ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 11:21

Tryeza e KDI-së – Prokurimi publik ndër institucionet që shpenzon më së shumti buxhetin publik

Tryeza e KDI-së – Prokurimi publik ndër institucionet që shpenzon më së shumti buxhetin publik
Prokurimi publik është njëri ndër institucionet që shpenzon më së shumti buxhetin publik, në mënyrë që të ketë sa më shumë transparencë dhe mos keqpërdorim të taksave të qytetarëve duhet të ketë rritje të efikasitetit, ...
Klan Kosova | 07-Dec-2018 13:15
Prokurimi publik është njëri ndër institucionet që shpenzon më së shumti buxhetin publik, në mënyrë që të ketë sa më shumë transparencë dhe mos keqpërdorim të taksave të qytetarëve duhet të ketë rritje të efikasitetit, ...

? Kërkohet profilizim për prokurorët që të merren vetëm me raste të prokurimit publik
Prokurimi publik është njëri ndër institucionet që shpenzon më së shumti buxhetin publik, në mënyrë që të ketë sa më shumë transparencë dhe mos keqpërdorim të taksave të qytetarëve duhet të ketë rritje të efikasitetit, ...
Kosova Press | 07-Dec-2018 11:59
Prokurimi publik është njëri ndër institucionet që shpenzon më së shumti buxhetin publik, në mënyrë që të ketë sa më shumë transparencë dhe mos keqpërdorim të taksave të qytetarëve duhet të ketë rritje të efikasitetit, ...

KDI: Për prokurimin publik duhet prokorurë dhe gjyqtarë që merren me këto raste
Instituti Demokratik i Kosovës ka organizuar një tryezë për të diskutuar mbi prokurimin publik si një institucion i veçantë që ka nevojë për integritet dhe transparencë.
Kosova Press | 07-Dec-2018 11:11
Instituti Demokratik i Kosovës ka organizuar një tryezë për të diskutuar mbi prokurimin publik si një institucion i veçantë që ka nevojë për integritet dhe transparencë.

“Qytetërimi Osman”, simpozium shkencor në Tiranë
Simpoziumi shkencor me temë “Qytetërimi Osman”, ka mbledhur sot në Tiranë përfaqësues të institucioneve nga Turqia, të institucioneve turke në Shqipëri si dhe studiues nga të dy vendet, për të diskutuar për disa aspekte ...
24 Ore | 03-Dec-2018 17:40
Simpoziumi shkencor me temë “Qytetërimi Osman”, ka mbledhur sot në Tiranë përfaqësues të institucioneve nga Turqia, të institucioneve turke në Shqipëri si dhe studiues nga të dy vendet, për të diskutuar për disa aspekte ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved