, deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës shpreh mbështetjen e tij, ndaj Presidentit Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në faqen e tij të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved