ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2019 07:47

BBC: Shqiptarët dhe serbët nuk pinë kafe në të njëjtat bare

BBC: Shqiptarët dhe serbët nuk pinë kafe në të njëjtat bare
Ideja për shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës ka marrë vëmendje të gjerë ndërkombëtare. Por, sot në një artikull BBC përshkruan situatën e vështirë në të cilën bashkëjetojnë serbët dhe shqiptarë në Luginën ...
ABCNews | 10-Jan-2019 14:30
Ideja për shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës ka marrë vëmendje të gjerë ndërkombëtare. Por, sot në një artikull BBC përshkruan situatën e vështirë në të cilën bashkëjetojnë serbët dhe shqiptarë në Luginën ...

BBC: Ndarjet janë të dukshme, shqiptarët e serbët pinë kafe bashkë në Bujanovc vetëm kur bëjnë biznes (Foto)
Është etnia juaj ajo që përcakton se ku pini kafe në qytetin serb të Bujanovcit, afër kufirit me Kosovën. Kështu e fillon shkrimin mediumi prestigjioz BBC, në një reportazh të bërë në qytetin e Bujanovcit, në të cilin ...
Telegrafi | 10-Jan-2019 12:57
Është etnia juaj ajo që përcakton se ku pini kafe në qytetin serb të Bujanovcit, afër kufirit me Kosovën. Kështu e fillon shkrimin mediumi prestigjioz BBC, në një reportazh të bërë në qytetin e Bujanovcit, në të cilin ...

BBC: Shqiptarë e serbë pinë kafe bashkë në Bujanovc, vetëm kur bëjnë biznes
Është etnia e individit që përcakton se ku pi kafe në qytetëzën serbe të Bujanovcit, afër kufirit me Kosovën, shkruan BBC. “Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njëjtat lokale”, thotë Valon Arifi, i etnisë ...
Java News | 10-Jan-2019 13:19
Është etnia e individit që përcakton se ku pi kafe në qytetëzën serbe të Bujanovcit, afër kufirit me Kosovën, shkruan BBC. “Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njëjtat lokale”, thotë Valon Arifi, i etnisë ...

BBC: Bujanoci, vendi ku fqinjët nuk duan të ndajnë bashkë as një kafe
Është etnia ajo që përcakton se në cilin vend duhet të pini kafen në Bujanoc, shkruan BBC. “Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njejtat lokale”, tha Valon Arifi. Popullsia e qytetit është shumicë serbe, por në ...
Arbresh | 10-Jan-2019 12:35
Është etnia ajo që përcakton se në cilin vend duhet të pini kafen në Bujanoc, shkruan BBC. “Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njejtat lokale”, tha Valon Arifi. Popullsia e qytetit është shumicë serbe, por në ...

Reportazhi i BBC’së: Shqiptarë e serbë pinë kafe bashkë në Bujanovc vetëm kur bëjnë biznes
Është etnia e individit që përcakton se ku pi kafe në qytetëzën serbe të Bujanovcit, afër kufirit me Kosovën, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express “Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njëjtat lokale”, thotë ...
Ina-Online | 10-Jan-2019 12:19
Është etnia e individit që përcakton se ku pi kafe në qytetëzën serbe të Bujanovcit, afër kufirit me Kosovën, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express “Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njëjtat lokale”, thotë ...

Reportazhi i BBC’së: Shqiptarë e serbë pinë kafe bashkë në Bujanovc vetëm kur bëjnë biznes
“Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njëjtat lokale”, thotë Valon Arifi, i etnisë shqiptare. Në këtë qytet jetojnë më shumë shqiptarë sesa serbë. Kjo është arsyeja pse Lugina e Preshevës ka qenë në qendër të ...
Gazeta Monitor | 10-Jan-2019 12:18
“Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njëjtat lokale”, thotë Valon Arifi, i etnisë shqiptare. Në këtë qytet jetojnë më shumë shqiptarë sesa serbë. Kjo është arsyeja pse Lugina e Preshevës ka qenë në qendër të ...

Reportazhi i BBC’së: Shqiptarë e serbë pinë kafe bashkë në Bujanovc vec kur bëjnë biznes
Është etnia e individit që përcakton se ku pi kafe në qytetëzën serbe të Bujanovcit, afër kufirit me Kosovën, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express "Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njëjtat lokale", thotë ...
Zeri | 10-Jan-2019 12:12
Është etnia e individit që përcakton se ku pi kafe në qytetëzën serbe të Bujanovcit, afër kufirit me Kosovën, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express "Shqiptarët dhe serbët nuk frekuentojnë të njëjtat lokale", thotë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved