ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 15:19

Shqiptari ekzekutohet në Korfuz për shkak të etnisë. Autori, ekstremist i Agimit të Artë

Shqiptari ekzekutohet në Korfuz për shkak të etnisë. Autori, ekstremist i Agimit të Artë
Të dielën e 25 nëntorit, në fshatin Lefkimi të Korfuzit, 63-vjecari shqiptar Petrit Zifle u ekzekutua me armë zjarri nga një anëtar i “Agimit të Artë”. I akuzuari, i cili e pranoi fajin, ka qenë përfaqësues i këtij ...
Albportali | 07-Dec-2018 12:31
Të dielën e 25 nëntorit, në fshatin Lefkimi të Korfuzit, 63-vjecari shqiptar Petrit Zifle u ekzekutua me armë zjarri nga një anëtar i “Agimit të Artë”. I akuzuari, i cili e pranoi fajin, ka qenë përfaqësues i këtij ...

Gjirokastër/ Tubim për shqiptarët e vrarë në Greqi, nis organizimi në rrjetet sociale
Vrasja e shqiptarëve në Greqi është bërë një ndër temat më të diskutuara së fundmi në vendin tonë, kjo edhe prej faktit që vetëm në harkun kohor të një muaji humbën jetën 4 shtetas shqiptarë në Greqi. Që pas vrasjes së ...
Java News | 06-Dec-2018 22:50
Vrasja e shqiptarëve në Greqi është bërë një ndër temat më të diskutuara së fundmi në vendin tonë, kjo edhe prej faktit që vetëm në harkun kohor të një muaji humbën jetën 4 shtetas shqiptarë në Greqi. Që pas vrasjes së ...

Ambasadorja shqiptare në Athinë: Vrasja e shqiptarit në Korfuz, me sfond racist!
Ambasadorja e Shqipërisë në Athinë, Ardiana Hobdari, u shpreh se shkaqet e vrasjes së të riut shqiptar në Kavalla mbeten sekret hetimor i Policisë greke. E kontaktuar në telefon nga “Panorama”, zonja Hobdari tha se deri ...
Java News | 06-Dec-2018 21:45
Ambasadorja e Shqipërisë në Athinë, Ardiana Hobdari, u shpreh se shkaqet e vrasjes së të riut shqiptar në Kavalla mbeten sekret hetimor i Policisë greke. E kontaktuar në telefon nga “Panorama”, zonja Hobdari tha se deri ...

Vrasja e Marios në  Kavala, policia: Ishte aksidentale
Mëngjesin e së mërkurës u gjet i pajetë një shqiptar 18-vjeçar, Mario Isa, në Kavala të Greqisë. Ndërkohë, autori i vrasjes është një tjetër shqiptar bashkëmoshatar i viktimës dhe shok i fëmijërisë. Për vrasjen dolën ...
Dritare.net | 06-Dec-2018 16:46
Mëngjesin e së mërkurës u gjet i pajetë një shqiptar 18-vjeçar, Mario Isa, në Kavala të Greqisë. Ndërkohë, autori i vrasjes është një tjetër shqiptar bashkëmoshatar i viktimës dhe shok i fëmijërisë. Për vrasjen dolën ...

Policia Greke: Vrasja e 18 vjeçarit shqiptar në Kavala ishte aksidentale
Vrasja e 18 vjeçarit shqiptar Mario Isa në Kavala, ka ndodhur si pasojë e një aksidenti fatal. Lajmi është konfirmuar nga policia greke e cila pas marrjes në pyetje të shokut të viktimës i cili ndodhej me të në momentin ...
ABCNews | 06-Dec-2018 13:26
Vrasja e 18 vjeçarit shqiptar Mario Isa në Kavala, ka ndodhur si pasojë e një aksidenti fatal. Lajmi është konfirmuar nga policia greke e cila pas marrjes në pyetje të shokut të viktimës i cili ndodhej me të në momentin ...

Vrasja e 2 shqiptarëve në Berlin, zbulohet shkaku i konfliktit
BERLIN Një ngjarje e rëndë tronditi Berlinin ditë më parë dhe komunitetin shqiptar që jeton në këtë vend. Një 47-vjeçar me origjinë shqiptare mbeti i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e së shtunës në Berlin, ndërsa autori, ...
BalkanWeb | 06-Dec-2018 07:16
BERLIN Një ngjarje e rëndë tronditi Berlinin ditë më parë dhe komunitetin shqiptar që jeton në këtë vend. Një 47-vjeçar me origjinë shqiptare mbeti i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e së shtunës në Berlin, ndërsa autori, ...

Shqipëria dënon “ekstremizmin ndaj shqiptarëve” në Greqi
Ministria e Jashtme e Shqipërisë e dënoi vrasjen e katër shqiptarëve në Greqi, ashtu si edhe “gjuhën e urrejtjes” të propaganduar nga partia ekstremiste greke “Agimi i Artë”. Ministria u bëri thirrje autoriteteve të ...
Arbresh | 06-Dec-2018 10:51
Ministria e Jashtme e Shqipërisë e dënoi vrasjen e katër shqiptarëve në Greqi, ashtu si edhe “gjuhën e urrejtjes” të propaganduar nga partia ekstremiste greke “Agimi i Artë”. Ministria u bëri thirrje autoriteteve të ...

Athina i përgjigjet Tiranës: Deklarata për vrasjet e papranueshme, nuk jeni realist
Athina zyrtare i ka cilësuar si jorealiste dhe të parpanueshme deklaratat e Tiranës në lidhje me vrasjet e shqiptarëve të ndodhura gjatë ditëve të fundit në Greqi. Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi i ministrisë së ...
VizionPlus | 06-Dec-2018 08:54
Athina zyrtare i ka cilësuar si jorealiste dhe të parpanueshme deklaratat e Tiranës në lidhje me vrasjet e shqiptarëve të ndodhura gjatë ditëve të fundit në Greqi. Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi i ministrisë së ...

Vrasjet/ Athina i përgjigjet Tiranës: Tregoni vetëpërmbajtje!
GREQI Qeveria greke ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, e cila shprehu shqetësimin për vrasjen e 4 shqiptarëve në Greqi përgjatë dy javëve të fundit. MEPJ dënoi ashpër sfondin e ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 22:41
GREQI Qeveria greke ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, e cila shprehu shqetësimin për vrasjen e 4 shqiptarëve në Greqi përgjatë dy javëve të fundit. MEPJ dënoi ashpër sfondin e ...

Plumbi i çau mushkëritë, flet vrasësi i futbollistit shqiptar në Greqi
Zbulohet pas dy ditësh nga vrasja, personi i cili qëlloi për vdekje mbi 18 vjeçarin shqiptar Mario Isaj, futbollist në ekipin Heracles në Kavala të Greqisë. Autori i dyshuar i krimit është një tjetër shqiptar, mik me 18 ...
Medial | 06-Dec-2018 10:00
Zbulohet pas dy ditësh nga vrasja, personi i cili qëlloi për vdekje mbi 18 vjeçarin shqiptar Mario Isaj, futbollist në ekipin Heracles në Kavala të Greqisë. Autori i dyshuar i krimit është një tjetër shqiptar, mik me 18 ...

Vrasjet e shqiptarëve,reagon policia greke:Ngjarjet janë zbardhur
Policia greke ka reaguar pas vrasjeve të disa shtetasve shqiptarë në harkun kohor të disa ditëve në Greqi. Në një deklaratë për shtyp, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë greke thotë se janë marrë të gjithë hapat e ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 22:30
Policia greke ka reaguar pas vrasjeve të disa shtetasve shqiptarë në harkun kohor të disa ditëve në Greqi. Në një deklaratë për shtyp, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë greke thotë se janë marrë të gjithë hapat e ...

Futbollisti 18-vjeçar ekzekutohet nga…
Detaje të reja janë bërë të ditura për vrasjen e 18-vjecarit shqiptar mbrëmë në Kavala të Greqisë. Mediat greke raportojnë se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i ...
Standard | 06-Dec-2018 09:28
Detaje të reja janë bërë të ditura për vrasjen e 18-vjecarit shqiptar mbrëmë në Kavala të Greqisë. Mediat greke raportojnë se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i ...

Vrasjet e shqiptarëve në Greqi, Athina i përgjigjet Tiranës!
Qeveria greke i ka kthyer përgjigje Ministrisë së Jashtme shqiptare, në lidhje me vrasjet e fundit të disa shtetasve shqiptarë, ku u kërkua një zbardhje e plotë dhe hetim sa më i shpejtë i këtyre ngjarjeve. Pas reagimit ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 01:33
Qeveria greke i ka kthyer përgjigje Ministrisë së Jashtme shqiptare, në lidhje me vrasjet e fundit të disa shtetasve shqiptarë, ku u kërkua një zbardhje e plotë dhe hetim sa më i shpejtë i këtyre ngjarjeve. Pas reagimit ...

“Ndodhi gabimisht”, autori pranon vrasjen e 18 vjeçarit shqiptar në Greqi
Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së ...
Top Channel | 05-Dec-2018 18:04
Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së ...

“Ndodhi gabimisht”, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi
Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së ...
Gazeta Shqip | 06-Dec-2018 00:33
Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së ...

“Ndodhi gabimisht”, shqiptari pranon vrasjen e bashkëkombësit
GREQI Detaje të reja zbulohen pas vrasjes së 18-vjecarit shqiptar mbrëmë në Kavala të Greqisë. Mediat greke raportojnë se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 16:33
GREQI Detaje të reja zbulohen pas vrasjes së 18-vjecarit shqiptar mbrëmë në Kavala të Greqisë. Mediat greke raportojnë se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i ...

Vrasjet e shqiptarëve në Greqi; Pas ekzekutimit të 18-vjeçarit reagon ashpër MEPJ
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas vrasje së një 18-vjeçari shqiptar një ditë më parë në në zonën e Kavallës. Rasti i katërt ky i ekzekutimit të një shqiptari në dy javët e fundit në vendin fqinj.
Top Channel | 05-Dec-2018 15:28
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas vrasje së një 18-vjeçari shqiptar një ditë më parë në në zonën e Kavallës. Rasti i katërt ky i ekzekutimit të një shqiptari në dy javët e fundit në vendin fqinj.

Vrasja e shqiptarit, MEPJ ashpërson tonet ndaj Greqisë
Pas vrasjes së 18-vjecarit shqiptar, i cili u gjet i pajetë në Kavalës të Greqisë, vjen reagimi nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme. Bëhet fjalë për Marios Isakun. MEPJ shpreh shqetësimin për serinë e vrasjes ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 15:07
Pas vrasjes së 18-vjecarit shqiptar, i cili u gjet i pajetë në Kavalës të Greqisë, vjen reagimi nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme. Bëhet fjalë për Marios Isakun. MEPJ shpreh shqetësimin për serinë e vrasjes ...

Pse u vra 18-vjeçari në Greqi? Pista ku po heton policia
Të tjera detaje kanë dalë nga vrasja e 18-vjeçarit, Marios Isa në Greqi. Dyshohet se vdekja e të riut ka ndodhur për pazare droge. Deri më tani policia e shtetit fqinj ka shoqëruar 2 persona. 18 vjeçari shqiptar është ...
BalkanWeb | 05-Dec-2018 13:20
Të tjera detaje kanë dalë nga vrasja e 18-vjeçarit, Marios Isa në Greqi. Dyshohet se vdekja e të riut ka ndodhur për pazare droge. Deri më tani policia e shtetit fqinj ka shoqëruar 2 persona. 18 vjeçari shqiptar është ...

Berisha: OKB dhe BE të hetojnë vrasjet raciste të shqiptarëve në Greqi
Seria e vrasjeve të emigrantëve shqiptarë që po ndodh në Greqi, pas eleminimit të minoritarit Kostandinos Kaçifas nga forcat RENEA në Bularat, është kthyer në fenomen shqetësues, pasi viktima e fundit ishte një ...
Top Channel | 05-Dec-2018 13:00
Seria e vrasjeve të emigrantëve shqiptarë që po ndodh në Greqi, pas eleminimit të minoritarit Kostandinos Kaçifas nga forcat RENEA në Bularat, është kthyer në fenomen shqetësues, pasi viktima e fundit ishte një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved