ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 16:23

Vazhdimi i seancës (Drejtpërdrejt)

Vazhdimi i seancës (Drejtpërdrejt)
Kuvendi i Kosovës po vazhdon seancën ku po shqyrtohet projektligji për buxhetin.
Kosova Press | 07-Dec-2018 15:23
Kuvendi i Kosovës po vazhdon seancën ku po shqyrtohet projektligji për buxhetin.

Debati për buxhetin 2019 vazhdon në ora 15:00
Kuvendi i Kosovës edhe sot ka vazhduar debatin për projektbuxhetin e vitit 2019. Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti tha se Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:00. “Meqenëse një pjesë e deputetëve kanë dalë nga ...
Arbresh | 07-Dec-2018 14:15
Kuvendi i Kosovës edhe sot ka vazhduar debatin për projektbuxhetin e vitit 2019. Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti tha se Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:00. “Meqenëse një pjesë e deputetëve kanë dalë nga ...

Pikat e mbetura që sot presin shqyrtimin në Kuvend
Kuvendi i Kosovës sot nga ora 11:00 pritet të vazhdojë seancën e papërfunduar dje.
Kosova Press | 07-Dec-2018 08:38
Kuvendi i Kosovës sot nga ora 11:00 pritet të vazhdojë seancën e papërfunduar dje.

Kuvendi vazhdon seancën për buxhetin 2019
Kuvendi i Kosovës sot nga oa 11:00 pritet të vazhdojë seancën e papërfunduar dje. Pas një debati të gjatë për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2019, seanca e Kuvendit është ndërprerë pa u ...
Arbresh | 07-Dec-2018 07:20
Kuvendi i Kosovës sot nga oa 11:00 pritet të vazhdojë seancën e papërfunduar dje. Pas një debati të gjatë për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2019, seanca e Kuvendit është ndërprerë pa u ...

Kuvendi vazhdon seancën për buxhetin 2019
Kuvendi i Kosovës sot nga oa 11:00 pritet të vazhdojë seancën e papërfunduar dje.
Kosova Press | 07-Dec-2018 07:00
Kuvendi i Kosovës sot nga oa 11:00 pritet të vazhdojë seancën e papërfunduar dje.

Bajrami – Lekajt: Qytetarët nuk do të durojnë edhe shumë
Derisa në Kuvendin e Kosovës po zhvillohet debati për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës, është deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, e cila ka polemizuar me ministrin e ...
GazetaFjala | 06-Dec-2018 20:58
Derisa në Kuvendin e Kosovës po zhvillohet debati për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës, është deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, e cila ka polemizuar me ministrin e ...

Buxheti 2019, mospajtime pozitë–opozitë (VIDEO)
Opozita nuk u pajtua as me buxhetin e propozuar për vitin 2019. Mirëpo, propozuesi po pretendon se me këtë planifikim do të ketë rritje buxhetore gati për të gjithë sektorët. Kronikë e gazetarit Vullnet Krasniqi:
Klan Kosova | 06-Dec-2018 20:21
Opozita nuk u pajtua as me buxhetin e propozuar për vitin 2019. Mirëpo, propozuesi po pretendon se me këtë planifikim do të ketë rritje buxhetore gati për të gjithë sektorët. Kronikë e gazetarit Vullnet Krasniqi:

Buxheti votohet me debate. Opozita mungoi në Kuvend, por jo përplasjet
Parlamenti miratoi buxhetin dhe paketën fiskale me 76 vota pro, por për mazhorancën socialiste nuk ishte e lehtë t’i bënte ato bashkë.
Top Channel | 03-Dec-2018 19:56
Parlamenti miratoi buxhetin dhe paketën fiskale me 76 vota pro, por për mazhorancën socialiste nuk ishte e lehtë t’i bënte ato bashkë.

Ndërpritet seanca për të vazhduar nesër
Pas një debati të gjatë për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2019, seanca e Kuvendit është ndërprerë për të vazhduar nesër. Sipas kryesuesit Kujtim Shala, duke mos hedhur në votim ...
Arbresh | 06-Dec-2018 20:02
Pas një debati të gjatë për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2019, seanca e Kuvendit është ndërprerë për të vazhduar nesër. Sipas kryesuesit Kujtim Shala, duke mos hedhur në votim ...

Votohet buxheti 2019; Në Parlament mungon opozita, por jo debatet
Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti Erion Braçe nuk mori pjese në votim.
Top Channel | 03-Dec-2018 15:52
Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti Erion Braçe nuk mori pjese në votim.

FOTOT: Buzëqeshje dhe politikë, ja detajet që nuk u panë sot në Kuvend
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti socialist Erion Braçe nuk mori pjese në votim. Edhe pse në seancë mungoi opozita, anëtarët e mazhorancës u përplasën me ...
GazetaTema | 03-Dec-2018 17:22
Ditën e sotme Kuvendi miratoi buxhetin me 76 vota dhe paketën fiskale me 75 pasi deputeti socialist Erion Braçe nuk mori pjese në votim. Edhe pse në seancë mungoi opozita, anëtarët e mazhorancës u përplasën me ...

Debati për Buxhetin 2019, seanca vazhdon nesër
Pas një debati të gjatë për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2019, seanca e Kuvendit është ndërprerë për të vazhduar nesër. Sipas kryesuesit Kujtim Shala, duke mos hedhur në votim ...
Klan Kosova | 06-Dec-2018 20:00
Pas një debati të gjatë për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2019, seanca e Kuvendit është ndërprerë për të vazhduar nesër. Sipas kryesuesit Kujtim Shala, duke mos hedhur në votim ...

Seanca vazhdon nesër
?Pas një debati të gjatë për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2019, seanca e Kuvendit është ndërprerë për të vazhduar nesër.
Kosova Press | 06-Dec-2018 19:28
?Pas një debati të gjatë për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2019, seanca e Kuvendit është ndërprerë për të vazhduar nesër.

Bajrami-Lekajt: Qytetarët nuk do të durojnë edhe shumë
Derisa në Kuvendin e Kosovës po zhvillohet debati për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës, është deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, e cila ka polemizuar me ministrin e ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 19:15
Derisa në Kuvendin e Kosovës po zhvillohet debati për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës, është deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, e cila ka polemizuar me ministrin e ...

Vihet në pikëpyetje miratimi në parim i Projektbuxhetit të vitit 2019
Me debate dhe mospajtime ndërmjet deputetëve të partive në pushtet dhe atyre në opozitë, Kuvendi i Kosovës ka diskutuar Projektligjin për buxhetin e vitit 2019 të prezantuar nga Qeveria. Projektbuxheti i parashikuar për ...
Gazeta Ekonomia | 06-Dec-2018 17:30
Me debate dhe mospajtime ndërmjet deputetëve të partive në pushtet dhe atyre në opozitë, Kuvendi i Kosovës ka diskutuar Projektligjin për buxhetin e vitit 2019 të prezantuar nga Qeveria. Projektbuxheti i parashikuar për ...

?Osmani: Kategoria e veteranëve të hiqet nga ligji i buxhetit
Debati për projektbuxhetin e vitit 2019, ka vazhduar me debatin e deputetëve. Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Osmani pati një propozim sa i përketë buxhetit.
Kosova Press | 06-Dec-2018 16:24
Debati për projektbuxhetin e vitit 2019, ka vazhduar me debatin e deputetëve. Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Osmani pati një propozim sa i përketë buxhetit.

Vazhdon seanca e Kuvendit (Drejtpërdrejt)
Kuvendi i Kosovës po vazhdon shqyrtimin për projektbuxhetin e vitit 2019.
Kosova Press | 06-Dec-2018 16:00
Kuvendi i Kosovës po vazhdon shqyrtimin për projektbuxhetin e vitit 2019.

Deputetët: Ekonomia reduktohet në asfalt
Pas prezantimit të projektbuxhetit, ka vazhduar debati i përfaqësuesve të subjekteve politike në Kuvendin e Kosovës. Opozita tha se është buxhet që reduktohet në infrastrukturë, ndërsa, pozita tha se krahasuar me vitin ...
Kosova Press | 06-Dec-2018 14:59
Pas prezantimit të projektbuxhetit, ka vazhduar debati i përfaqësuesve të subjekteve politike në Kuvendin e Kosovës. Opozita tha se është buxhet që reduktohet në infrastrukturë, ndërsa, pozita tha se krahasuar me vitin ...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:30
Nënkryetari i kuvendit, Xhavit Haliti ka thënë se Kuvendi do të shkoj në pauzë për tu kthyer në ora 15:30 për të vazhduar diskutimin për buxhetin e vitit 2019-të. Partitë opozitare kanë deklaruar se nuk do ta përkrahin ...
Arbresh | 06-Dec-2018 14:45
Nënkryetari i kuvendit, Xhavit Haliti ka thënë se Kuvendi do të shkoj në pauzë për tu kthyer në ora 15:30 për të vazhduar diskutimin për buxhetin e vitit 2019-të. Partitë opozitare kanë deklaruar se nuk do ta përkrahin ...

Kuvendi shqyrton projektligjin për buxhetin e Kosovës
Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt, ku në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, si dhe gjendja e mjedisit për vitin 2017.
Kosova Press | 06-Dec-2018 06:58
Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt, ku në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, si dhe gjendja e mjedisit për vitin 2017.

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved