ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/03/2019 07:09

Bora vazhdon të mbajë Evropën të bllokuar

Bora vazhdon të mbajë Evropën të bllokuar
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë edhe të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor, si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 15:14
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë edhe të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor, si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë ...

Bora bllokon një pjesë të Evropës
Dëbora e madhe që ka rënë ka sjellë kaos në disa pjesë të Gjermanisë e Suedisë duke i lënë rrugët e bllokuara, ndalimin e trenave e mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq ka ndihmuar shoferët e bllokuar në një autostradë në ...
Arbresh | 11-Jan-2019 15:12
Dëbora e madhe që ka rënë ka sjellë kaos në disa pjesë të Gjermanisë e Suedisë duke i lënë rrugët e bllokuara, ndalimin e trenave e mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq ka ndihmuar shoferët e bllokuar në një autostradë në ...

Bora bllokon Evropën
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë në ...
Medial | 11-Jan-2019 14:58
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë në ...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës
Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin gjerman të ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 14:35
Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin gjerman të ...

Dëbora zbardh Evropën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi
Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve, të bllokuar ...
Arbresh | 11-Jan-2019 14:30
Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve, të bllokuar ...

Bora bllokon Evropën
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë në ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 14:26
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq u ka dalë në ...

Dëbora zbardh Europën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi
Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve, të bllokuar ...
Alsat-M | 11-Jan-2019 14:26
Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve, të bllokuar ...

Paralizohet Europa
Moti i keq dhe reshjet e dendura të borës kanë paralizuar Europën. Shumë shtete ndodhen në kaos për shkak të rrugëve të bllokuara. Në Gjermani dhe Suedi shumë shkolla janë mbyllur, shërbimi hekurudhor është pezulluar ...
TV Klan | 11-Jan-2019 13:55
Moti i keq dhe reshjet e dendura të borës kanë paralizuar Europën. Shumë shtete ndodhen në kaos për shkak të rrugëve të bllokuara. Në Gjermani dhe Suedi shumë shkolla janë mbyllur, shërbimi hekurudhor është pezulluar ...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës
Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin gjerman të ...
Shenja | 11-Jan-2019 14:19
Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin gjerman të ...

Bora bllokon Evropën
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave.
Kosova Press | 11-Jan-2019 13:47
Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave.

Humb jetën 16 vjeçari australian si pasojë e një orteku bore
Një djalë 16-vjeçar australian ka vdekur si pasojë e një orteku në Austri, thanë policia lokale. Djali po skijonte me prindërit e tij dhe vëllain 14 vjeç në St Anton am Arlberg, Austri perëndimore, të mërkurën, kur ai ...
Arbresh | 10-Jan-2019 23:54
Një djalë 16-vjeçar australian ka vdekur si pasojë e një orteku në Austri, thanë policia lokale. Djali po skijonte me prindërit e tij dhe vëllain 14 vjeç në St Anton am Arlberg, Austri perëndimore, të mërkurën, kur ai ...

Bora vazhdon të krijojë probleme në Austri dhe Gjermani
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton AA. Policia austriake njoftoi të enjten se një 16 ...
Shenja | 10-Jan-2019 22:50
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton AA. Policia austriake njoftoi të enjten se një 16 ...

Bora vazhdon të krijojë probleme në Austri dhe Gjermani
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton Anadolu Agency (AA). Policia austriake njoftoi të ...
Gazeta Monitor | 10-Jan-2019 14:52
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton Anadolu Agency (AA). Policia austriake njoftoi të ...

Bora vazhdon të krijojë probleme në Austri dhe Gjermani
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton Anadolu Agency (AA). Policia austriake njoftoi të ...
Arbresh | 10-Jan-2019 14:30
Në disa pjesë të Austrisë dhe Gjermanisë jugore vazhdon të bie borë e fuqishme, ndërsa disa vende janë shkëputur. Moti i keq pritet deri të premten në mëngjes, raporton Anadolu Agency (AA). Policia austriake njoftoi të ...

Stuhi bore në Evropë, Austria e ngujuar në borë
Vjenë, 9 janar – Të gjitha shërbimet shpëtimtare, zjarrfikësit, ushtria dhe shërbimet komunale për pastrim të rrugëve tashmë disa ditë janë në luftë konstante kundër fryjave deri tani më të mëdha të borës në pjesën më ...
Koha.mk | 09-Jan-2019 09:34
Vjenë, 9 janar – Të gjitha shërbimet shpëtimtare, zjarrfikësit, ushtria dhe shërbimet komunale për pastrim të rrugëve tashmë disa ditë janë në luftë konstante kundër fryjave deri tani më të mëdha të borës në pjesën më ...

Bora alarmon Gjermaninë dhe Austrinë, qytetarët sigurojnë ushqim, ujë dhe barna të mjaftueshme
Sasia e madhe e botës që është duke rënë tash e disa ditë ka krijuar kaos në Austri dhe në Bavari të Gjermanisë, kurse deri më tani janë regjistruar 13 persona që kanë humbur jetën nga moti i ligë. Meteorologët ...
EkonomiaOnline | 09-Jan-2019 08:16
Sasia e madhe e botës që është duke rënë tash e disa ditë ka krijuar kaos në Austri dhe në Bavari të Gjermanisë, kurse deri më tani janë regjistruar 13 persona që kanë humbur jetën nga moti i ligë. Meteorologët ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved