ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 22:11

Veseli vizitoi Gardën Kombëtare të Iowa-s, merr përkrahje për Ushtrinë

Veseli vizitoi Gardën Kombëtare të Iowa-s, merr përkrahje për Ushtrinë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë qëndrimit në Iowa të Shteteve të Bashkuara të Amerikës tha se me drejtuesit e Gardës Kombëtare të Iowa-s kanë diskutuar për mbështetjen që mund t’i jepet Ushtrisë së ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 11:49
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë qëndrimit në Iowa të Shteteve të Bashkuara të Amerikës tha se me drejtuesit e Gardës Kombëtare të Iowa-s kanë diskutuar për mbështetjen që mund t’i jepet Ushtrisë së ...

Veseli vizitoi Gardën Kombetare të Iowas, merr përkrahje për Ushtrinë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar gjatë ditës së djeshme Gardën Kombëtare të Iowa-s. Ai në një postim në Facebook ka thënë se kjo gardë ka qëndruar pranë Forcës së Sigurisë se Kosovës që nga ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 11:31
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar gjatë ditës së djeshme Gardën Kombëtare të Iowa-s. Ai në një postim në Facebook ka thënë se kjo gardë ka qëndruar pranë Forcës së Sigurisë se Kosovës që nga ...

Veseli nw Iowa merr përkrahje për Ushtrinë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar Gardën Kombëtare të Iowa-s, ku ka parë nga afër mënyrën e organizimit dhe ka diskutuar me ta për mbështetjen që i është dhënë deri më tani Forcës se Sigurisë së ...
Kosova Press | 07-Dec-2018 11:30
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar Gardën Kombëtare të Iowa-s, ku ka parë nga afër mënyrën e organizimit dhe ka diskutuar me ta për mbështetjen që i është dhënë deri më tani Forcës se Sigurisë së ...

Kryetari Veseli vizitoi Gardën Kombetare të Iows, merr përkrahje për Ushtrinë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar Gardën Kombëtare të Iowa-s, ku ka parë nga afër mënyrën e organizimit dhe ka diskutuar me ta për mbështetjen që i është dhënë deri më tani Forcës se Sigurisë së ...
Arbresh | 07-Dec-2018 11:23
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar Gardën Kombëtare të Iowa-s, ku ka parë nga afër mënyrën e organizimit dhe ka diskutuar me ta për mbështetjen që i është dhënë deri më tani Forcës se Sigurisë së ...

Kosova pas një javë do ta ketë ushtrinë, thotë ish-komandanti i FSK-së
Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati, ka deklaruar se pavarësisht kundërshtimeve aktuale NATO-ja në të ardhmen do ta mbështesë ushtrinë e Kosovës. Ai thotë se Kosova pas një javë do ta ketë ushtrinë pas votimit, i ...
Politiko | 07-Dec-2018 09:19
Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati, ka deklaruar se pavarësisht kundërshtimeve aktuale NATO-ja në të ardhmen do ta mbështesë ushtrinë e Kosovës. Ai thotë se Kosova pas një javë do ta ketë ushtrinë pas votimit, i ...

Ish-komandanti i FSK-së: S’ka kthim mbrapa për ushtrinë, do ta përkrah edhe NATO
Ish-komandanti i FSK-së Kadri Kastrati gjatë një interviste për “Zërin” ka deklaruar se pavarësisht kundërshtimeve aktuale NATO-ja në të ardhmen do ta mbështesë ushtrinë e Kosovës. Ai thotë se Kosova pas një jave do ta ...
Shenja | 07-Dec-2018 09:04
Ish-komandanti i FSK-së Kadri Kastrati gjatë një interviste për “Zërin” ka deklaruar se pavarësisht kundërshtimeve aktuale NATO-ja në të ardhmen do ta mbështesë ushtrinë e Kosovës. Ai thotë se Kosova pas një jave do ta ...

Kastrati: S’ka kthim mbrapa për ushtrinë
Procesi i formimit të ushtrisë së Kosovës nuk ka kthim mbrapa, pasi është projektuar në koordinim me miqtë ndërkombëtarë dhe pavarësisht kundërshtimeve aktuale të NATO-s, kjo përsëri do të mbetet mbështetëse e ushtrisë. ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 08:36
Procesi i formimit të ushtrisë së Kosovës nuk ka kthim mbrapa, pasi është projektuar në koordinim me miqtë ndërkombëtarë dhe pavarësisht kundërshtimeve aktuale të NATO-s, kjo përsëri do të mbetet mbështetëse e ushtrisë. ...

Kryeparlamentari fotografohet me autoblinda amerikane
Gjatë vizitës që po e zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetari i Kuvendit të Kosovës është pritur sot nga oficerë të lartë të Gardës Kombëtare të Iowas. Veseli gjatë kësaj vizite është parë duke inspektuar ...
Arbresh | 07-Dec-2018 08:35
Gjatë vizitës që po e zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetari i Kuvendit të Kosovës është pritur sot nga oficerë të lartë të Gardës Kombëtare të Iowas. Veseli gjatë kësaj vizite është parë duke inspektuar ...

Kadri Veseli sheh nga afër mjetet ushtarake në ”Camp Dodge” të Iowa-s (VIDEO)
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës së tij zyrtare në SHBA, ka parë nga afër mjetet ushtarake në Gardën Kombëtare ”Camp Dodge” të Iowas. Mundësitë e furnizimit me armatim të Ushtrisë së Kosovës ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 23:22
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës së tij zyrtare në SHBA, ka parë nga afër mjetet ushtarake në Gardën Kombëtare ”Camp Dodge” të Iowas. Mundësitë e furnizimit me armatim të Ushtrisë së Kosovës ...

Kadri Veseli pritet në ‘’Camp Dodge’’, kampi kryesor bashkëpunues i FSK-së
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës së tij zyrtare në SHBA, është pritur sot nga gjeneralët e Gardës Kombëtare ”Camp Dodge” të Iowas. Mundësitë e furnizimit me armatim të Ushtrisë së Kosovës si ...
Arbresh | 06-Dec-2018 22:21
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës së tij zyrtare në SHBA, është pritur sot nga gjeneralët e Gardës Kombëtare ”Camp Dodge” të Iowas. Mundësitë e furnizimit me armatim të Ushtrisë së Kosovës si ...

Kadri Veseli pritet në ‘’Camp Dodge’’, kampi kryesor bashkëpunues i FSK-së (VIDEO)
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës së tij zyrtare në SHBA, është pritur sot nga gjeneralët e Gardës Kombëtare ”Camp Dodge” të Iowas. Mundësitë e furnizimit me armatim të Ushtrisë së Kosovës si ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 22:12
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës së tij zyrtare në SHBA, është pritur sot nga gjeneralët e Gardës Kombëtare ”Camp Dodge” të Iowas. Mundësitë e furnizimit me armatim të Ushtrisë së Kosovës si ...

Veseli: Ushtrinë do ta formojmë më 14 dhjetor
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka ripërsërit qëndrimin se më 14 dhjetor do të krijohet Ushtria e Kosovës.
Kosova Press | 06-Dec-2018 20:48
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka ripërsërit qëndrimin se më 14 dhjetor do të krijohet Ushtria e Kosovës.

Veseli në SHBA, diskuton për thellimin e bashkëpunimit Kosovë-Iowa
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në kuadër të vizitës në SHBA, është takuar sot me kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve të Parlamentit të Iowa-s, Linda Upmeyer, me të cilën bisedoi për partneritetin mes dy ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 19:51
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në kuadër të vizitës në SHBA, është takuar sot me kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve të Parlamentit të Iowa-s, Linda Upmeyer, me të cilën bisedoi për partneritetin mes dy ...

Kryetari Veseli takoi homologen e tij të Iowa-s, Linda Upmeyer dhe drejtues tjerë të këtij shteti
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka nisur vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I shoqëruar edhe nga kryetari i Grupit të Miqësisë Kosovë-ShBA, Memli Krasniqi, kryeparlamentari Veseli ka takuar ...
Arbresh | 06-Dec-2018 19:45
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka nisur vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I shoqëruar edhe nga kryetari i Grupit të Miqësisë Kosovë-ShBA, Memli Krasniqi, kryeparlamentari Veseli ka takuar ...

Kadri Veseli takon homologen e tij të Iowa-s, Linda Upmeyer dhe drejtues tjerë të këtij shteti
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka nisur vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I shoqëruar edhe nga kryetari i Grupit të Miqësisë Kosovë-ShBA, Memli Krasniqi, kryeparlamentari Veseli ka takuar ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 19:40
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka nisur vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I shoqëruar edhe nga kryetari i Grupit të Miqësisë Kosovë-ShBA, Memli Krasniqi, kryeparlamentari Veseli ka takuar ...

Asociacioni Evropian për Demokraci Lokale, mbështet komunat për zhvillim ekonomik
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim pune, në kuadër të bashkëpunimit ndër komunal, sekretaren e përgjithshme të Asociacionit Europian për Demokraci Lokale (ALDA), me seli në Bruksel, ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 17:51
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim pune, në kuadër të bashkëpunimit ndër komunal, sekretaren e përgjithshme të Asociacionit Europian për Demokraci Lokale (ALDA), me seli në Bruksel, ...

Veseli në kampin ushtarak të Iowas – a po kërkohen armë për Ushtrinë e Kosovës?
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka nisur vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai mbrëmë ka takuar përfaqësues të institucioneve të ndryshme, në një pritje që ishte organizuar nga Konsullata e ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 13:34
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka nisur vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai mbrëmë ka takuar përfaqësues të institucioneve të ndryshme, në një pritje që ishte organizuar nga Konsullata e ...

Kryeparlamentari Veseli viziton kampin ushtarak të Iowas
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka nisur vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai mbrëmë ka takuar përfaqësues të institucioneve të ndryshme, në një pritje organizuar nga Konsullata e Kosovës në ...
Arbresh | 06-Dec-2018 12:29
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka nisur vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai mbrëmë ka takuar përfaqësues të institucioneve të ndryshme, në një pritje organizuar nga Konsullata e Kosovës në ...

Kadri Veseli shkon në SHBA, flet për ushtrinë
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në këtë udhëtim zyrtar, Veseli pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan, qeverisë dhe kongresit. Në këto takime në ...
GazetaFjala | 05-Dec-2018 17:29
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në këtë udhëtim zyrtar, Veseli pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan, qeverisë dhe kongresit. Në këto takime në ...

Kadri Veseli udhëton për vizitë zyrtare në SHBA
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, gjatë të cilës do të zhvillojë takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan, Qeverisë dhe Kongresit. Në ...
Klan Kosova | 05-Dec-2018 16:23
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, gjatë të cilës do të zhvillojë takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan, Qeverisë dhe Kongresit. Në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved