ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 16:10

Ushtria zbret në rrugët e Parisit

Ushtria zbret në rrugët e Parisit
Të gjunjëzuar dhe me duar lart nën mbikëqyrjen e trupave speciale të Xhandarmërisë franceze. Nën këtë pamje që të ngjall frikë u mbajtën 153 nxënës të liceut të qytetit Mantes-la-Jolie. Prokurorët kanë ngritur ndaj ...
TV Klan | 07-Dec-2018 15:11
Të gjunjëzuar dhe me duar lart nën mbikëqyrjen e trupave speciale të Xhandarmërisë franceze. Nën këtë pamje që të ngjall frikë u mbajtën 153 nxënës të liceut të qytetit Mantes-la-Jolie. Prokurorët kanë ngritur ndaj ...

Franca në shtetrrethim, mbyllen pikat turistike e kulla Eiffel nga protesta e së shtunës
Franca po merr masa ekstreme sigurie në prag të manifestimit të 4 kundër taksës së karburantit që do të mbahet këtë të shtunë në Paris. Fillimisht u bë e ditur se 89 mijë policë do të qëndrojnë në gjëndje gatishmërie në ...
VizionPlus | 07-Dec-2018 15:08
Franca po merr masa ekstreme sigurie në prag të manifestimit të 4 kundër taksës së karburantit që do të mbahet këtë të shtunë në Paris. Fillimisht u bë e ditur se 89 mijë policë do të qëndrojnë në gjëndje gatishmërie në ...

Francë, frika nga protestat mbyll Kullën Eiffel dhe aktivitet komerciale
Parisi përjetoi disa nga trazirat më të mëdha në dekada të shtunën e kaluar. Parisi ka vendosur të mbyllën vendet turistike mes frikës së rritjes së dhunës së mëtejshme nga protestuesit anti-qeveritarë. Në të gjithë ...
Arbresh | 07-Dec-2018 14:37
Parisi përjetoi disa nga trazirat më të mëdha në dekada të shtunën e kaluar. Parisi ka vendosur të mbyllën vendet turistike mes frikës së rritjes së dhunës së mëtejshme nga protestuesit anti-qeveritarë. Në të gjithë ...

Francë, frika nga protestat mbyll Kullën Eiffel dhe aktivitet komerciale
Parisi ka vendosur të mbyllën vendet turistike mes frikës së rritjes së dhunës së mëtejshme nga protestuesit anti-qeveritarë. Në të gjithë Francën, 89.000 policë do të jenë në detyrë dhe automjetet e blinduara do ...
Lajminet | 07-Dec-2018 13:59
Parisi ka vendosur të mbyllën vendet turistike mes frikës së rritjes së dhunës së mëtejshme nga protestuesit anti-qeveritarë. Në të gjithë Francën, 89.000 policë do të jenë në detyrë dhe automjetet e blinduara do ...

Kulla Eiffel mbyllet për shkak të protestave në Paris
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 12:05
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...

Paris, masa të rrepta sigurie pas paralajmërimit për protesta
Në disa pjesë të Parisit do të ndërmerren masa drastike të sigurisë të shtunën për shkak të paralajmërimit për protesta kundër presidentit francez Emmanuel Macron dhe qeverisë së tij, transmeton Anadolu Agency (AA). ...
Shenja | 07-Dec-2018 11:12
Në disa pjesë të Parisit do të ndërmerren masa drastike të sigurisë të shtunën për shkak të paralajmërimit për protesta kundër presidentit francez Emmanuel Macron dhe qeverisë së tij, transmeton Anadolu Agency (AA). ...

“Jelekët e verdhë” gati të pushtojnë Parisin
Parisi do të jetë i blinduar të shtunën, kur dhe do të zhvillohet protesta e paralajmëruar e jelekëve të verdhë. Kryeministri francez Eduard Filip deklaroi se janë marrë masa të jashtëzakonshme dhe nuk do të lejohen ...
ABCNews | 07-Dec-2018 10:57
Parisi do të jetë i blinduar të shtunën, kur dhe do të zhvillohet protesta e paralajmëruar e jelekëve të verdhë. Kryeministri francez Eduard Filip deklaroi se janë marrë masa të jashtëzakonshme dhe nuk do të lejohen ...

Franca në ankth nga protestat e reja të dhunshme, 89 mijë policë do të shpërndahen në gjithë vendin
Kryeministri francez Édouard Philippe, ka deklaruar se 89 mijë pjesëtarë të policisë pritet të shpërndahen nesër në gjithë vendin, pasi janë paralajmëruar protesta të reja nga “jelekët e verdhë”, raporton Reuters. Sipas ...
Lajm Press | 07-Dec-2018 11:12
Kryeministri francez Édouard Philippe, ka deklaruar se 89 mijë pjesëtarë të policisë pritet të shpërndahen nesër në gjithë vendin, pasi janë paralajmëruar protesta të reja nga “jelekët e verdhë”, raporton Reuters. Sipas ...

Kulla Eiffel mbyllet për shkak të protestave në Paris
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...
Gazeta Shqip | 07-Dec-2018 10:43
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...

Francë, Macron: Anulim jo moratorium për taksën e karburanteve
Presidenti francez Emanuel Macron ka sqaruar deklaratën e bërë nga kryeministri Filip, duke saktësuar se është tërhequr përfundimisht nga rritja e taksës së karburanteve, e parashikuar për vitin e ardhshëm. Kjo është ...
ABCNews | 07-Dec-2018 08:51
Presidenti francez Emanuel Macron ka sqaruar deklaratën e bërë nga kryeministri Filip, duke saktësuar se është tërhequr përfundimisht nga rritja e taksës së karburanteve, e parashikuar për vitin e ardhshëm. Kjo është ...

Kulla Eiffel mbyllet për shkak të protestave në Paris
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...
Java News | 07-Dec-2018 10:17
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...

Taksa për naftën në Francë, fitojnë jelekëverdhët tërhiqet Macron
Pas tre javësh protesta të fuqishme kundër rritjes së taksës së karburanteve, qeveria franceze ka bërë hapa pas duke pezulluar kështu vendimin. Mësohet se vendimi erdhi pas protestave të shumta që pushtuan Parisin, ku ...
BalkanWeb | 04-Dec-2018 09:02
Pas tre javësh protesta të fuqishme kundër rritjes së taksës së karburanteve, qeveria franceze ka bërë hapa pas duke pezulluar kështu vendimin. Mësohet se vendimi erdhi pas protestave të shumta që pushtuan Parisin, ku ...

Emmanuel Macron anullon vizitën në Serbi për shkak të protestave
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se vizita e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, e planifikuar për këtë javë në Beograd, është anuluar për shkak të trazirave në Francë. Vuçiç tha se ka biseduar me ...
BalkanWeb | 04-Dec-2018 00:05
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se vizita e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, e planifikuar për këtë javë në Beograd, është anuluar për shkak të trazirave në Francë. Vuçiç tha se ka biseduar me ...

Anulohet vizita e Juncker në Francë për shkak të protestave
PARIS Për shkak të protestave të “jelekëve të verdhë” në Paris, është anuluar vizita e presidentit të Komisionit Evropian (KE) Jean-Claude Juncker në Francë, e planifikuar për nesër, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç ...
BalkanWeb | 03-Dec-2018 19:02
PARIS Për shkak të protestave të “jelekëve të verdhë” në Paris, është anuluar vizita e presidentit të Komisionit Evropian (KE) Jean-Claude Juncker në Francë, e planifikuar për nesër, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç ...

Fitojnë “jelekë verdhët” në Paris, qeveria franceze do të pezullojë rritjen e taksës së karburantit
Kryeministri Édouard Philippe pritet të njoftojë pezullimin e planit të qeverisë franceze për rritjen e taksës së karburantit, pas shpërthimit të protestave të cilat po bëhen gjithnjë e më të dhunshme, thuhet në ...
GazetaTema | 04-Dec-2018 10:09
Kryeministri Édouard Philippe pritet të njoftojë pezullimin e planit të qeverisë franceze për rritjen e taksës së karburantit, pas shpërthimit të protestave të cilat po bëhen gjithnjë e më të dhunshme, thuhet në ...

Macron në hall, opozita franceze bashkohet për mocion mosbesimi
Partia Socialiste dhe Partia Komuniste në Francë, por edhe parti tjera të majta janë shprehur shumë të pakënaqura me reagimin e qeverisë rreth kaosit që është krijuar në vend pas protestave të “Jelekëve të Verdhë” për ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 23:40
Partia Socialiste dhe Partia Komuniste në Francë, por edhe parti tjera të majta janë shprehur shumë të pakënaqura me reagimin e qeverisë rreth kaosit që është krijuar në vend pas protestave të “Jelekëve të Verdhë” për ...

Kulla Eiffel mbyllet në prag të protestave të vikendit në Paris
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...
Shenja | 07-Dec-2018 08:45
Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të ...

Macron në hall, opozita franceze bashkohet për mocion mosbesimi
Partia Socialiste dhe Partia Komuniste në Francë, por edhe parti tjera të majta janë shprehur shumë të pakënaqura me reagimin e qeverisë rreth kaosit që është krijuar në vend pas protestave të “Jelekëve të Verdhë” për ...
Arbresh | 07-Dec-2018 08:16
Partia Socialiste dhe Partia Komuniste në Francë, por edhe parti tjera të majta janë shprehur shumë të pakënaqura me reagimin e qeverisë rreth kaosit që është krijuar në vend pas protestave të “Jelekëve të Verdhë” për ...

Francë, frikë nga dhuna e “Jelekëve të Verdhë”
Qeveria franceze është e shqetësuar se protesta e radhës e “Jelekëve të Verdhë” në Paris mund të degradojë sërish në dhunë. Kryeministri Eduard Filip ka paralajmëruar se mund të nxjerrë në rrugët e kryeqytetit ...
ABCNews | 06-Dec-2018 23:27
Qeveria franceze është e shqetësuar se protesta e radhës e “Jelekëve të Verdhë” në Paris mund të degradojë sërish në dhunë. Kryeministri Eduard Filip ka paralajmëruar se mund të nxjerrë në rrugët e kryeqytetit ...

Dridhet Franca! Mediat: Në fundjavë ka grusht shteti kundër qeverisë Macron
Tërheqja e qeverisë Macron nga taksa për rritjen e karburantit dhe disa projektligje të tjera që rëndonin buxhetin e qytetarëve duket se nuk ka shërbyer për të rikthyer “paqen” në Francë, me “Jelekët e Verdhë” që kanë ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 17:37
Tërheqja e qeverisë Macron nga taksa për rritjen e karburantit dhe disa projektligje të tjera që rëndonin buxhetin e qytetarëve duket se nuk ka shërbyer për të rikthyer “paqen” në Francë, me “Jelekët e Verdhë” që kanë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved