ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 08:53

?Drejtori i Bordit të “Trepçës”: Është e pamundur rritja e pagave prej 20%

?Drejtori i Bordit të “Trepçës”: Është e pamundur rritja e pagave prej 20%
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve. “Ftojmë ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 21:46
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve. “Ftojmë ...

Agim Bahtiri të hënën jep detaje nga peticioni për bashkimin e Mitrovicës
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thirrur konferencë për media në lidhje me peticionin e iniciuar për bashkimin e qytetit të Mitrovicës. Nga zyra e Agim Bahtirit kanë bërë me dije se kjo konferencë është ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 11:32
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thirrur konferencë për media në lidhje me peticionin e iniciuar për bashkimin e qytetit të Mitrovicës. Nga zyra e Agim Bahtirit kanë bërë me dije se kjo konferencë është ...

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, fton punëtorët t’i kthehen punës
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se “për ti hapur rrugë zhvillimit të ndërmarrjes është zbatimi në plotni i Ligjit për Trepçën”. Ardian Syla ka theksuar po ashtu se “humbjet të cilat janë duke u ...
Medial | 10-Jan-2019 22:41
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se “për ti hapur rrugë zhvillimit të ndërmarrjes është zbatimi në plotni i Ligjit për Trepçën”. Ardian Syla ka theksuar po ashtu se “humbjet të cilat janë duke u ...

Drejtori i Bordit të “Trepçës”: Është e pamundur ngritja e pagave
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve. Më ...
Klan Kosova | 10-Jan-2019 22:07
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve. Më ...

Minatorët e Trepçës në ditën e gjashtë të grevës
Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara. Minatorët janë duke kërkuar rritjen e pagave për ...
TV Klan | 10-Jan-2019 14:44
Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara. Minatorët janë duke kërkuar rritjen e pagave për ...

?Drejtori i Bordit të “Trepçës”: Është e pamundur ngritja e pagave
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve.
Kosova Press | 10-Jan-2019 21:25
Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve.

Cila është zgjidhja e vetme për Trepçën? -Flet kryesuesi i Bordit të kësaj ndërmarrjeje
Ka disa ditë që minatorët e kombinatiti “Trepça”, këtij kombinati kanë hyrë në grevë të përgjithshme, duke kërkuar rritjen e pagave për 20 për qind, shkarkimin e Bordit të këtij kombinati, ndalimin e punësimit të stafit ...
Gazeta Monitor | 10-Jan-2019 20:08
Ka disa ditë që minatorët e kombinatiti “Trepça”, këtij kombinati kanë hyrë në grevë të përgjithshme, duke kërkuar rritjen e pagave për 20 për qind, shkarkimin e Bordit të këtij kombinati, ndalimin e punësimit të stafit ...

S’ka marrëveshje me minatorët e “Trepçës”, vazhdon greva
Qeveria e Kosovës nuk ka arritur marrëveshje me minatorët e kombinatit metalurgjik “Trepça”, për plotësimin e kërkesave të tyre dhe ndërprerjen e grevës. Ka pesë ditë që minatorët e këtij kombinati kanë hyrë në grevë ...
Monitor | 10-Jan-2019 11:07
Qeveria e Kosovës nuk ka arritur marrëveshje me minatorët e kombinatit metalurgjik “Trepça”, për plotësimin e kërkesave të tyre dhe ndërprerjen e grevës. Ka pesë ditë që minatorët e këtij kombinati kanë hyrë në grevë ...

Ardian Syla – Minatorëve: Ndërpriteni grevë, rritja e pagave është e pamundur
Kryesuesi i Bordit Mbikëqyrës të “Trepça, Sh. A.”, Ardian Syla u ka kërkuar punëtorëve të kësaj ndërmarrje ta ndërprerësin grevën sepse dëmet e shkaktuara janë të mëdha. Syla përmes një postimi në facebook ka shkruar se ...
Arbresh | 10-Jan-2019 19:41
Kryesuesi i Bordit Mbikëqyrës të “Trepça, Sh. A.”, Ardian Syla u ka kërkuar punëtorëve të kësaj ndërmarrje ta ndërprerësin grevën sepse dëmet e shkaktuara janë të mëdha. Syla përmes një postimi në facebook ka shkruar se ...

Agim Bahtiri i pezullon raportet me AKR-në e Pacollit
Zëvendëspresidenti i AKR-së dhe Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, i ka ngrirë raportet me partinë e tij për shkak të pakënaqësive me zhvillimet e brendshme. Bahtiri këtë e ka konfirmuar në një prononcim të ...
Zeri | 10-Jan-2019 14:08
Zëvendëspresidenti i AKR-së dhe Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, i ka ngrirë raportet me partinë e tij për shkak të pakënaqësive me zhvillimet e brendshme. Bahtiri këtë e ka konfirmuar në një prononcim të ...

Minatorët e 'Trepçës' reduktojnë kërkesat
Minatorët e “Trepçës” kanë vazhduar grevën e tyre të nisur më 3 janar edhe të mërkurën, por nga katër kërkesat që paraprakisht kishin paraqitur për t’u plotësuar insistojnë në dy prej tyre që të plotësohen menjëherë: ...
Zeri | 10-Jan-2019 08:47
Minatorët e “Trepçës” kanë vazhduar grevën e tyre të nisur më 3 janar edhe të mërkurën, por nga katër kërkesat që paraprakisht kishin paraqitur për t’u plotësuar insistojnë në dy prej tyre që të plotësohen menjëherë: ...

U.d. i menaxherit të Trepçës: Mbrapa grevës së minatorëve qëndrojnë rryma politike
Ushtruesi i detyrës së menaxherit të Trepçës, Xhevdet Tahiri, ka thënë se greva e punëtorëve të Trepçës po ndikohet nga rryma politike dhe ka për qëllim dëmtimin e ndërmarrjes. Tahiri përmes një postimi në facebook ka ...
Arbresh | 09-Jan-2019 18:16
Ushtruesi i detyrës së menaxherit të Trepçës, Xhevdet Tahiri, ka thënë se greva e punëtorëve të Trepçës po ndikohet nga rryma politike dhe ka për qëllim dëmtimin e ndërmarrjes. Tahiri përmes një postimi në facebook ka ...

Qeveria nuk rritë, sikur vetës, pagat e minatorëve me taksa të qytetarëve
Kanë kaluar më shumë se dy orë bisedime por prape se prape minatorët e “Trepçës”, nuk kanë arritur të gjejnë pajtueshmëri me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka , gjatë ditës se sotme . Kryetari i Sindikatës ...
Arbresh | 09-Jan-2019 16:05
Kanë kaluar më shumë se dy orë bisedime por prape se prape minatorët e “Trepçës”, nuk kanë arritur të gjejnë pajtueshmëri me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka , gjatë ditës se sotme . Kryetari i Sindikatës ...

Bahtiri dhe Lluka vizitojnë minatorët e Stantërgut, që kanë hyrë në grevë të përgjithshme
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim pune ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, me të cilin ka biseduar më gjerësisht lidhur me gjendjen aktuale të grevës së ...
Klan Kosova | 09-Jan-2019 16:05
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim pune ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, me të cilin ka biseduar më gjerësisht lidhur me gjendjen aktuale të grevës së ...

Bahtiri dhe Lluka vizitojnë minatorët grevistë, nuk premtojnë zgjidhje
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim pune ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, me të cilin ka biseduar më gjerësisht lidhur me gjendjen aktuale të grevës së minatorëve si ...
Lajm Press | 09-Jan-2019 15:52
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim pune ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, me të cilin ka biseduar më gjerësisht lidhur me gjendjen aktuale të grevës së minatorëve si ...

Bahtiri dhe Lluka vizitojnë minatorët grevistë, nuk premtojnë zgjidhje
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim pune ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, me të cilin ka biseduar më gjerësisht lidhur me gjendjen aktuale të grevës së minatorëve si ...
Arbresh | 09-Jan-2019 15:21
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim pune ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, me të cilin ka biseduar më gjerësisht lidhur me gjendjen aktuale të grevës së minatorëve si ...

Lluka: Nuk ka rritje të pagave për minatorët e “Trepçës”
Prishtinë, 9 janar 2019 – Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Vladrin Lluka, ka zhvilluar një takim me minatorët e kombinatit “Trepça”, të cilët gjenden në grevë. Lluka u ka kërkuar minatorëve që ta ...
Illyriapress | 09-Jan-2019 15:13
Prishtinë, 9 janar 2019 – Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Vladrin Lluka, ka zhvilluar një takim me minatorët e kombinatit “Trepça”, të cilët gjenden në grevë. Lluka u ka kërkuar minatorëve që ta ...

Minatorët e Novobërdës në grevë: Kërcënojnë se do ngujohen në minierë
Punëtorët e minierës së Novobërdës janë në grevë tash e një javë. Njëjtë sikur me ata të Trepçës, edhe për këta arsyet e grevës janë pakënaqësitë ndaj institucioneve shtetërore. Minatori Muhamet Makolli, tregoi për ...
Arbresh | 09-Jan-2019 14:47
Punëtorët e minierës së Novobërdës janë në grevë tash e një javë. Njëjtë sikur me ata të Trepçës, edhe për këta arsyet e grevës janë pakënaqësitë ndaj institucioneve shtetërore. Minatori Muhamet Makolli, tregoi për ...

Minatorët e Novobërdës në grevë: Kërcënojnë se do ngujohen në minierë
Punëtorët e minierës së Novobërdës janë në grevë tash e një javë. Njëjtë sikur me ata të Trepçës, edhe për këta arsyet e grevës janë pakënaqësitë ndaj institucioneve shtetërore. Minatori Muhamet Makolli, tregoi për ...
Zeri | 09-Jan-2019 14:16
Punëtorët e minierës së Novobërdës janë në grevë tash e një javë. Njëjtë sikur me ata të Trepçës, edhe për këta arsyet e grevës janë pakënaqësitë ndaj institucioneve shtetërore. Minatori Muhamet Makolli, tregoi për ...

Lluka: Nuk ka rritje të pagave për minatorët e Trepçës
Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Vladrin Lluka ka zhvilluar një takim me minatorët e kombinatit “Trepça”, të cilët po vazhdojnë grevën. Lluka u ka kërkuar minatorëve të ndërpresin grevën duke ua ...
Arbresh | 09-Jan-2019 14:07
Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Vladrin Lluka ka zhvilluar një takim me minatorët e kombinatit “Trepça”, të cilët po vazhdojnë grevën. Lluka u ka kërkuar minatorëve të ndërpresin grevën duke ua ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved