ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:28

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës
Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe viktima. Dëbora e dendur ka sjellë kaos në disa pjesë të Europës, kryesisht në ...
Lajminet | 11-Jan-2019 23:48
Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe viktima. Dëbora e dendur ka sjellë kaos në disa pjesë të Europës, kryesisht në ...

Bora gjunjëzon gjysmën e Europës
Dëbora e dendur ka sjellë kaos në disa pjesë të Europës, kryesisht në Gjermani dhe Suedi, ku rrugë të shumta janë bllokuar, shërbimet hekurudhore pezulluar dhe shkollat janë mbyllur. Operatorë të Kryqit të Kuq u erdhën ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 23:46
Dëbora e dendur ka sjellë kaos në disa pjesë të Europës, kryesisht në Gjermani dhe Suedi, ku rrugë të shumta janë bllokuar, shërbimet hekurudhore pezulluar dhe shkollat janë mbyllur. Operatorë të Kryqit të Kuq u erdhën ...

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës
Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe viktima. Dëbora e ...
Arbresh | 11-Jan-2019 23:46
Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe viktima. Dëbora e ...

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës
Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe viktima. Dëbora e ...
ABCNews | 11-Jan-2019 22:44
Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe viktima. Dëbora e ...

Acari përfshin Europën, 17 të vdekur, dëbora bllokon rrugët dhe trenat, mbyllen shkollat
Dëbora e dendur solli kaos në pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke lënë rrugët të bllokuara, trenat ndaluan dhe shkollat ??u mbyllën. Kryqi i Kuq gjerman ka ofruar ndihmë për vozitësit e bllokuar në një ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 16:19
Dëbora e dendur solli kaos në pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke lënë rrugët të bllokuara, trenat ndaluan dhe shkollat ??u mbyllën. Kryqi i Kuq gjerman ka ofruar ndihmë për vozitësit e bllokuar në një ...

Bora vazhdon të mbajë Evropën të bllokuar
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë edhe të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor, si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 15:14
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë edhe të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor, si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë ...

Bora bllokon një pjesë të Evropës
Dëbora e madhe që ka rënë ka sjellë kaos në disa pjesë të Gjermanisë e Suedisë duke i lënë rrugët e bllokuara, ndalimin e trenave e mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq ka ndihmuar shoferët e bllokuar në një autostradë në ...
Arbresh | 11-Jan-2019 15:12
Dëbora e madhe që ka rënë ka sjellë kaos në disa pjesë të Gjermanisë e Suedisë duke i lënë rrugët e bllokuara, ndalimin e trenave e mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq ka ndihmuar shoferët e bllokuar në një autostradë në ...

Bora bllokon Evropën
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë në ...
Medial | 11-Jan-2019 14:58
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë në ...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës
Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin gjerman të ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 14:35
Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin gjerman të ...

Dëbora zbardh Evropën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi
Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve, të bllokuar ...
Arbresh | 11-Jan-2019 14:30
Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve, të bllokuar ...

Paralizohet Europa
Moti i keq dhe reshjet e dendura të borës kanë paralizuar Europën. Shumë shtete ndodhen në kaos për shkak të rrugëve të bllokuara. Në Gjermani dhe Suedi shumë shkolla janë mbyllur, shërbimi hekurudhor është pezulluar ...
TV Klan | 11-Jan-2019 13:55
Moti i keq dhe reshjet e dendura të borës kanë paralizuar Europën. Shumë shtete ndodhen në kaos për shkak të rrugëve të bllokuara. Në Gjermani dhe Suedi shumë shkolla janë mbyllur, shërbimi hekurudhor është pezulluar ...

Bora bllokon Evropën
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë në ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 14:26
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë në ...

Dëbora zbardh Europën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi
Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve, të bllokuar ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 14:26
Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve, të bllokuar ...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës
Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin gjerman të ...
Shenja | 11-Jan-2019 14:19
Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin gjerman të ...

Bora bllokon Evropën
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave.
Kosova Press | 11-Jan-2019 13:47
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave.

Humb jetën 16 vjeçari australian si pasojë e një orteku bore
Një djalë 16-vjeçar australian ka vdekur si pasojë e një orteku në Austri, thanë policia lokale. Djali po skijonte me prindërit e tij dhe vëllain 14 vjeç në St Anton am Arlberg, Austri perëndimore, të mërkurën, kur ai ...
Arbresh | 10-Jan-2019 23:54
Një djalë 16-vjeçar australian ka vdekur si pasojë e një orteku në Austri, thanë policia lokale. Djali po skijonte me prindërit e tij dhe vëllain 14 vjeç në St Anton am Arlberg, Austri perëndimore, të mërkurën, kur ai ...

Bora vazhdon të krijojë probleme në Austri dhe Gjermani
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton AA. Policia austriake njoftoi të enjten se një 16 ...
Shenja | 10-Jan-2019 22:50
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton AA. Policia austriake njoftoi të enjten se një 16 ...

Evropa në alarm, bora po i “varros” rrugët, kaosi gjithnjë më i madh – ka edhe viktima (Foto)
Kaosi i shkaktuar nga bora është thelluar edhe më tej, me qindra njerëz të bllokuar, pasi rrugët janë “varrosur” nga orteqet. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, gjendja më alarmante thuhet të jetë në Gjermani ...
Lajm Press | 10-Jan-2019 16:52
Kaosi i shkaktuar nga bora është thelluar edhe më tej, me qindra njerëz të bllokuar, pasi rrugët janë “varrosur” nga orteqet. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, gjendja më alarmante thuhet të jetë në Gjermani ...

Evropa përfshihet nga acari
Kaosi i borës të Evropës është thelluar dhe më tepër ditëve të fundit dhe duket se kjo gjendje do të vazhdojë. Orteqe të shumta kanë përfshirë shtetet e Evropës dhe raportohet të ketë njerëz të bllokuar. Gjendje më e ...
Medial | 10-Jan-2019 16:15
Kaosi i borës të Evropës është thelluar dhe më tepër ditëve të fundit dhe duket se kjo gjendje do të vazhdojë. Orteqe të shumta kanë përfshirë shtetet e Evropës dhe raportohet të ketë njerëz të bllokuar. Gjendje më e ...

Bora vazhdon të krijojë probleme në Austri dhe Gjermani
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton Anadolu Agency (AA). Policia austriake njoftoi të ...
Gazeta Monitor | 10-Jan-2019 14:52
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton Anadolu Agency (AA). Policia austriake njoftoi të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved