ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 07:55

Meta kërkoi hetim për rastin Cakaj, reagon DSIK sqaron procedurën

Meta kërkoi hetim për rastin Cakaj, reagon DSIK sqaron procedurën
Pak pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci dhe krerëve të grupeve parlamentare, në të cilën kërkonte ngritjen e një Komisioni Hetimor parlamentar për të hetuar punën e ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 15:42
Pak pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci dhe krerëve të grupeve parlamentare, në të cilën kërkonte ngritjen e një Komisioni Hetimor parlamentar për të hetuar punën e ...

Qeverisja e “Milladinëve”
Shqiptarët duhet të shprehin mirënjohjen për Presidentin Ilir Meta, i cili tregoi mirënjohje dhe vlerat e një shtetari dinjitoz e të përgjegjshëm, duke ndaluar një “kamikaz politik” të dëmtoj çështjen shqiptare. Zoti ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 15:13
Shqiptarët duhet të shprehin mirënjohjen për Presidentin Ilir Meta, i cili tregoi mirënjohje dhe vlerat e një shtetari dinjitoz e të përgjegjshëm, duke ndaluar një “kamikaz politik” të dëmtoj çështjen shqiptare. Zoti ...

Kom. Hetimor për DSIK, Basha: Të gjithë në sitë duke nisur nga Rama
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 14:36
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...

“Po ndodh ajo që paralajmëroi Basha”, PD: Hetim ndaj Cakajt, ka rrezikuar sigurinë kombëtare dhe të NATO-s
Partia Demokrati përmes një deklarate për mediat është shprehur se kreu i kësaj Partie Lulzim Basha e ka paralajmëruar më parë hetimin nga DSIK për zv.Ministrin e Jashtëm. Sipas kësaj deklarate, Basha ka konfirmuar ...
Telegraf | 11-Jan-2019 15:33
Partia Demokrati përmes një deklarate për mediat është shprehur se kreu i kësaj Partie Lulzim Basha e ka paralajmëruar më parë hetimin nga DSIK për zv.Ministrin e Jashtëm. Sipas kësaj deklarate, Basha ka konfirmuar ...

Kom. Hetimor për DSIK, Basha: Të gjithë në sitë duke nisur nga Rama
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...
Telegraf | 11-Jan-2019 15:12
Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar në të gjitha ...

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë Gent Cakajt, Meta kërkon hetim të DISK
Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen e një ...
Top Channel | 11-Jan-2019 12:57
Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen e një ...

Përplasja me studentët, Basha paralajmëron Ramën për pasoja!
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama të mos përpiqet të pushtojë hapësirën akademike sepse do të ketë pasoja sipas tij.
Top Channel | 11-Jan-2019 12:49
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama të mos përpiqet të pushtojë hapësirën akademike sepse do të ketë pasoja sipas tij.

Debati për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Çertifikatën e mori sipas ligjit, ai është i parrezikshëm
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar thotë se Gent Cakaj është pajisur me çertifikatë sigurie në përputhje të plotë me kërkesat e legjislacionit në fuqi. DSIK sqaron procedurën për paisjen me ...
Lapsi | 11-Jan-2019 15:48
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar thotë se Gent Cakaj është pajisur me çertifikatë sigurie në përputhje të plotë me kërkesat e legjislacionit në fuqi. DSIK sqaron procedurën për paisjen me ...

Meta në “sulm”, kërkon Komision Hetimor për zv/ministrin Gent Cakaj
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Në një letër drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz ...
VizionPlus | 11-Jan-2019 13:18
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Në një letër drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz ...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor për veprimtarinë e DSIK
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatës e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 12:47
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatës e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...

Meta nuk ndalet: Komision hetimor për DSIK, pajisi Gent Cakajn me…
Presidenti Ilir Meta nuk ndalet. Një ditë pasi refuzoi emrin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm, ai kërkon edhe hetime. Në një letër dërguar drejtuesve të grupeve parlamentare dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Meta ...
Mapo | 11-Jan-2019 12:37
Presidenti Ilir Meta nuk ndalet. Një ditë pasi refuzoi emrin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm, ai kërkon edhe hetime. Në një letër dërguar drejtuesve të grupeve parlamentare dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Meta ...

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 13:56
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të ...

Reagon DSIK: Cakaj, i pajisur me certifikatën e sigurisë konform ligjit
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar ka reaguar publikisht në lidhje me akuzat e fundit nga presidenti Meta për procedurat e ndjekura nga ky institucion për pajisjen e Gent Cakaj me certifikatën e ...
Gazeta Dita | 11-Jan-2019 15:41
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar ka reaguar publikisht në lidhje me akuzat e fundit nga presidenti Meta për procedurat e ndjekura nga ky institucion për pajisjen e Gent Cakaj me certifikatën e ...

Certifikata e sigurisë së Cakajt, DSIK: Verifikuam! Është i parrezikshëm
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar ka reaguar lidhur me certefikatën e sigurisë të ministrit të propozuar të Jashtëm Gent Cakaj. Sipas DSIK, pajisja e tij me certefikatë është në përputhje me ligjin ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 15:34
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar ka reaguar lidhur me certefikatën e sigurisë të ministrit të propozuar të Jashtëm Gent Cakaj. Sipas DSIK, pajisja e tij me certefikatë është në përputhje me ligjin ...

Certifikata e sigurisë, DSIK i përgjigjet Metës: Cakajt iu dha përparësi sipas ligjit
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar i është përgjigjur sot dyshimeve të Presidentit Ilir Meta, sa i përket pajisjes së Gentian Cakajt me certifikatën e sigurisë. Pak orë pasi kreu i Shtetit kërkoi ...
Java News | 11-Jan-2019 15:34
Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar i është përgjigjur sot dyshimeve të Presidentit Ilir Meta, sa i përket pajisjes së Gentian Cakajt me certifikatën e sigurisë. Pak orë pasi kreu i Shtetit kërkoi ...

“Cakaj”, Ish-Ministri Demiraj: Kjo është Qeverisja e “Milladinëve”. Mirënjohje Presidentit
Nga Dritan Demiraj Shqiptarët duhet të shprehin mirënjohjen për Presidentin Ilir Meta, i cili tregoi mirënjohje dhe vlerat e një shtetari dinjitoz e të përgjegjshëm, duke ndaluar një “kamikaz politik” të dëmtoj çështjen ...
Koha Jone | 11-Jan-2019 15:34
Nga Dritan Demiraj Shqiptarët duhet të shprehin mirënjohjen për Presidentin Ilir Meta, i cili tregoi mirënjohje dhe vlerat e një shtetari dinjitoz e të përgjegjshëm, duke ndaluar një “kamikaz politik” të dëmtoj çështjen ...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor Parlamentar për veprimtarinë e DSIK
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kubendit Gramoz Ruçi për ngritjre një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 12:32
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kubendit Gramoz Ruçi për ngritjre një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për zv/ministrin e Jashtëm, Gent ...

Cakaj zv.ministër pa certifikatë sigurie, Meta: Të hetohet DSIK
TIRANE Presidenti Ilir Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kërkesa e Kreut të Shtetit vjen një ditë pas ...
BalkanWeb | 11-Jan-2019 12:27
TIRANE Presidenti Ilir Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kërkesa e Kreut të Shtetit vjen një ditë pas ...

Meta: Cakaj nuk kishte çertifikatë sigurie, kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK), transmeton Klan Kosova. Kjo kërkesë e Metës vjen ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 15:20
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK), transmeton Klan Kosova. Kjo kërkesë e Metës vjen ...

Meta, në mbrojtje të refuzimit të Cakajt: hetim, si u pajis me certifikatë sigurie
Si për t’i dhënë dhe më shumë legjitimitet refuzimit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta ka kërkuar një hetim parlamentar ndaj Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar – DSIK, për ...
Tesheshi | 11-Jan-2019 15:20
Si për t’i dhënë dhe më shumë legjitimitet refuzimit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta ka kërkuar një hetim parlamentar ndaj Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar – DSIK, për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved