ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 06:19

‘Cakaj’/ Bylykbashi: Ramës i është prishur plani antishqiptar

‘Cakaj’/ Bylykbashi: Ramës i është prishur plani antishqiptar
TIRANE Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 21:06
TIRANE Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani ...

‘Cakaj’/ Bylykbashi: Ramës i është prishur plani antishqiptar
Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani në dëm ...
Mapo | 10-Jan-2019 21:25
Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm nga Presidenti, Ilir Meta. Bylykbashi u shpreh se me këtë mosdekretim, kryeministrit Edi Rama i është prishur plani në dëm ...

Deputeti i LSI: S’duam ministër që plotëson orekset seksuale të Ramës
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 19:26
Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm. Përmes një ...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 20:08
Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e Jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer Tiranën ...

Shqipëria zhytet në në krizë kushtetuese
Kryeministri Edi Rama e konsideroi vendimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër “antikushtetues” dhe “të turpshëm”, ndërsa Shqipëria hyri në një qorrsokak kushtetues i cili për momentin nuk ...
Mapo | 10-Jan-2019 19:51
Kryeministri Edi Rama e konsideroi vendimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër “antikushtetues” dhe “të turpshëm”, ndërsa Shqipëria hyri në një qorrsokak kushtetues i cili për momentin nuk ...

‘Cakaj’/ Deputeti kosovar mesazh Metës: Ke bërë gjënë e duhur!
KOSOVE Naser Rugova, deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës shpreh mbështetjen e tij, ndaj Presidentit Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në faqen e tij ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 17:44
KOSOVE Naser Rugova, deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës shpreh mbështetjen e tij, ndaj Presidentit Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në faqen e tij ...

‘Cakaj’/ Analisti nga Kosova: Baton Haxhiu, këlyshi i Stanishiçit
TIRANE Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatit të krijuar. Baton Haxhiu i dërguar letër ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 17:41
TIRANE Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatit të krijuar. Baton Haxhiu i dërguar letër ...

Oerd Bylykbashi: Caka ministër kundër interesit kombëtar
Deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi është shprehur se propozimi i Ramës për emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm, nuk është në interes kombëtar. Sipas tij, Shqipëria nuk e ka luksin që të përfaqësohet ...
Telegraf | 10-Jan-2019 20:58
Deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi është shprehur se propozimi i Ramës për emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm, nuk është në interes kombëtar. Sipas tij, Shqipëria nuk e ka luksin që të përfaqësohet ...

‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys Mërtiri ...
Mapo | 10-Jan-2019 17:26
Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys Mërtiri ...

Mosdekretimi i Gent Cakaj, Mediu: Vendimi i Metës në përputhje me Kushtetutën
Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane shprehet se Meta ka vepruar në përputhje me Kushtetutën, pasi ka bërë të gjitha verifikimet për kandidaturën e Cakajt. Ai u shpreh se është hera e parë që një president rrëzon ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:55
Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane shprehet se Meta ka vepruar në përputhje me Kushtetutën, pasi ka bërë të gjitha verifikimet për kandidaturën e Cakajt. Ai u shpreh se është hera e parë që një president rrëzon ...

‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë
TIRANE Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys ...
BalkanWeb | 10-Jan-2019 16:59
TIRANE Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook, Ergys ...

Braimllari: Nuk na duhet një Ministër që plotëson orekset seksuale të Edi Ramës
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar propzimin e Edi Ramës, Gent Cakaj, për Ministër të Jashtëm dhe kryeministri nuk e priti mirë duke reaguar në Twitter, ku e quan turp. Ja statusi i plotë i Brahimllarit Edi Rama me ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:41
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar propzimin e Edi Ramës, Gent Cakaj, për Ministër të Jashtëm dhe kryeministri nuk e priti mirë duke reaguar në Twitter, ku e quan turp. Ja statusi i plotë i Brahimllarit Edi Rama me ...

Elona Guri: Mos dekretimi i Gent Cakaj, vendim patriotik për tu vlerësuar i Presidentit Meta
Elona Guri ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Rama dhe Baton Haxhiut, duke i cilësuar këta të fundit si zëdhënësa të miellit të Kolumbisë dhe Serbisë. Guri ka shkruar se të dy duan të shpërbëjnë kufinjtë për ti ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:08
Elona Guri ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Rama dhe Baton Haxhiut, duke i cilësuar këta të fundit si zëdhënësa të miellit të Kolumbisë dhe Serbisë. Guri ka shkruar se të dy duan të shpërbëjnë kufinjtë për ti ...

‘Cakaj’/ Deputeti kosovar, Naser Rugova mesazh Metës: Ke bërë gjënë e duhur!
Naser Rugova, deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës shpreh mbështetjen e tij, ndaj Presidentit Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në faqen e tij të ...
Telegraf | 10-Jan-2019 18:04
Naser Rugova, deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës shpreh mbështetjen e tij, ndaj Presidentit Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në faqen e tij të ...

Nis ‘lufta’ e ‘meme-ve’ për Ramën dhe Batonin
Rrjetet sociale “masakrojnë” Ramën. Reagimi i kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin për emërimin e Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm po bëhet virale në rrjet. ...
Telegraf | 10-Jan-2019 17:53
Rrjetet sociale “masakrojnë” Ramën. Reagimi i kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin për emërimin e Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm po bëhet virale në rrjet. ...

Deklarata e Gent Cakajt për ndryshimin e kufijve në Ballkan, për të cilën supozohet se presidenti Meta nuk e dekretoi (Video)
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor në një emision televiziv, “supozohet” se ...
Telegrafi | 11-Jan-2019 14:26
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor në një emision televiziv, “supozohet” se ...

“Cakaj”, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka “trazuar ujërat” në politikën shqiptare duke futur në “luftë” Kryeministrin Edi Rama me Presidentin ilir Meta, por edhe “repartet” respektive. Në krahun e Ramës janë ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 11:56
Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka “trazuar ujërat” në politikën shqiptare duke futur në “luftë” Kryeministrin Edi Rama me Presidentin ilir Meta, por edhe “repartet” respektive. Në krahun e Ramës janë ...

“Diplomacia”, Rama-Metës: Po merresh me fjalë si “Babalja”. Me qyqarë e kadrinj po mbron Kosovën nga një shqiptar i Kosovës, pupupu
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi presidenti Ilir Meta shkroi në Twitter për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm. Sipas kryeministrit Edi Rama, presidenti i Republikës ka shkelur Kushtetutën ...
GazetaTema | 10-Jan-2019 17:03
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi presidenti Ilir Meta shkroi në Twitter për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm. Sipas kryeministrit Edi Rama, presidenti i Republikës ka shkelur Kushtetutën ...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm.
Top Channel | 10-Jan-2019 16:44
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm.

“Shperthen” Krasniqi: Asgje e mire nuk vjen nga Baton Haxhiu, kelyshi i Stanishiqit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar kosovarin Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Arsye të mos-dekretimit, Meta përmend deklaratat e Cakajt dhënë në një intervistë televizive ...
Telegraf | 10-Jan-2019 17:32
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar kosovarin Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Arsye të mos-dekretimit, Meta përmend deklaratat e Cakajt dhënë në një intervistë televizive ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved