ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 11:48

Komunitetet fetare në krah të studentëve: Zëri i mençurisë, i mbështesim

Komunitetet fetare në krah të studentëve: Zëri i mençurisë, i mbështesim
”Një impuls dinjitoz për të ardhmen e shoqërisë”. Përfaqësuesit e besimeve fetare në Shqipëri, mbështesin kauzën e studentëve të cilët po protestojnë prej 11 ditësh. Duke dalë në mbështetetje të kauzës së studentëve të ...
Koha Jone | 14-Dec-2018 12:59
”Një impuls dinjitoz për të ardhmen e shoqërisë”. Përfaqësuesit e besimeve fetare në Shqipëri, mbështesin kauzën e studentëve të cilët po protestojnë prej 11 ditësh. Duke dalë në mbështetetje të kauzës së studentëve të ...

Protesta e studentëve, kreu i Kishës Katolike imzot Frendo: Dialogu, rruga e vetme drejt paqes e zgjidhjes së drejtë
Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo apelon për dialog në mesazhin e përcjellë lidhur me protestën studentore, e cila ka hyrë në ditën e 10. Në fjalën e tij theksohet se dialogu është rruga e vetme që do të ...
GazetaTema | 13-Dec-2018 10:56
Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo apelon për dialog në mesazhin e përcjellë lidhur me protestën studentore, e cila ka hyrë në ditën e 10. Në fjalën e tij theksohet se dialogu është rruga e vetme që do të ...

Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë: Rama dhe studentët ta zgjidhin mosmarrëveshjen me dashamirësi dhe mirëkuptim
Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë ka reaguar pas Kishës Katolike, duke bërë apel për dialog mes qeverisë dhe studentëve. Pastor Ylli Doçi, kryetar i VUSH, ka bërë thirrje për një marrëveshje të zgjidhur me mirëkuptim, ...
Lapsi | 13-Dec-2018 18:03
Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë ka reaguar pas Kishës Katolike, duke bërë apel për dialog mes qeverisë dhe studentëve. Pastor Ylli Doçi, kryetar i VUSH, ka bërë thirrje për një marrëveshje të zgjidhur me mirëkuptim, ...

Protesta e studentëve, mesashi i një kleriku musliman: në emrin e Zotit, si dhe pse duhet shkuar drejt dialogut
Protesta studentore në Tiranë ka shtuar së fundi dhe zërat klerikale që, duke u solidarizuar me kërkesat e tyre, kërkojnë njëherësh që të shkojnë drejt dialogimit, si forma më efektive dhe më e shëndetshme për zgjidhjet ...
Tesheshi | 14-Dec-2018 11:24
Protesta studentore në Tiranë ka shtuar së fundi dhe zërat klerikale që, duke u solidarizuar me kërkesat e tyre, kërkojnë njëherësh që të shkojnë drejt dialogimit, si forma më efektive dhe më e shëndetshme për zgjidhjet ...

Protesta e studentëve, Imzot Frendo: Dialogu, rruga e vetme drejt paqes e zgjidhjes së drejtë
Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo apelon për dialog në mesazhin e përcjellë lidhur me protestën studentore, e cila ka hyrë në ditën e 10.
Top Channel | 13-Dec-2018 10:04
Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo apelon për dialog në mesazhin e përcjellë lidhur me protestën studentore, e cila ka hyrë në ditën e 10.

Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë: Rama dhe studentët ta zgjidhin mosmarrëveshjen me dashamirësi dhe mirëkuptim
Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë ka reaguar pas Kishës Katolike, duke bërë apel për dialog mes qeverisë dhe studentëve. Pastor, Ylli Doçi, kryetar i VUSH, ka bërë thirrje për një marrëveshje të zgjidhur me mirëkuptim, ...
Klan Kosova | 14-Dec-2018 08:04
Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë ka reaguar pas Kishës Katolike, duke bërë apel për dialog mes qeverisë dhe studentëve. Pastor, Ylli Doçi, kryetar i VUSH, ka bërë thirrje për një marrëveshje të zgjidhur me mirëkuptim, ...

Protesta e studentëve, reagon Kisha Katolike dhe Vëllazëria Ungjillore
Pas Kishës katolike, edhe Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë apelon për një marrëveshje veprimi mes qeverisë dhe studentëve. Përmes një mesazhi të bërë nga Pastor Ylli Doçi,Kryetari i VUSH, aktorët e shumtë të shoqërisë ...
Koha Jone | 13-Dec-2018 16:46
Pas Kishës katolike, edhe Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë apelon për një marrëveshje veprimi mes qeverisë dhe studentëve. Përmes një mesazhi të bërë nga Pastor Ylli Doçi,Kryetari i VUSH, aktorët e shumtë të shoqërisë ...

Komunitetet fetare vijojnë thirrjet për dialog: Inkurajojmë zgjidhje me studentët
Pas Kishës katolike, edhe Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë apelon për një marrëveshje veprimi mes qeverisë dhe studentëve. Përmes një mesazhi të bërë nga Pastor Ylli Doçi,Kryetari i VUSH, aktorët e shumtë të shoqërisë ...
Java News | 13-Dec-2018 15:29
Pas Kishës katolike, edhe Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë apelon për një marrëveshje veprimi mes qeverisë dhe studentëve. Përmes një mesazhi të bërë nga Pastor Ylli Doçi,Kryetari i VUSH, aktorët e shumtë të shoqërisë ...

Protesta e studentëve, Imzot Frendo bën thirrje për dialog
Arqipeshkvi Metropolit të Tiranës dhe Durrësit, Imzot George Frendo është solidarizuar me protestën e studentëve, veçanërisht me ata që vijnë nga familje të varfra dhe që po protestojnë për kushtet më të favorshme në ...
Gazeta Shqip | 13-Dec-2018 09:42
Arqipeshkvi Metropolit të Tiranës dhe Durrësit, Imzot George Frendo është solidarizuar me protestën e studentëve, veçanërisht me ata që vijnë nga familje të varfra dhe që po protestojnë për kushtet më të favorshme në ...

Arqipeshkvia Metropolitane Tiranë: Solidarizohemi me studentët!
Në ditën e 9-të të protestës së studentëve, ka reaguar edhe Arqipeshkvia Metropolitane Tiranë – Durrës, e cila ka shprehur mbështetjen për ta. Përmes një deklaratë zyrtare, Arqipeshkvia Metropolitane Tiranë – Durrës ...
BalkanWeb | 13-Dec-2018 09:25
Në ditën e 9-të të protestës së studentëve, ka reaguar edhe Arqipeshkvia Metropolitane Tiranë – Durrës, e cila ka shprehur mbështetjen për ta. Përmes një deklaratë zyrtare, Arqipeshkvia Metropolitane Tiranë – Durrës ...

Protesta e studentëve flet imzot Frendo: Të dialogohet mes palëve
Frendo thekson vështirë që krijon sistemi aktual arsimor në vend që studentët të përballojnë shpenzimet, por nga ana tjetër thekson se qeveria dhe studentët duhet të zgjedhin rrugën e dialogut. Apeli i tij është se ...
Medial | 13-Dec-2018 09:33
Frendo thekson vështirë që krijon sistemi aktual arsimor në vend që studentët të përballojnë shpenzimet, por nga ana tjetër thekson se qeveria dhe studentët duhet të zgjedhin rrugën e dialogut. Apeli i tij është se ...

Protesta studentore, si pranvera në dimër!
Nga Ylli Doçi* Protesta studentore është si pranverë në dimër! Kush nuk e do pranverën? Kush nuk e do begatinë e bukurisë dhe ngrohtësisë mes një ngrice dhe zymtie dimri? Protesta studentore është një frymë e tillë ...
GazetaTema | 12-Dec-2018 17:29
Nga Ylli Doçi* Protesta studentore është si pranverë në dimër! Kush nuk e do pranverën? Kush nuk e do begatinë e bukurisë dhe ngrohtësisë mes një ngrice dhe zymtie dimri? Protesta studentore është një frymë e tillë ...

Protesta/ Kisha Katolike: Qeveria dhe studentët të zgjedhin rrugën e dialogut
Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo, ka përcjellë një mesazh lidhur me protestën studentore e cila ka hyrë në ditën e 10-të. Frendo thekson vështirë që krijon sistemi aktual arsimor në vend që studentët të ...
Java News | 13-Dec-2018 09:20
Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo, ka përcjellë një mesazh lidhur me protestën studentore e cila ka hyrë në ditën e 10-të. Frendo thekson vështirë që krijon sistemi aktual arsimor në vend që studentët të ...

Edhe Forumi Mysliman Shqiptar përkrah studentëve protestues
Forumi Musliman i Shqipërisë sikurse edhe Kisha Katolike, disa ditë më parë, ka mbështetur protestën studentore, duke e konsideruar atë një bekim për vendin dhe shpresë për të ardhmen. “Demonstrimet paqësore, të ...
Koha Jone | 11-Dec-2018 23:26
Forumi Musliman i Shqipërisë sikurse edhe Kisha Katolike, disa ditë më parë, ka mbështetur protestën studentore, duke e konsideruar atë një bekim për vendin dhe shpresë për të ardhmen. “Demonstrimet paqësore, të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved