ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/01/2019 04:36

Afron votimi për Brexit, Britania në ethe

Afron votimi për Brexit, Britania në ethe
Afrimi i datës së votimit për Brexit ka futur në ethe mbarë Britaninë. Në një lëvizje të fundit, ministrat rebelë të kabinetit të Theresa May i kanë kërkuar asaj të shtyjë datën e daljes nga BE-ja, duke paralajmëruar se ...
ABCNews | 11-Jan-2019 23:08
Afrimi i datës së votimit për Brexit ka futur në ethe mbarë Britaninë. Në një lëvizje të fundit, ministrat rebelë të kabinetit të Theresa May i kanë kërkuar asaj të shtyjë datën e daljes nga BE-ja, duke paralajmëruar se ...

BE-ja gati ta sqarojë marrëveshjen për Brexit-in, por jo ta rinegociojë atë
Bashkimi Europian është gati t’i sqarojë Londrës marrëveshjen e arritur me Qeverinë e kryeministres Theresa May, por jo që ta rinegociojë atë. Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka bërë këto komente ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 17:12
Bashkimi Europian është gati t’i sqarojë Londrës marrëveshjen e arritur me Qeverinë e kryeministres Theresa May, por jo që ta rinegociojë atë. Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka bërë këto komente ...

BE-ja gati ta sqarojë marrëveshjen për Brexit-in, por jo ta rinegociojë atë
Bashkimi Europian është gati t’i sqarojë Londrës marrëveshjen e arritur me Qeverinë e kryeministres Theresa May, por jo që ta rinegociojë atë. Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka bërë këto komente ...
Medial | 11-Jan-2019 17:12
Bashkimi Europian është gati t’i sqarojë Londrës marrëveshjen e arritur me Qeverinë e kryeministres Theresa May, por jo që ta rinegociojë atë. Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka bërë këto komente ...

BE-ja gati ta sqarojë marrëveshjen për Brexit-in, por jo ta rinegociojë atë
Bashkimi Europian është gati t’i sqarojë Londrës marrëveshjen e arritur me Qeverinë e kryeministres Theresa May, por jo që ta rinegociojë atë. Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka bërë këto komente ...
Klan Kosova | 11-Jan-2019 16:52
Bashkimi Europian është gati t’i sqarojë Londrës marrëveshjen e arritur me Qeverinë e kryeministres Theresa May, por jo që ta rinegociojë atë. Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka bërë këto komente ...

“Brexit”, ministri i Jashtëm britanik: Mund të anulohet dhe të mbetemi në BE
Një refuzim i marrëveshjes së Theresa May për largimin nga Bashkimi Euopian nga deputetët mund të çojë në “paralizën e Brexit” dhe të ndalojë Mbretërinë e Bashkuar që të dalë nga unioni. Kjo është deklarata bombastike e ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 16:51
Një refuzim i marrëveshjes së Theresa May për largimin nga Bashkimi Euopian nga deputetët mund të çojë në “paralizën e Brexit” dhe të ndalojë Mbretërinë e Bashkuar që të dalë nga unioni. Kjo është deklarata bombastike e ...

Sekretari i Jashtëm britanik: “Brexit” mund të anulohet
Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces, nëse ...
Mapo | 11-Jan-2019 16:44
Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces, nëse ...

“Bota është kundër Brexit-it pa marrëveshje”
“E gjithë bota” do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Evropian, tha kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe. Në një konferencë për media në Londër, së bashku me kryeministren britanike, Theresa May, ...
GazetaTema | 11-Jan-2019 13:18
“E gjithë bota” do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Evropian, tha kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe. Në një konferencë për media në Londër, së bashku me kryeministren britanike, Theresa May, ...

Sekretari i Jashtëm britanik: “Brexit” mund të anulohet
Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces. Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ...
Arbresh | 11-Jan-2019 16:38
Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces. Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ...

Sekretari i Jashtëm britanik: “Brexit” mund të anulohet
Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces. Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 16:35
Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces. Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ...

Sekretari i Jashtëm britanik: “Brexit” mund të anulohet
Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces, nëse ...
Lajminet | 11-Jan-2019 15:26
Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces, nëse ...

Pas daljes nga BE-ja, Britania gjen mbështetje te Japonia
Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe deklaroi se e gjithë bota do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Europian. Në një konferencë për mediat në Londër, së bashku me kryeministren britanike Theresa ...
Gazeta Shqip | 11-Jan-2019 12:58
Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe deklaroi se e gjithë bota do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Europian. Në një konferencë për mediat në Londër, së bashku me kryeministren britanike Theresa ...

Sekretari i Jashtëm britanik: “Brexit” mund të anulohet!
Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces, nëse ...
Java News | 11-Jan-2019 15:13
Në atë që është cilësuar si ndërhyrja më e fortë deri më tani, nga një ministër i kabinetit në procesin e “Brexit”-it, ministri i Jashtëm Jeremy Hunt ka paralajmëruar se “Brexit” mund të anulohet si proces, nëse ...

Londra paralajmëron për dështim të mundshëm të Brekzitit
Londër, 11 janar – Deputetët britanikë, të cilët planifikojnë të mos e mbështesin Marrëveshjen për Brekzitin, që para dy muajve e arritën Qeveria britanike dhe Brukseli, rrezikojnë të shkaktojnë bllokim të Britanisë së ...
Koha.mk | 11-Jan-2019 13:48
Londër, 11 janar – Deputetët britanikë, të cilët planifikojnë të mos e mbështesin Marrëveshjen për Brekzitin, që para dy muajve e arritën Qeveria britanike dhe Brukseli, rrezikojnë të shkaktojnë bllokim të Britanisë së ...

Bota “është kundër Brexit-it pa marrëveshje”
“E gjithë bota” do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Evropian, tha kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe. Në një konferencë për media në Londër, së bashku me kryeministren britanike, Theresa May, ...
Lajm Press | 11-Jan-2019 10:05
“E gjithë bota” do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Evropian, tha kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe. Në një konferencë për media në Londër, së bashku me kryeministren britanike, Theresa May, ...

Bota nuk e do Brexit-in pa marrëveshje
Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe tha të enjten se bota nuk donte të shihte një Brexit të çrregullt dhe se ai mbështet plotësisht marrëveshjen e tërheqjes së Kryeministres britanike Theresa May, nga Bashkimi Evropian, ...
Zhurnal | 11-Jan-2019 10:04
Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe tha të enjten se bota nuk donte të shihte një Brexit të çrregullt dhe se ai mbështet plotësisht marrëveshjen e tërheqjes së Kryeministres britanike Theresa May, nga Bashkimi Evropian, ...

Parlamenti britanik miraton amendamentin për “Planin B”
Ligjvënësit britanikë po ia vështirësojnë terrenin kryeministres Theresa May në prag të votimit final për marrëveshjen e Brexit. Të enjten anëtarët e Dhomës së Përfaqësuesve miratuan një amendament që i hap rrugën një ...
ABCNews | 09-Jan-2019 18:54
Ligjvënësit britanikë po ia vështirësojnë terrenin kryeministres Theresa May në prag të votimit final për marrëveshjen e Brexit. Të enjten anëtarët e Dhomës së Përfaqësuesve miratuan një amendament që i hap rrugën një ...

Bota nuk e do Brexit-in pa marrëveshje
Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe tha të enjten se bota nuk donte të shihte një Brexit të çrregullt dhe se ai mbështet plotësisht marrëveshjen e tërheqjes së Kryeministres britanike Theresa May, nga Bashkimi Evropian, ...
EkonomiaOnline | 11-Jan-2019 08:33
Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe tha të enjten se bota nuk donte të shihte një Brexit të çrregullt dhe se ai mbështet plotësisht marrëveshjen e tërheqjes së Kryeministres britanike Theresa May, nga Bashkimi Evropian, ...

Kryeministri japonez takon May-n: Bota nuk e do Brexit-in pa marrëveshje
Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe tha të enjten se bota nuk donte të shihte një Brexit të çrregullt dhe se ai mbështet plotësisht marrëveshjen e tërheqjes së Kryeministres britanike Theresa May, nga Bashkimi Evropian, ...
Medial | 11-Jan-2019 07:12
Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe tha të enjten se bota nuk donte të shihte një Brexit të çrregullt dhe se ai mbështet plotësisht marrëveshjen e tërheqjes së Kryeministres britanike Theresa May, nga Bashkimi Evropian, ...

Bota “është kundër Brexit-it pa marrëveshje”
Në një konferencë për media në Londër, së bashku me kryeministren britanike, Theresa May, Abe shprehu mbështetjen e tij “të plotë” për marrëveshjen për Brexit. Marrëveshja është negociuar nga May dhe do të votohet në ...
Lajminet | 10-Jan-2019 23:40
Në një konferencë për media në Londër, së bashku me kryeministren britanike, Theresa May, Abe shprehu mbështetjen e tij “të plotë” për marrëveshjen për Brexit. Marrëveshja është negociuar nga May dhe do të votohet në ...

Abe: Bota “është kundër Brexit-it pa marrëveshje”
“E gjithë bota” do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Evropian, tha kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe. Në një konferencë për media në Londër, së bashku me kryeministren britanike, Theresa May, ...
Koha.mk | 10-Jan-2019 22:15
“E gjithë bota” do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Evropian, tha kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe. Në një konferencë për media në Londër, së bashku me kryeministren britanike, Theresa May, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved